2017-05-26 03:34:36

 

 


2017-05-22 23:46:14 ― RedakcjaDobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Antoine de Saint-Exupéry
(z książki Mały Książę)

-Turniej BRD

2017-05-14 20:24:11

-Laureaci konkursów przedmiotowych

2017-04-10 15:16:38

- Gorzów Jazz Celebrations

2017-04-10 14:32:18

 

„EkoElektryk”

2017-05-22 23:43:15 ― Redakcja

Jak co roku w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się rejonowy konkurs, tym razem pod nazwą, „EkoElektryk" organizowany przez ZSE przy współudziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Gorzowie Wlkp., Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. oraz firmy INNEKO.
Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły wykazali się wszechstronną wiedzą fizyczną, informatyczną, techniczną, matematyczną oraz ekologiczną przy rozwiązywaniu skomplikowanych zadań, które przygotowali organizatorzy. I tak: Konrad Bryzek z klasy 3b zajął drugie miejsce, a Dominik Olszta z klasy 2d trzecie! Uczestnicy konkursu oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe.
Przed ogłoszeniem wyników uczniowie zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną szkoły, zapleczem technicznym laboratorium elektroniki, elektrotechniki i mechatroniki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zebranie z rodzicami - 18.05.2017 r.

2017-05-18 16:21:39 ― Wicedyrektor Agnieszka Wroniak


Szanowni Rodzice
zapraszamy na zebranie
18.05.2017 r. o godz. 17.30


Zebrania odbędą się zgodnie z harmonogramem >>>>

 

Ogólnopolski Turniej BRD

2017-05-14 20:30:06 ― Robert Szymański

Dnia 12 maja 2017 r. odbyły się w Zespole Szkół nr 13 w Gorzowie Wlkp. eliminacje Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna w składzie: Wojciech Prusinowski, Bartłomiej Suwary i Jakub Szkiłądź zajęli I miejsce i awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie w maju Czerwieńsku. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i świetnie zaprezentowali się we wszystkich konkurencjach.
Bartłomiej Suwary został najlepszym zawodnikiem, który najlepiej poradził sobie we wszystkich konkurencjach.
Opiekunem grupy jest pan Robert Szymański. GRATULUJEMY!!

 

Wymiana młodzieży

2017-05-08 18:52:39 ― Maja Grodzka

Co roku uczniowie naszego Gimnazjum nr 9 biorą udział w wymianie. Zazwyczaj placówką partnerską naszego gimnazjum jest szkoła w Herford. Jednak tym razem w nasze progi zawitała grupa przyjaznych i wesołych uczniów z Siegburga. Spędziliśmy razem pięć dni, pod czujnym okiem p. Danuty Piechowicz i p. Joanny Mek. Zawitaliśmy w Międzyzdrojach, gdzie wspólnie spędzaliśmy czas spacerując po molo i Alei Gwiazd, czy rozmawiając przy gorącej czekoladzie w nadmorskich kawiarenkach. Mimo różnych znajomości językowych dogadywaliśmy się niemalże bezproblemowo. W Muzeum Etnograficznym w Ochli bawiliśmy się świetnie tworząc przeróżne, kolorowe pisanki i słuchając starodawnych opowieści. Śmiechu było co niemiara. Szczecin podobał się nam z wielu różnych względów, ale przede wszystkim zachwycił nas widok na Odrę z punktu widokowego. Takie spotkania to okazja do nawiązywania nowych przyjaźni, poznawania nowych kultur, obyczajów, a przede wszystkim do pogłębienia umiejętności językowych. Już nie możemy doczekać się wizyty w Siegburgu!

 

Zawody przyszłości

2017-05-08 18:49:37 ― Maja Grodzka

Na etapie gimnazjum wielu z nas zadaje sobie pytanie: „Kim będę, kiedy dorosnę?”. Nasza przyszłość staje się coraz częstszym tematem. Wyobrażamy sobie siebie jako lekarzy, naukowców, prawników, biznesmenów. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam kilka zawodów przyszłości, czyli   profesji, których przedstawiciele będą poszukiwani i cenieni na rynku pracy.
1. Researcher
Nazywany też menedżerem, brokerem albo selektorem informacji, zajmuje się profesjonalnym wyszukiwaniem informacji w Internecie, archiwach i źródłach osobowych. Potrafi wykonać niestandardowe analizy danych z pomocą własnej wiedzy i narzędzi.
2. Dydaktyk medialny
Osoba na tym stanowisku projektuje oprogramowanie umożliwiające e-learning i przenosi wiedzę z książek na bardziej nowoczesne nośniki, takie jak platformy internetowe lub płyty CD.
3. Animator wolnego czasu
Wbrew pozorom organizacja czasu wolnego nie jest najprostszym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które od spędzania weekendu przed telewizorem wolą odpoczywać aktywnie. Animatorzy najczęściej znajdują zatrudnienie w centrach kultury i rozrywki oraz biurach podróży. Pracuje także z dziećmi, dbając o ich rozwój poprzez zabawę, oraz osobami starszymi, zaszczepiając w nich nowe pasje, prezentując możliwości jakie otwierają przed nimi np. Uniwersytety III wieku.
4. Broker wiedzy
Dobiera on dla klienta odpowiednie do jego potrzeb metody kształcenia i rozwoju. Ma dostęp do bazy informacji i stale monitoruje rynek usług edukacyjnych, dzięki czemu może dobrać oferty dostosowane do posiadanych obecnie kwalifikacji, warunków finansowych i komunikacyjnych. Jest też mentorem w sprawach kariery, ścieżki edukacyjnej i może doradzić, jakie kwalifikacje podnieść, by osiągnąć sukces.
5. Teletutor
Z pomocą coraz większej dostępności Internetu i szybko rozwijającej się techniki rynek edukacyjny wciąż się rozszerza o nowe zawody i możliwości kształcenia. Jedną z nich jest kształcenie szkolne i pozaszkolne na odległość, z kontaktem lub bez kontaktu w czasie rzeczywistym. Tym właśnie zajmuje się teletutor.

 

3 miejsce w strzelectwie

2017-05-04 10:39:17 ― Dorota Zguczyńska

Dnia 26 kwietnia odbyło się podsumowanie Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Gimnazjum 9 reprezentowały 2 drużyny. Drużyna dziewcząt w składzie: Pyrzyńska Klaudia - IIIe, Jakubowska Adrianna - Ib oraz Paluszewska Weronika - Ie zajęła III miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Suwary Bartłomiej - IIIa, Pozarzycki Wiktor - Ie oraz Nicpoń Jakub -Ie zajęła miejsce V. Uczniom dziękujemy i gratulujemy. Drużynami opiekuje się pani Dorota Zguczyńska.

 

Gorzów Jazz Celebrations

2017-04-10 14:37:06 ― Dotora Zguczyńska

9 kwietnia 2017 w Teatrze im. J. Osterwy odbył się Koncert Joey De Francesko and the People. Jest to kolejny koncert organizowany w ramach Gorzów Jazz Celebrations. W tym wyjątkowym wydarzeniu muzycznym dzięki uprzejmości Jazz Clubu Filary, udział wzięli uczniowie klasy I E, którzy uczestniczą w zajęciach Małej Akademii Jazzu.
Joey DeFrancesco (urodzony 10 kwietnia 1971) amerykański mistrz organów Hammonda, trębacz i wokalista, nominowany do Grammy Award. Artysta zrealizował ponad 30 albumów, włącznie z nagraniami z Milesem Davisem i Jimmym Smithem. Swoją pierwszą autorską płytę nagrał w wieku 16 lat. Grał z wieloma sławami światowego jazzu, m.in. takimi, jak: David Sanborn, Arturo Sandoval, Larry Coryell, Frank Wess, John McLaughlin, Benny Golson, James Moody, Steve Gadd, Danny Gatton, Elvin Jones, Jimmy Cobb, George Benson, Pat Martino, John Scofield, Joe Lovano. Nagrywał także z Rayem Charlesem i Bette Midler.
Wychował się w Filadelfii, skąd wywodzą się jego muzyczne korzenie jazzu, bluesa i soul. Jego muzyka, to w największym skrócie nowoczesne podejście do tradycyjnego idiomu jazzowej sztuki, silnie naznaczona jego własną osobowością artystyczną.
Pojawienie się Joeya Defrancesco w latach 80. to początek muzycznego renesansu jazzu organowego, który właściwie zniknął od połowy lat 70. do połowy lat 80., do czasu aż DeFrancesco odnowił tę stylistykę.
Jest synem „Papy” Johna DeFrancesco, również organisty, wychowankiem legendarnego organisty Jimmy'ego Smitha, z którym nagrał dwa albumy. Pod wpływem Milesa Davisa zaczął grać na trąbce. Zagrał na keyboardach na płycie Milesa „Amandla”, był jednym z dwóch najmłodszych muzyków w historii zespołów Davisa. Od wielu lat uznawany jest za największego mistrza Hammondów na świecie w najważniejszych plebiscytach (m.in. Down Beat). W 2017 DeFrancesco koncertuje ze swoim „Freedom Band”, zapowiadanym jako Joey DeFrancesco + The People, jako promocja wydania przez Mack Avenue Records płyty „Project Freedom”. Premiera jest planowana na 10 marca 2017 r. Koncert w gorzowskim teatrze 9 kwietnia 2017, w ramach Gorzów Jazz Celebrations, będzie jedynym w Polsce w ramach tej trasy.

 

9kmZ9

2017-04-10 14:15:17 ― Robert Szymański

W dniu 8 kwietnia 2017 r. drużyna 9kmZ9 wzięła udział w IV Gorzowskim Biegu Wielkanocnym na dystansie 5 km. Trasa biegu była wytyczona alejkami Parku Kopernika w Gorzowie Wielkopolskim. Biegacze z drużyny stwierdzili, że debiut można uznać za udany i warto pracować nad kondycją, żeby jeszcze lepiej wypaść w kolejnych biegach.

 

Zebranie z rodzicami - 6 kwietnia 2017 roku

2017-04-06 12:23:51 ― Wicedyrektor Agnieszka Wroniak

Szanowni Państwo,

o godzinie 17.30 w dużej sali gimnastycznej odbędzie się prelekcja, którą poprowadzi pracownik Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp., skierowana do rodziców uczniów klas III na temat:

O systemie rekrutacji i ofercie gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych


Zebrania odbędą się zgodnie z harmonogramem >>>>
Po prelekcji zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas.

 

Konkursy przedmiotowe

2017-04-06 12:22:43 ― Redakcja

Nadszedł czas podsumowania wyników konkursów przedmiotowych. Grono laureatów i finalistów z naszej szkoły jest, jak co roku, liczne, z czego zapewne cieszą się zarówno nauczyciele, jak i sami zainteresowani. Zmagania rozpoczęły się już w listopadzie, a zakończyły w kwietniu. Na zdolnych uczniów czekały trzy etapy konkursowe (w przypadku języka polskiego cztery), podczas których mogli oni wykazać się rozległą wiedzą na temat danego przedmiotu. Ci, którzy uzyskali najlepsze wyniki w etapie wojewódzkim i przekroczyli wymagany próg punktowy, zdobyli tytuł finalisty i laureata.. Wręczenie zaświadczeń dla laureatów oraz listów gratulacyjnych dla nauczycieli odbywa się właśnie dzisiaj w Zespole Szkół w Sulechowie. Poniżej zamieszczamy listę wyróżnionych uczniów z naszej szkoły.
Zobacz zdjęcia z uroczystości wręczenia dyplomów


Gratulujemy!

 

VII edycja obchodów Dnia Frankofonii

2017-04-06 09:40:30 ― Małgorzata Dziejma

Już po raz siódmy obchodziliśmy w tym roku w naszej szkole Dni Frankofonii. Celem akcji było przybliżenie wszystkim uczniom kultury krajów francuskojęzycznych. Jedną z głównych atrakcji było przygotowane przez uczniów klasy IIA klasyczne śniadanie francuskie, którego menu od zawsze cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Można było wybrać francuskie naleśniki, rogaliki i ciasteczka, których smakiem rozkoszowali się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Zaś ci, którzy wykazali się sprytem, znajdując ukrytą na korytarzach szkolnych wieżę Eiffla, lub wiedzą, odpowiadając na pytanie z quizu, otrzymali w nagrodę „małe co nieco”. Na przerwach bawiliśmy się oczywiście przy francuskojęzycznych piosenkach w wykonaniu, m.in. Joe Dassin, Edith Piaf, Dalidy, Celine Dion, Garou, Zaz, Sromae, Indili. Natomiast uczniowie, którzy chcieli wyróżnić się z tłumu, mieli okazję skorzystać z pomocy wizażystek, które przyjechały prosto z Paryża
Nad przebiegiem zabawy czuwała nauczycielka j. francuskiego p. Małgorzata Dziejma. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do zabawy i zapraszamy w przyszłym roku. A bientot! 

 

"TRZYMAJ FORMĘ!"

2017-04-02 20:27:59 ― Beata Krzyżanowska

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod patronatem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z wiedzy o zdrowym stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej . W naszej szkole udział wzięło 15 osób z klas I –III gimnazjum. Decyzją Komisji Konkursowej do następnego etapu zakwalifikowało się 165 uczniów ze wszystkich województw.
Jedyną osobą z naszego województwa, która osiągnęła awans do następnego etapu jest uczennica naszej szkoły Wiktoria Zacharewicz.
Zostanie on przeprowadzony w placówkach wskazanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w formie testu wiedzy online w dniu 28 kwietnia 2017r. o godz.10. Gratulujemy i trzymamy kciuki.
Koordynator konkursu Beata Krzyżanowska

 

Plan lekcji - 1.04.2017 r.

2017-03-31 17:24:24 ― Wicedyrektor Agnieszka Wroniak

 

Dzień Otwartych Drzwi

2017-03-26 19:55:31 ― Dyrektor szkoły - Katarzyna Gromiec


ZAPRASZAMY RODZICÓW i UCZNIÓW
przyszłorocznych klas I, IV, VII

1 kwietnia 2017 r.
godz. 10.00 - 12.00

Zasady rekrutacji oraz wnioski do pobrania znajdziesz tu >>>>>

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober