2015-01-30 05:48:06

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

Konkursy przedmiotowe

2015-01-23 17:49:17 ― Dyrektor szkoły

Uczniowie naszego gimnazjum już niejednokrotnie udowodnili, że są wszechstronnie uzdolnieni. Liczba zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursów przedmiotowych jest naprawdę imponująca. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!
Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych z poszczególnych przedmiotów.

Język polski: [Wiecej]

-Staraj się - Mikołaj wie, kto naprawdę grzeczny był!

2014-12-21 19:07:32

-Sukces siatkarek

2014-12-03 22:20:22

-Pamięć o Bohaterach

2014-11-27 22:21:24

 1% podatku 100% serca

2015-01-15 22:13:11 ― Dyrektor szkoły

Ogromną pomocą dla funkcjonowania naszej szkoły jest odpis 1% od podatku dochodowego. Każda osoba będąca podatnikiem może stać się „darczyńcą”, wpłacając ten 1% na konto naszego Koła.
KAŻDY MOŻE POMÓC NASZEJ SZKOLE - wystarczy przy wypełnianiu PIT-a, 1% podatku przeznaczyć na rzecz naszej szkoły wpisując Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole ul. Jagiellończyka 10, 66-400 Gorzów Wlkp - Numer KRS: 0000 105 271 z adnotacją "Koło Miłośników Gimnazjum nr 9".

Koło działa w oparciu o Statut LSPS.

Serdecznie prosimy o wsparcie naszych działań edukacyjnych.

 

RADA PEDAGOGICZNA

2015-01-13 20:00:48 ― Dyrektor szkoły

POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ zatwierdzającej klasyfikację za I półrocze odbędzie się 27 stycznia 2015 roku.


 

Kangur Matematyczny 2015

2015-01-07 17:47:36 ― Beata Szabat


19 marca 2015 r. odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.

Zapisy u nauczycieli matematyki.
Koszt uczestnictwa – 9 zł.

Każdy uczestnik otrzyma układankę - „Magiczny wąż”

 

Staraj się - Mikołaj wie, kto naprawdę grzeczny był!

2014-12-21 19:05:58 ― Basia Kosowska, Ewa Nowakowska

Tegoroczna przerwa świąteczna, w naszej szkole, rozpoczęła się od niemałej porcji śmiechu i zabawy. Otóż, zaraz po wigiliach klasowych, wszyscy uczniowie udali się do dużej Sali gimnastycznej, gdzie czekała na nich wyjątkowa niespodzianka. Z powodu kilkuminutowego opóźnienia, w nastrój Bożego Narodzenia postanowił wprowadzić nas wychowanek klasy 3F, Stanisław Rakowski, który wraz z publicznością zaśpiewał wybrane kolędy. Po udanym koncercie, sceniczne dekoracje zaczęły niespodziewanie ożywać i z wielkich pudeł wyłoniły się choinkowe ozdoby, w których role wcieliły się Pani Beata Szabat, Pani Lucyna Kwietniewska oraz Pani Joanna Golec. Zaraz potem na środek wbiegły niesforne dzieci – Pani Karolina Kozak, Pani Jolanta Stępkowska, a także s. Iwona Krok, świetnie naśladujące zachowania oraz częste humorki dzisiejszych nastolatków. Wraz z nimi wkroczyła przemęczona matka- Pani Elżbieta Maszkowska i Pani Magdalena Lalko, grająca postać doświadczonej babci, siedzącej na bujanym fotelu. Przerażony obojętnością oraz brakiem szacunku młodzieży, co do starszych, Pan Dariusz Frank w przebraniu Świętego Mikołaja nieoczekiwanie uciekł razem ze swoją eskortą roześmianych elfów, jaką tworzyły Pani Monika Małecka, Pani Beata Krzyżanowska oraz Pani Angelika Krawczyk. W bajkowych kreacjach na scenę przybiegły również krasnoludki – w tych rolach wystąpiły kolejno Panie: Danuta Robaczewska, Ewa Zalewska, Dorota Zguczyńska, Lidia Kaczanowska, a biednym Gapciem został Pan Roman Masian. Wesoło mówiąc i tańcząc, przyprowadzili ze sobą Królewnę Śnieżkę, którą zagrała Pani Dyrektor Katarzyna Gromiec. W postać Sierotki Marysi wcieliła się Pani Edyta Gazdecka, a role Jasia i Małgosi otrzymali Pani Małgorzata Dziejma oraz Pan Robert Szymański. Czaru całemu spektaklowi dodała również magiczna wróżka- Pani Marta Andrysiak, jak i Pani Michalina Smolińska, pojawiająca się jako biały anioł, a także strudzony Kopciuszek, której przepiękny śpiew wywołał w niejednym sercu niebywałe wzruszenie i nadał całej Sali cudowny klimat zbliżających się świąt.
Nauczycieli nie opuszczały głośne, radosne okrzyki uczniowskiej widowni. Imponujący bohaterowie wyśmienicie odnajdowali się wśród otaczającej ich scenerii – wystrojonej choinki, domowych mebli . Nad całością sumiennie czuwały Pani Agnieszka Wroniak oraz Pani Emilia Gnidzienko, którym należą się szczególne brawa za zaangażowanie oraz wytrwałość w organizowaniu tak wspaniałych i za każdym razem odmiennych przedstawień, świetnie nawiązujących do danych uroczystości.
To już kolejny raz, kiedy możemy podziękować wszystkim nauczycielom za tak ogromne poświęcenie oraz pracę, jakie włożyli w rozweselenie swoich uczniów. Wychodząc z sali gimnastycznej można było usłyszeć takie opinie: „Przedstawienie, które dzisiaj obejrzałam bardzo mi się spodobało. Nauczyciele świetnie odegrali swoje role. Sceneria niejednokrotnie ulegała zmianie, dzięki czemu mogliśmy wczuć się w klimat opowiadania. Niektóre momenty sprawiały, że wszyscy wybuchali śmiechem. Główni bohaterowie idealnie wprowadzili nas w historię, ukazaną w przedstawieniu. Mikołaj, którego reprezentował Pan Frank, Jaś oraz elfy, to postacie, które najbardziej przyczyniły się do uśmiechu na twarzy. Pani Michalina Smolińska ślicznie zaśpiewała kolędę, na wielu twarzach jej talent wokalny wywołał zdumienie. Inicjatorem całego wydarzenia była Pani Agnieszka Wroniak, nauczycielka języka polskiego. Świetny pomysł, dobre przygotowanie i wspaniała gra wpłynęły na całokształt wydarzenia. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy włożyli serce w przygotowania, uczniowie z pewnością docenią ten trud. Oprócz wspaniałej zabawy, mogliśmy przypomnieć sobie kilka zasad dobrego zachowania wobec rodziców. To świetne zakończenie roku 2014”.

 

Wycieczka do Berlina

2014-12-19 19:03:02 ― Danuta Piechowicz

12 grudnia odbyła się szkolna wycieczka do Berlina. Stała się ona już tradycją naszej szkoły, gdyż obywa się co roku. Głównym, ale nie jedynym celem wycieczki jest rynek bożonarodzeniowy, na którym można kupić świąteczne wypieki, pierniki, jabłka w lukrze i posłuchać kolęd. Młodzież poznaje kulturę i tradycję naszych sąsiadów oraz rozwija umiejętności językowe. W Berlinie zwiedziliśmy także Reichstag, Bramę Brandenburską, Pomnik Holocaustu, Kolumnę Zwycięstwa, słynną ulice Unter den Linder i Muzeum Techniki Spectrum. Każdy z nas mógł skosztować słynnego Bratwursta lub pieczonych kasztanów. Zrobiliśmy także pamiątkowe zdjęcie pod Bramą i Reichstagiem.

 

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

2014-12-16 21:47:16 ― Michalina Smolińska

Tegoroczna Szlachetna Paczka dobiegła końca. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za udział w akcji.
Dzięki Wam udało nam się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny, a nawet spełnić marzenia poszczególnych jej członków! W darach znalazł się m.in. wymarzony koń Nikoli, buty dla Eweliny, pistolety i puzzle dla chłopców, perfumy dla pani Anety i maszynka do włosów dla pana Bogdana.
Wspólnymi siłami zdołaliśmy przekazać 12 paczek naszej rodzinie. Z relacji wolontariuszki wiem, że pani Aneta miała oczy pełne łez radości i wzruszenia. Mała Nikola była przeszczęśliwa, kiedy zobaczyła konika; od razu na niego wsiadła i nie chciała zejść. Ewelina widząc tak dużą ilość jedzenia postanowiła nauczyć się gotować. Pan Bogdan dzięki maszynce do włosów zostanie fryzjerem. Chłopcy byli podekscytowani i cieszyli się z prezentów. Rodzina dziękuje swoim darczyńcom z całego serca i pragnie życzyć nam WESOŁYCH ŚWIĄT!

Szlachetna Paczka 2014 zakończona z sukcesem!

Liczę na Was w przyszłym roku!

 

"Błyskotliwi"

2014-12-16 21:23:58 ― Robetr Szymański


Film został nakręcony w ramach konkursu pt. "Błyskotliwi", promującego noszenie elementów odblaskowych, w kontekście uczestnictwa w ruchu drogowym organizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z uczestnictwem w ruchu drogowym.

 

Prezent pod choinkę – srebrny medal

2014-12-15 22:22:07 ― Beata Krzyżanowska

Dnia 15 grudnia 2014r. w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt odbył się turniej gimnazjalny. Dziewczęta z naszej szkoły zrobiły miły prezent pod choinkę zdobywając II miejsce i srebrny medal.

Na sukces zapracowały następujące uczennice:
Natalia Wilk, Dagmara Traczyk, Marta Pyżyńska, Weronika Leszczyńska, Aleksandra Wencel, Maja Renicka, Aleksandra Turkiewicz, Julia Strawa, Natalia Szarzyńska, Klaudia Pograniczna, Nikola Setta, Julia Kolasa, Oliwia Prawucka, Natalia Kwaśny.
Dziewczęta przygotowuje p. Beata Krzyżanowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku.

 

Ankieta

2014-12-15 22:09:30 ― Dyrektor szkoły

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Fundacja Dzieci Niczyje zaprasza pracowników szkół oraz przedszkoli do wypełnienia ankiety na temat polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem w placówkach. Badanie realizowane jest w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 ‘’Bezpieczna i Przyjazna Szkoła’’
Dla każdej z grup uczestników przygotowana została oddzielna wersja ankiety.

ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA >>>ANKIETY<<<

 

Książki naszych marzeń

2014-12-10 17:13:50 ― Izabela Pławska


Film został nakręcony w ramach konkursu pod tytułem "Książki naszych marzeń" organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży
.

 

Komunikat

2014-12-04 18:23:03 ― Dyrektor szkoły

Szanowni Rodzice!

Gimnazjum nr 9 informuje o możliwości skorzystania przez uczniów naszej szkoły z zajęć opiekuńczo - wychowawczych w okresie przed i po Świętach Bożego Narodzenia oraz 2 i 5 stycznia 2015.
W celu zapewnienia uczniom właściwej opieki niezbędna jest informacja o ilości osób, które są zainteresowane taką formą spędzenia czasu podczas przerwy świątecznej.
Do dnia 16.12.2014r. prosimy o zadeklarowanie na piśmie, czy Państwa dziecko przybędzie do szkoły. Wiadomości można przekazać drogą mailową (e-mail: szkola@gim9.gorzow.pl ) lub poprzez wychowawcę.
Brak informacji oznacza, że nie są Państwo zainteresowani taką formą opieki nad uczniami.

Katarzyna Gromiec - dyrektor szkoły.

 

Sukces siatkarek

2014-12-03 22:13:05 ― Dorota Zguczyńska

Dnia 2 grudnia 2014 roku, reprezentacja dziewcząt Gimnazjum nr 9 w piłce siatkowej w składzie: Wszoła Laura - III B ( kapitan zespołu), Pyżyńska Marta – II D, Lipka Kornelia - II D, Wencel Aleksandra - II D, Kosowska Barbara - III C, Zawadzka Adrianna – II A, Świtalska Barbara – II C, Strawa Julia – IIC, Jurgielewicz Aleksandra – IIC, Szarzyńska Natalia -IIC, Nowakowska Ewa - III C, Walczak Dominika – IIIC, zakończyła rywalizację w międzyszkolnych rozgrywkach w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Dziewczęta po zaciętej rywalizacji zajęły II miejsce. Teraz czeka je dalsza ciężka praca w ramach przygotowania do rozgrywek na szczeblu rejonowym. Gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów. Drużyną opiekuje się pani Dorota Zguczyńska.

 

Konkurs Wiedzy o Sztuce

2014-12-01 14:18:51 ― Dyrektor szkoły

Drogi Gimnazjalisto!
Twój talent i pasja zmotywują Ciebie do dalszych poszukiwań... Nie zwlekaj, przystąp do Konkursu Wiedzy o Sztuce. Wzorem lat ubiegłych także w roku szkolnym 2014/2015 konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach „Muzyka” i „Plastyka”.
Jeśli zostaniesz jego laureatem lub finalistą, zdobędziesz cenne punkty do promocji Twojej dalszej edukacji oraz zaświadczenie o wyróżnieniu.

Konkurs Wiedzy o Sztuce organizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny we współpracy z Liceum Plastycznym w Gorzowie Wlkp. Patronat nad konkursem objął Lubuski Kurator Oświaty. Więcej informacji o konkursie w Regulaminie.

Regulamin konkursu wiedzy o sztuce.

Koniecznie spróbuj swoich sił! Powodzenia!!!

 

Lekcja obywatelska w LUW

2014-11-29 14:36:32 ― Małgorzata Dziejma

Uczniowie naszego gimnazjum, dzięki staraniom nauczycielki Danuty Piechowicz, mają możliwość skorzystania z oferty lekcji obywatelskich zorganizowanych przez wojewodę lubuskiego Jerzego Ostroucha w ramach obchodów 25-lecia wyborów parlamentarnych w 1989 roku.
W związku z powyższym we wtorek 18 listopada br. uczniowie klasy 3A pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Dziejmy udali się do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby uczestniczyć już w 19. lekcji obywatelskiej wspomnianego cyklu spotkań. Podczas wizyty przybliżono uczniom między innymi wydarzenia z historii Polski z lat 1945-1989 oraz funkcjonowanie administracji publicznej w Polsce. Poza częścią wykładową przewidziane było również zwiedzanie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, w tym wizyta w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego i w wydziale paszportowym.
Podczas wizyty w LUW uczniowie klasy 3A mieli okazję spotkać się również z wojewodą lubuskim Jerzym Ostrouchem i porozmawiać o swoich najbliższych planach życiowych oraz o problemach dnia codziennego. W wyniku tej rozmowy pan wojewoda z uznaniem wypowiedział się na temat młodzieży naszej szkoły, która wykazała się dużą aktywnością, energią i ciekawością.
Na pewno lekcja obywatelska jak i spotkanie z wojewodą zostaną na długo w pamięci naszych uczniów jako ciekawe i wartościowe wspomnienie. Osoby zainteresowane przebiegiem spotkania w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zachęcamy do odwiedzenia wskazanych stron urzędu:

Informacja o lekcji obywatelskiej na stronie LUW
Galeria zdjęć na stronie LUW

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober