2015-09-05 09:41:51

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

Inauguracja roku szkonego

2015-09-03 11:35:41 ― Lucyna Kwietniewska

1 września uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Miejskiej Inauguracji roku szkolnego 2015/2016 w Filharmonii Gorzowskiej.
Oficjalną część zapoczątkował pierwszy dzwonek, a później przemówili prezydent i wiceprezydent Gorzowa.
Nasza szkoła została nagrodzona za najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym i, jako jed...[Wiecej]

-Moje pasje i fascynacje

2015-06-23 22:31:38

-Młode Talenty

2015-06-18 19:30:23

-Kadeci z Dziewiątki

2015-06-09 11:49:26

 Plan lekcji

2015-09-01 10:45:44 ― Dyrektor szkoły


UWAGA UCZNIOWIE!!

Plan lekcji obowiązuje do ponidziałku.


Zobacz plan lekcji

 

Stypendia szkolne

2015-09-01 09:35:47 ― Dyrektor szkoły


UWAGA UCZNIOWIE!!

Przypominamy o możliwości ubiegania się

o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2015/2016


Zobacz zasady przyznawania stypendium szkolnego

 

Podręczniki dla klasy pierwszej

2015-08-13 23:40:45 ― Dyrektor szkoły


Dyrektor Gimnazjum nr 9 informuje, że podręczniki i niezbędne ćwiczenia do klasy pierwszej z wyjątkiem podręcznika do religii zapewnia bezpłatnie szkoła.

Rodzice, których dzieci będą uczęszczać na lekcje religii, są zobowiązani do zakupu wskazanego podręcznika we własnym zakresie.

 

Ostatni dzonek

2015-06-23 22:54:55 ― Alina Marciniak

Koniec roku szkolnego (przynajmniej dla uczniów) za pasem, świadectwa ukończenia szkoły bądź klasy już-już prawie trzymamy w dłoniach, a pogoda, choć niezbyt letnia, daje jednak od czasu do czasu odczuć, że zbliżają się wakacje. To dobry moment, by podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za troskę, jaką otaczali nasze gimnazjum przez ostatnie dziesięć miesięcy, a także by życzyć uczniom owocnego wypoczynku, zaś absolwentom przesłać dużą porcję dobrej energii, by znaleźli siłę na stawienie czoła nieznanemu. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Jeszcze trochę o sukcesach matematyków z naszej szkoły.

2015-06-18 19:54:04 ― Beata Szabat

16 maja, w Gimnazjum w Sulęcinie, odbył się finał V Konkursu „Matematyka w Przyrodzie”. Tym razem nasza szkoła miała tam silną, dziewięcioosobową ,grupę reprezentantów. Byli to: Patryk Szydlik kl. 3a, Dawid Woszczyk kl.3f, Jonathan Hoogervorst kl. 3c, Maciej Łakomy kl. 3f, Michał Owczarek kl. 3f, Jakub Bornikowski kl. 3a, Weronika Leszczyńska kl. 2d, Marcin Strzesak kl. 2b, Jakub Kraciuk kl. 3c.
W pierwszej części konkursu rozwiązywali indywidualnie testy, składające się z zadań matematycznych i wszystkich przedmiotów przyrodniczych. W części drugiej uczniowie w grupach trzyosobowych odpowiadali na wylosowane pytania o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Jedna z grup miała wyjątkowego pecha – trafiali na zadania z chemii i biologii, które nie tylko dla nich okazały się trudne. Po podsumowaniu wyników ustalono, że sześciu uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata. Byli to: Patryk Szydlik, Dawid Woszczyk, Jonathan Hoogervorst, Maciej Łakomy, Michał Owczarek i Jakub Bornikowski. A „pechowcy” uzyskali tytuły finalistów.

Kolejne osiągnięcia matematyczne.
20 maja br., w I LO im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp. odbył się Konkurs matematyczny im. Majki Ostrowskiej. Grupa uczniów z naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna zdobywając łącznie 223 punkty (uczniowie Gimnazjum nr 20, którzy zajęli drugie miejsce, uzyskali 159 punkty).
Na szczególne wyróżnienie zasłużył Patryk Zmuda, uczeń klasy 3b, który w klasyfikacji indywidualnej zajął trzecie miejsce.

„Zabawa naukami ścisłymi”
21 maja, Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą gościło finalistów V konkursu „ Zabawa naukami ścisłymi”. Naszą szkołę reprezentował 14 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych 9 kwietnia. Są to: Jakub Krystek kl. 2a, Szymon Duniecki kl. 2c, Julita Pastusiak kl. 2a, Jakub Kraciuk kl.3c, Justyna Bojko kl. 3f, Jan Goławski kl. 3c, Marcin Strzesak kl. 2b, Aleksandra Adamczak kl. 1a, Jakub Byczek kl. 2a, Konrad Krzemiński 2a, Dominik Szmyt kl. 1c, Adrianna Zawadzka kl.2a, Jonathan Hoogervorst kl. 3c. Bartłomiej Suwary kl. 1a.
Uczniowie zmagali się w teście z zadaniami matematycznymi, a w części finałowej z różnorodnymi łamigłówkami logicznymi, rebusami, układankami i układankami zapałczanymi.
Laureatami konkursu zostali: Konrad Krzemiński i Jakub Kraciuk.
Tytuły finalistów zdobyli: Szymon Duniecki i Jakub Krystek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

 

Młode Talenty

2015-06-18 19:36:57 ― Zuzia Puchała, p. A. Wroniak

9 czerwca 2015 roku w gorzowskim Miejskim Centrum Kultury miało miejsce nietypowe wydarzenie. Wybrane klasy zostały zwolnione z niektórych zajęć i udały się na interesujący konkurs – kolejną edycję „Co w mojej duszy gra?”. Nasze gimnazjum organizowało to przedsięwzięcie, a sponsorzy ufundowali nagrody. Szczególnym gościem została pani Bożena Sztuba - współorganizatorka pierwszej edycji, zasiadała wraz z panem Kamilem Lewerą i panią wicedyrektor Jolantą Kozielską w jury. Ku naszej ciekawości wyjawniono nam, że pani dyrektor Katarzyna Gromiec debiutowała na tej samej scenie!
Każdy dostał karteczkę, aby na niej zapisać swojego faworyta. Następnie weszliśmy do przestronnej, przyciemnionej sali i zniecierpliwieni czekaliśmy na dalszy rozwój wydarzeń. Po zaledwie paru minutach wkroczyli prowadzący: Ola Przygoda i Janek Ciesielski. Z kolei obejrzeliśmy słynny dżingiel z programu „Mam talent” i rozpoczęły się występy. Przed każdym z nich uczestnik przedstawiał się i mówił w nagraniu, co zaprezentuje. Filmy z prezentacjami uczestników wykonali również uczniowie Gimnazjum nr 9: Ewa, Kuba i Miłosz! Czas upłynął nam bardzo przyjemnie na podziwianiu interesujących i starannie przygotowanych koncertów naszych kolegów. Szczególnie gromką salwę oklasków dostali: Julia, która tańczyła i już w pierwszych minutach swojej prezentacji zachwyciła publiczność, młodzi komicy z naszego szkolnego kabaretu oraz dwie dziewczyny: Basia i Kasia, które samodzielnie wyreżyserowały i nakręciły ekranizację do znanego dzieła Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Zachwyciły nas liczne piosenki wykonane przez uczniów Gimnazjum nr 9. Nie brakowało też instrumentalistów. Dość nietypowym talentem pochwalił się Jakub Sus, który zadeklamował fraszkę Jana Kochanowskiego „Na zdrowie” od tyłu! Zaskoczeni podawaliśmy mu coraz to trudniejsze słowa i wyrażenia, ale pierwszoklasista powtarzał je bez najmniejszego problemu.
Gdy na scenę dziarsko wkroczył pan Roman Masian, każdy już wiedział, że stanie się coś niespodziewanego. Lubiany nauczyciel zaczął opowiadać swoje pedagogiczne wierszyki, które sam wymyślił. Po zakończeniu pierwszej części i oddaniu zapełnionych karteczek poznaliśmy zwycięzców. Wbrew naszym domysłom - laureatami zostały autorki filmu, a publiczność wytypowała Julię, która otrzymała około 50 głosów! Następnie absolwentka naszej szkoły - Iza zaśpiewała dwie piosenki, a Julia po raz kolejny wykonała swój taniec. Gdy wszyscy mieli już wyjść, poproszono nas o pozostanie na miejscach. Czy było tylko dwóch zwycięzców? Nasz znany kolega, który prowadzi radiowęzeł szkolny, często udzielający się w różnych apelach, dostał zaproszenie na przesłuchanie do radia! Bardzo mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Być może już w niedalekiej przyszłości usłyszymy o Młodych Talentach z Gimnazjum nr 9?

 

MATEMATYKA BEZ GRANIC- sukces uczniów klasy 3a!

2015-06-18 19:12:57 ― Beata Szabat


10 marca br. dwie klasy trzecie: 3a oraz 3f, przystąpiły do rozwiązywania zadań XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic’’. W konkursie brała udział młodzież z 29 krajów świata. W Polsce w zawodach uczestniczyło ponad 6tys. uczniów z 244 klas trzecich. Gimnazjaliści musieli wykazać się nie tylko znajomością matematyki i logicznego myślenia, ale także umiejętnościami językowymi, ponieważ jedno z zadań było podane w języku obcym i jego rozwiązanie należało przedstawić w wybranym przez klasę języku.
Klasa 3a okazał się bezkonkurencyjna w województwie lubuskim i regionie zachodnim - zajęli pierwsze miejsce. W klasyfikacji krajowej uzyskali 4 lokatę!!! 15 czerwca br. pod opieką p. wicedyrektor Jolanty Kozielskiej i nauczycielki matematyki p. Beaty Szabat udali się na spotkanie, podsumowujące tegoroczny konkurs, które odbyło się na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Dla uczestników przygotowano festiwal naukowy, a po nim odbyła się gala wręczenia nagród. Nie zabrakło na niej sponsorów oraz przedstawicieli władz samorządowych z miejscowości, z których pochodziły klasy zaproszone oraz osób reprezentujących Wojewodę Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny.
Gratulujemy zwycięskiej klasie i mamy nadzieję, że jako uczniowie pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych będą znów mogli spróbować swoich sił w matematycznych zmaganiach.

Czy wśród klas drugich znajdzie się godny następca klasy 3a?

 

Dziewiątka na „PIĄTKĘ"

2015-06-16 21:48:50 ― Robert Szymański

W dniach od 10 do 12 czerwca odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym we Włoszczowie. W turnieju wzięło udział 16 województw, czyli po jednej najlepszej drużynie z danego województwa.
Uczniowie: Maciej Muda, Kacper Zajączkowski, Dariusz Marciniak i opiekun drużyny: Robert Szymański z Gimnazjum nr 9 im. Szarych Szeregów będą wspominać tę przygodę naprawdę bardzo długo, ponieważ pech i szczęście towarzyszyły im na przemian. Wyjazd do Włoszczowej zaplanowany na godzinę 4.30 odbył się zgodnie z planem, jednak będąc 40 km przed Łodzią samochód zepsuł się, a czas do inauguracji naglił. Czekając na autostradzie A2 na pomoc drogową, szybko załatwialiśmy zastępczego busa, który nas zawiezie na miejsce. Podziękowanie dla gospodarzy, którzy poczekali na nas i mogliśmy uczestniczyć w oficjalnym rozpoczęciu turnieju. Po tej przygodzie stwierdziliśmy, że pech już nas opuścił niestety myliliśmy się, ale o tym później. W tym samym dniu pisaliśmy testy z ruchu drogowego i pierwsze emocje mieliśmy za sobą. Następnego dnia rano wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, jedni przeszli na rowerowy tor przeszkód, a drudzy na miasteczko ruchu drogowego. Po skończonych konkurencjach gospodarze zaplanowali atrakcje w formie wycieczki do centrum nauki Leonardo da Vinci i muzeum wsi Kieleckiej, po zwiedzaniu przyszedł czas na wspólne grillowanie. W ostatnim dniu została pierwsza pomoc przedmedyczna jako końcowa konkurencja. Uczniowie świetnie poradzili sobie z krwawieniem tętniczym. Nadszedł oczekiwany moment, czyli zakończenie turnieju. Nasze województwo zajęło 5 miejsce na 16 województw i nadszedł czas pożegnania. Szczęśliwi wracamy do naszego busa, a tam przebita opona, szybka wymiana koła i jedziemy dalej. Dodatkowo w czasie podróży napotkała nas burza. Na szczęście dotarliśmy bezpiecznie do Gorzowa, ukochanego miasta. Podziękowania dla p. dyrektora Zbigniewa Józefowskiego i p. Beaty Jędrzejowskiej z WORD w Gorzowie Wielkopolskim, bo bez tych wspaniałych osób nasz wyjazd byłby niemożliwy. Tabela wyników po zakończonych zmaganiach prezentowała się następująco: I miejsce –województwo łódzkie
II miejsce – województwo świętokrzyskie
III miejsce – województwo podkarpackie
IV miejsce – województwo małopolskie
V miejsce – województwo lubuskie - Gimnazjum nr 9 im. Szarych Szeregów w Gorzowie Wielkopolskim
VI miejsce – województwo zachodniopomorskie
VII miejsce – województwo opolskie
VIII miejsce – województwo śląskie
IX miejsce – województwo mazowieckie
X miejsce – województwo pomorskie
XI miejsce – województwo wielkopolskie
XII miejsce – województwo warmińsko-mazurskie
XIII miejsce – województwo podlaskie
XIV miejsce – województwo kujawsko-pomorskie
XV miejsce – województwo lubelskie
XVI miejsce – województwo dolnośląskie

Gratulacje!!!

 

RADA PEDAGOGICZNA

2015-06-12 16:18:25 ― Dyrektor szkołyPOSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ zatwierdzającej klasyfikację za rok szkolny 2014/2015 odbędzie się 23.06.2015 roku. 

Kadeci z Dziewiątki

2015-06-09 12:07:01 ― Alina Marciniak

W końcu nadszedł upragniony przez niektórych (i znienawidzony przez innych) czerwiec, a wraz z nim tradycyjny już tydzień wycieczek. Klasy 3B oraz 3F wybrały się z tej okazji nad jezioro Długie, do ośrodka Kadet-OK. Trzydniowy program rekreacyjny rozpoczęliśmy w Dzień Dziecka, a nad jeziorem przywitała nas ulewa. Nie zniechęciła nas do rozpoczęcia zajęć obejmujących spływ kajakowy i lekcję windsurfingu, ale niestety przez instruktorów przemówił głos rozsądku i pierwszy punkt programu zaliczyliśmy tylko w niewielkiej części. Potem, gdy tylko się wysuszyliśmy i posililiśmy, podzielono nas na grupy i podjęliśmy rywalizację w grze jeziornej (której notabene nikt nie wygrał, bo zaginęła jedna z kart z wynikami...). Wieczorem aktywniejsza część grupy udała się na obozową dyskotekę, podpisując się swoimi umiejętnościami tanecznymi, a pozostali oddali się radosnej prokrastynacji, delektując się ciszą i spokojem... albo i nie. Pierwszej nocy ominęły nas wszelkie niepożądane zdarzenia losowe, o co zadbały nasze wspaniałe opiekunki: Pani Janina Kochan, Pani Magdalena Lalko oraz Pani Małgorzata Kaczmarek, kosztem własnego snu pilnując porządku (i strasząc nas alkomatem). Następny poranek przyniósł poprawę pogody, a co za tym idzie, jeszcze lepsze nastroje. Po śniadaniu grupy zamieniły się miejscami i poniedziałkowi kajakarze mogli spróbować swoich sił w windsurfingu. Po południu kolejny raz zostaliśmy podzieleni na drużyny, które stanęły ze sobą do walki w olimpiadzie wodnej. W tej rywalizacji zwyciężył zespół o majestatycznej nazwie Derdzia Team, złożony głównie, zdaje się, z pokaźnej ilości męskich reprezentantów klasy 3F. Gdy słońce zaczęło chylić się ku zachodowi, instruktorzy rozpalili ognisko i zaczęła się wieczorna część integracyjna. Resztę wieczoru (i całkiem sporą część nocy) spędziliśmy głównie na jedzeniu i niekończących się dyskusjach. W końcu daliśmy się jednak przekonać do pójścia do łóżek, by odpocząć przed męczącym porankiem dnia trzeciego. Gdy słońce (i Pani Kochan) zaczęło zaglądać nam w okna, stawiliśmy się na ostatniej porannej zbiórce. Tym razem instruktorzy wysłali nas do lasu, gdzie mieliśmy szukać punktów z zadaniami ukrytych wśród drzew, uciekać przed Zieloną Strzałą patrolu i zbierać kartki z numerami grup, by wykazać się doskonałą orientacją w terenie. Męski zespół ukończył rajd w rekordowym tempie, nieco niedbale traktując zadania, zaś damska drużyna okupiła swoje perfekcyjne wykonanie poleceń bólem, złością i ranami cięto-szarpanymi (i tęsknotą za uciekającą jaszczurką). Gdy zmęczeni wróciliśmy do ośrodka, pozostało nam tylko czekać na autokar do Gorzowa. W międzyczasie mogliśmy skorzystać ze ścianki wspinaczkowej oraz obejrzeć zdjęcia zrobione podczas naszego wypoczynku przez kadrę Kadet-OK. W drodze powrotnej byliśmy w większości zarówno zabójczo wyczerpani, jak i niesamowicie zadowoleni. Wspomnienia z wyjazdu z pewnością przyniosą nam za jakiś czas nutkę sentymentu :)

 

Wspomnienia PuszMUNa

2015-06-08 23:33:27 ― Miłosz Wolski

W dniach 26-28 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XI modelu obrad ONZ PuszMUN, organizowanym przez I LO w Gorzowie Wlkp. Belgia, Norwegia i Dania to kraje, których reprezentantami byliśmy w tegorocznych obradach. Uczniowie w składzie Julian Dobryniewski, Staś Juszkiewicz, Maciej Muda, Marta Pyżyńska, Ola Berezowska, Jakub Kraciuk, Gabrysia Bagińska, Jędrek Makowski i Miłosz Wolski godnie reprezentowali nasze Gimnazjum. Tegoroczne tematy dotyczyły wysokich cen medycyny, aborcji oraz wolności słowa w sieci. Godny uwagi jest fakt, że wśród wszystkich delegacji z Polski, Włoch, Szwecji, Ukrainy, Niemiec byliśmy jedynym gimnazjum.

 

Ciąg dalszy rymowanek pana Romana

2015-06-08 23:22:07 ― Alina Marciniak

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą twórczością pana Masiana:

historia
fizyka
matematyka
chemia

Przypominany!!!

Nie tylko uczniowie naszego gimnazjum wykazują się niecodziennymi umiejętnościami i wpadają na świetne pomysły. Pan Roman Masian, jeden z nauczycieli pracujących w naszej szkole, odkrył wiele lat temu podczas oglądania telewizji, że historyczne fakty o bitwie pod Cedynią podane w formie rymowanego tekstu mimowolnie utkwiły w jego pamięci. Teraz sam stara się wykorzystywać podatność ludzkiej świadomości na metody nauczania oparte na skojarzeniach. Układa krótkie wierszyki-rymowanki, aby pomóc uczniom, którzy mają problemy z przyswajaniem szkolnej wiedzy. Inspiracją są dla niego właśnie uczniowie- to oni najczęściej wskazują mu, co sprawia im największe kłopoty i jakie treści warto byłoby uprościć. Fakty zawarte w materiale dydaktycznym o wiele łatwiej zapamiętuje się, gdy kojarzą się nam one z czymś zgoła odmiennym niż szkolny podręcznik. Metoda pana Masiana, choć dość niecodzienna, jest skuteczna. Jak sam mówi, młodzież bardzo pozytywnie reaguje na taką formę pomocy ze strony nauczyciela. Komunikacja z uczniami jest dla niego bardzo ważna, tym większa jest zatem jego satysfakcja, gdy z pomocą swojej kreatywności może wspierać ich w pokonywaniu trudności w nauce. Każdy sposób na pogłębianie swojej wiedzy jest dobry, więc kibicujemy panu Masianowi w jego procesie twórczym, bo z pomysłów tego typu po prostu warto korzystać. I choć sam mówi, że jego plany na życie wcale nie wiązały się z zawodem nauczyciela, to wydaje nam się, że przeznaczenie pokierowało go w odpowiednią stronę :)

 

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

2015-06-04 22:14:59 ― Kacper Zajączkowski

27.05.2015r., w bibliotece szkolnej, odbył się szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Zarówno pięciu uczestników jak i publiczność, mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania podzielone na sekcje. W jednej z nich każdy uczestnik na podstawie zdjęć odgadywał kraj Unii Europejskiej, a w ostatniej biorący udział musieli wykorzystać swoje umiejętności językowe, aby wymienić język, w którym napisana była piosenka. Organizacją konkursu oraz pytaniami do niego zajęli się Maciej Muda i Julian Dobryniewski, obaj z klasy 3c. Szefem działu technicznego był Kacper Zajączkowski z tej samej klasy. Na każdego z uczestników czekały ciekawe nagrody. W konkursie wzięli udział Jakub Szkiłądź, Bartłomiej Suwary, Nikodem Sankowski, Wiktor Kłos oraz Szymon Duniecki. Są to uczniowie klas pierwszych i drugich. Pierwsze miejsce zajął Wiktor Kłos, drugie Jakub Szkiłądź, a trzecie Bartłomiej Suwary.

Serdecznie Gratulujemy!

 

Niecodzienna lekcja języka polskiego

2015-05-26 22:49:40 ― Zuzanna Puchała, p. A. Wroniak

Dzisiaj w klasie 1c przed lekcją języka polskiego panowało niemałe zamieszanie. Co mogło spowodować nagłą ekscytację? Otóż nasi koledzy poinformowali nas o swoim planie, który dotyczył nadchodzących zajęć. Mieli zamiar przedstawić scenkę z lektury pt. "Zemsta" Aleksandra Fredry. Wszyscy byli zaciekawieni, co przygotowali. Gdy zadzwonił dzwonek, weszliśmy do gabinetu i ze zniecierpliwieniem czekaliśmy, aż młodzi aktorzy włożą swoje przebrania i wkroczą na "scenę".
Już po zaledwie paru minutach Michał w roli Rejenta Milczka, Alan grający Papkina i Igor jako... Podstolina ustawili się pod tablicą. Po klasie przeszła salwa śmiechu, gdy chłopak dziarsko wkroczył w pięknej, długiej sukni i śnieżnobiałej peruce. Nie wstydził się i pewnie prezentował widowni swoje "kobiece" wdzięki. Delikatne koronki szurały po podłodze, kiedy Igor spacerował po parkiecie. Jego towarzysze również posiadali specjalne stroje, które niezwykle przypominały dawne szlacheckie ubiory. Po chwili zapadła cisza i gimnazjaliści zaczęli swój mały spektakl. Od razu zdobyli sympatię widowni. Wszyscy byli zaskoczeni, jak wiele pracy musieli w to włożyć. Znali na pamięć obszerne i trudne teksty i w ani jednym momencie ich nie zapomnieli. Wczuli się w swoje postacie i naśladowali uczucia towarzyszące bohaterom. Dbali o wyraźną dykcję, głośną wymowę i kontakt z publicznością. Nie zabrakło licznych, humorystycznych chwil. Nawet kiedy wszyscy się śmiali, to oni zachowali powagę.
Po zakończeniu scenki po klasie rozniosły się gromkie brawa. Miło spędziliśmy lekcję, a koledzy zostali nagrodzeni licznymi pochwałami i ocenami celującymi. Z pewnością odwaga kolegów zostanie przez nas na długo zapamiętana. Kto wie, być może pewnego dnia rozpoznamy któregoś z nich na dużym ekranie?

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober