2015-10-06 18:17:01

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

Konkursy przedmiotowe

2015-09-30 16:27:08 ― Dyrektor szkoły


Już wkrótce rozpoczną się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty.
Szczegółowe regulaminy konkursów z poszczególnych przedmiotów są dostępne na stronie www.ko-gorzow.edu.pl. w zakładce rodzice i uczniowie.
Podstawa prawna: Regulaminy...[Wiecej]

-Inauguracja roku szkolnego

2015-09-09 10:31:38

-Moje pasje i fascynacje

2015-06-23 22:31:38

-Młode Talenty

2015-06-18 19:30:23

 Bal charytatywny

2015-09-28 22:12:59 ― Rada Rodziców

Rada Rodziców Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.
wraz z Gronem Pedagogicznym

zaprasza rodziców oraz sympatyków szkoły na bal, który odbędzie się

21.11.2015 r. o godz. 19.00 w sali w Janczewie.

Koszt uczestnictwa 90 zł od osoby. Zapisy oraz szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.


 

Walczmy o „Street Workout Park na szóstkę z plusem”!

2015-09-28 21:43:31 ― Wicedyrektor szkoły - Agnieszka Wroniak


Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 r.


Zmień oblicze naszej szkoły i zagłosuj na siłownię pod chmurką na terenie Gimnazjum nr 9 (pozycja 96). Ogólnodostępna siłownia zmieni teren wokół naszego gimnazjum w atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zachęci, zarówno młodzież jak i dorosłych, do aktywności fizycznej i dbałości o zdrowie.

Pamiętaj!
- w głosowaniu biorą udział mieszkańcy Gorzowa Wlkp. urodzeni przed 1 stycznia 2003 r., czyli osoby, które ukończyły 13 lat;
- głosowanie trwa do 5 października 2015 r. do godz. 14.00
Głosowanie drogą elektroniczną przez stronę www.dialog.gorzow.pl
- wybierz zadanie 96, bądź kliknij tu
- podaj swoje dane: imię, nazwisko oraz PESEL
- zaznacz znak „X” w kratce przeznaczonej do oświadczenia
- wyślij swój głos
Głosowanie za pomocą karty
- pobierz i wydrukuj kartę do głosowania
- wybierz jedno zadanie z zamieszczonego na karcie do głosowania wykazie i postaw znaku „X” w kratce położonej z lewej strony obok nazwy wybranego zadania (pozycja 96)
- wpisz swoje dane: imię, nazwisko oraz PESEL
- złóż swój podpis pod oświadczeniem
- tak wypełnioną kartę do głosowania z podpisem przynieś do sekretariatu szkoły bądź wrzuć do urny w niżej podanych instytucjach:
- w siedzibach: Urzędu Miasta przy: ul. Sikorskiego 3-4 (główny hol), ul. Myśliborskiej 34 (parter), ul. Przemysłowej 53 (parter), ul. Kazimierza Wielkiego 1 (hol Urzędu Stanu Cywilnego)
- Nova Park, ul. Przemysłowa 2 (parter, pasaż główny)
- Askanie, Al. Konstytucji 3 Maja 102 (parter, przy Punkcie Obsługi Klienta)
- Kupcu Gorzowskim, ul. Witosa 50 (w holu głównym, przy fontannie)
- biurowcu „Watral”, ul. Kombatantów 34 (parter)
- Domu Strażaka, ul. Strażacka 36 (świetlica środowiskowa)
- Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, ul. Słoneczna 62-63 (Dział Pomocy Rzeczowej).
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!!!

 

17 września – Dzień Sybiraka

2015-09-22 09:18:29 ― Wicedyrektor - Agnieszka Wroniak

76 lat temu, 1 września 1939 roku rozpoczęła się druga wojna światowa, Polacy, pierwsi w Europie podjęli walkę z Niemcami hitlerowskimi. Była to zdradziecka napaść z lądu, morza i powietrza rozpoczynająca konflikt na skalę światową. Przez około dwa tygodnie polska armia broniła się mężnie, mimo licznej przewagi wroga. Nikt nie spodziewał się kolejnego ciosu, jakim była 17 września napaść Armii Czerwonej na wschodnie tereny II Rzeczypospolitej. Polska i Związek Radziecki miały układ z 1932 roku o nieagresji, więc ten atak był złamaniem porozumień międzynarodowych. Teraz wiemy, że wynikał on z tajnej klauzuli Paktu Ribbentrop – Mołotow, podpisanego w Moskwie 23 sierpnia 1939 roku. Mówiła ona o rozbiorze ziem polskich i krajów nadbałtyckich między ZSRR a Niemcy. Konsekwencją tej napaści dla Polski była podwójna okupacja sowiecka i niemiecka. Wschodnie tereny II Rzeczypospolitej znalazły się w rękach sowieckich, a ludność tam mieszkająca została siłą zmuszona do przyjęcia obywatelstwa radzieckiego. Od 1940 roku zaczęły się pierwsze deportacje, czyli wywózki Polaków na Syberię, wydarzenia te nazywamy Golgotą Wschodu.
17 września jest to od 2004 roku Światowy Dzień Sybiraka, czyli dzień pamięci o wszystkich Polakach, wywiezionych i zamordowanych na nieludzkiej ziemi. W Gorzowie co roku czcimy go pod pomnikiem Zesłańców Sybiru na cmentarzu komunalnym. Uroczystość organizowana jest przez gorzowski Związek Sybiraków i Koło Związku Sybiraków. Gimnazjum nr 9 reprezentuje jak zawsze nasz Poczet Sztandarowy. Jest to dla nas wyróżnienie i zaszczyt. W tym roku w uroczystości brali udział przedstawiciele władz miejskich i samorządowych na czele z Prezydentem Panem Jackiem Wójcickim oraz parlamentarzyści, przedstawiciele wojska, służb mundurowych, organizacji kombatanckich i innych instytucji oraz licznie zgromadzone Poczty Sztandarowe szkół. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Paweł Socha. Nie brakowało wzruszeń, apel poległych to zawsze poruszający moment, a brzmiące piękne pieśni patriotyczne budziły solidarność i dumę ze wspaniałej, choć tak tragicznej historii naszego narodu.

 

Plan lekcji

2015-09-09 13:31:56 ― Dyrektor szkoły


UWAGA UCZNIOWIE!!

Zmiana planu lekcji.


Zobacz plan lekcji /obowiązuje od czwartku 9.09.2015 r./

 

Inauguracja roku szkonego

2015-09-03 11:35:41 ― Lucyna Kwietniewska

1 września uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Miejskiej Inauguracji roku szkolnego 2015/2016 w Filharmonii Gorzowskiej.
Oficjalną część zapoczątkował pierwszy dzwonek, a później przemówili prezydent i wiceprezydent Gorzowa.
Nasza szkoła została nagrodzona za najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym i, jako jedna z sześciu, otrzymała "czek" w wysokości 5000 złotych. Jest to wielkie wyróżnienie dla naszego gimnazjum.
W drugiej, artystycznej części, zaprezentowały swój talent uczennice naszej szkoły - Aleksandra Pieczkowska i Klaudia Snochowska.
Po zakończeniu uroczystości dopiero uświadomiliśmy sobie, jak szybko minęły wakacje i oficjalnie rozpoczął się rok szkolny.

 

Plan lekcji

2015-09-01 10:45:44 ― Dyrektor szkoły


UWAGA UCZNIOWIE!!

Plan lekcji obowiązuje do ponidziałku.


Zobacz plan lekcji

 

Stypendia szkolne

2015-09-01 09:35:47 ― Dyrektor szkoły


UWAGA UCZNIOWIE!!

Przypominamy o możliwości ubiegania się

o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2015/2016


Zobacz zasady przyznawania stypendium szkolnego

 

Podręczniki dla klasy pierwszej

2015-08-13 23:40:45 ― Dyrektor szkoły


Dyrektor Gimnazjum nr 9 informuje, że podręczniki i niezbędne ćwiczenia do klasy pierwszej z wyjątkiem podręcznika do religii zapewnia bezpłatnie szkoła.

Rodzice, których dzieci będą uczęszczać na lekcje religii, są zobowiązani do zakupu wskazanego podręcznika we własnym zakresie.

 

Ostatni dzonek

2015-06-23 22:54:55 ― Alina Marciniak

Koniec roku szkolnego (przynajmniej dla uczniów) za pasem, świadectwa ukończenia szkoły bądź klasy już-już prawie trzymamy w dłoniach, a pogoda, choć niezbyt letnia, daje jednak od czasu do czasu odczuć, że zbliżają się wakacje. To dobry moment, by podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za troskę, jaką otaczali nasze gimnazjum przez ostatnie dziesięć miesięcy, a także by życzyć uczniom owocnego wypoczynku, zaś absolwentom przesłać dużą porcję dobrej energii, by znaleźli siłę na stawienie czoła nieznanemu. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Jeszcze trochę o sukcesach matematyków z naszej szkoły.

2015-06-18 19:54:04 ― Beata Szabat

16 maja, w Gimnazjum w Sulęcinie, odbył się finał V Konkursu „Matematyka w Przyrodzie”. Tym razem nasza szkoła miała tam silną, dziewięcioosobową ,grupę reprezentantów. Byli to: Patryk Szydlik kl. 3a, Dawid Woszczyk kl.3f, Jonathan Hoogervorst kl. 3c, Maciej Łakomy kl. 3f, Michał Owczarek kl. 3f, Jakub Bornikowski kl. 3a, Weronika Leszczyńska kl. 2d, Marcin Strzesak kl. 2b, Jakub Kraciuk kl. 3c.
W pierwszej części konkursu rozwiązywali indywidualnie testy, składające się z zadań matematycznych i wszystkich przedmiotów przyrodniczych. W części drugiej uczniowie w grupach trzyosobowych odpowiadali na wylosowane pytania o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Jedna z grup miała wyjątkowego pecha – trafiali na zadania z chemii i biologii, które nie tylko dla nich okazały się trudne. Po podsumowaniu wyników ustalono, że sześciu uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata. Byli to: Patryk Szydlik, Dawid Woszczyk, Jonathan Hoogervorst, Maciej Łakomy, Michał Owczarek i Jakub Bornikowski. A „pechowcy” uzyskali tytuły finalistów.

Kolejne osiągnięcia matematyczne.
20 maja br., w I LO im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp. odbył się Konkurs matematyczny im. Majki Ostrowskiej. Grupa uczniów z naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna zdobywając łącznie 223 punkty (uczniowie Gimnazjum nr 20, którzy zajęli drugie miejsce, uzyskali 159 punkty).
Na szczególne wyróżnienie zasłużył Patryk Zmuda, uczeń klasy 3b, który w klasyfikacji indywidualnej zajął trzecie miejsce.

„Zabawa naukami ścisłymi”
21 maja, Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą gościło finalistów V konkursu „ Zabawa naukami ścisłymi”. Naszą szkołę reprezentował 14 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych 9 kwietnia. Są to: Jakub Krystek kl. 2a, Szymon Duniecki kl. 2c, Julita Pastusiak kl. 2a, Jakub Kraciuk kl.3c, Justyna Bojko kl. 3f, Jan Goławski kl. 3c, Marcin Strzesak kl. 2b, Aleksandra Adamczak kl. 1a, Jakub Byczek kl. 2a, Konrad Krzemiński 2a, Dominik Szmyt kl. 1c, Adrianna Zawadzka kl.2a, Jonathan Hoogervorst kl. 3c. Bartłomiej Suwary kl. 1a.
Uczniowie zmagali się w teście z zadaniami matematycznymi, a w części finałowej z różnorodnymi łamigłówkami logicznymi, rebusami, układankami i układankami zapałczanymi.
Laureatami konkursu zostali: Konrad Krzemiński i Jakub Kraciuk.
Tytuły finalistów zdobyli: Szymon Duniecki i Jakub Krystek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

 

Młode Talenty

2015-06-18 19:36:57 ― Zuzia Puchała, p. A. Wroniak

9 czerwca 2015 roku w gorzowskim Miejskim Centrum Kultury miało miejsce nietypowe wydarzenie. Wybrane klasy zostały zwolnione z niektórych zajęć i udały się na interesujący konkurs – kolejną edycję „Co w mojej duszy gra?”. Nasze gimnazjum organizowało to przedsięwzięcie, a sponsorzy ufundowali nagrody. Szczególnym gościem została pani Bożena Sztuba - współorganizatorka pierwszej edycji, zasiadała wraz z panem Kamilem Lewerą i panią wicedyrektor Jolantą Kozielską w jury. Ku naszej ciekawości wyjawniono nam, że pani dyrektor Katarzyna Gromiec debiutowała na tej samej scenie!
Każdy dostał karteczkę, aby na niej zapisać swojego faworyta. Następnie weszliśmy do przestronnej, przyciemnionej sali i zniecierpliwieni czekaliśmy na dalszy rozwój wydarzeń. Po zaledwie paru minutach wkroczyli prowadzący: Ola Przygoda i Janek Ciesielski. Z kolei obejrzeliśmy słynny dżingiel z programu „Mam talent” i rozpoczęły się występy. Przed każdym z nich uczestnik przedstawiał się i mówił w nagraniu, co zaprezentuje. Filmy z prezentacjami uczestników wykonali również uczniowie Gimnazjum nr 9: Ewa, Kuba i Miłosz! Czas upłynął nam bardzo przyjemnie na podziwianiu interesujących i starannie przygotowanych koncertów naszych kolegów. Szczególnie gromką salwę oklasków dostali: Julia, która tańczyła i już w pierwszych minutach swojej prezentacji zachwyciła publiczność, młodzi komicy z naszego szkolnego kabaretu oraz dwie dziewczyny: Basia i Kasia, które samodzielnie wyreżyserowały i nakręciły ekranizację do znanego dzieła Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Zachwyciły nas liczne piosenki wykonane przez uczniów Gimnazjum nr 9. Nie brakowało też instrumentalistów. Dość nietypowym talentem pochwalił się Jakub Sus, który zadeklamował fraszkę Jana Kochanowskiego „Na zdrowie” od tyłu! Zaskoczeni podawaliśmy mu coraz to trudniejsze słowa i wyrażenia, ale pierwszoklasista powtarzał je bez najmniejszego problemu.
Gdy na scenę dziarsko wkroczył pan Roman Masian, każdy już wiedział, że stanie się coś niespodziewanego. Lubiany nauczyciel zaczął opowiadać swoje pedagogiczne wierszyki, które sam wymyślił. Po zakończeniu pierwszej części i oddaniu zapełnionych karteczek poznaliśmy zwycięzców. Wbrew naszym domysłom - laureatami zostały autorki filmu, a publiczność wytypowała Julię, która otrzymała około 50 głosów! Następnie absolwentka naszej szkoły - Iza zaśpiewała dwie piosenki, a Julia po raz kolejny wykonała swój taniec. Gdy wszyscy mieli już wyjść, poproszono nas o pozostanie na miejscach. Czy było tylko dwóch zwycięzców? Nasz znany kolega, który prowadzi radiowęzeł szkolny, często udzielający się w różnych apelach, dostał zaproszenie na przesłuchanie do radia! Bardzo mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Być może już w niedalekiej przyszłości usłyszymy o Młodych Talentach z Gimnazjum nr 9?

 

MATEMATYKA BEZ GRANIC- sukces uczniów klasy 3a!

2015-06-18 19:12:57 ― Beata Szabat


10 marca br. dwie klasy trzecie: 3a oraz 3f, przystąpiły do rozwiązywania zadań XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic’’. W konkursie brała udział młodzież z 29 krajów świata. W Polsce w zawodach uczestniczyło ponad 6tys. uczniów z 244 klas trzecich. Gimnazjaliści musieli wykazać się nie tylko znajomością matematyki i logicznego myślenia, ale także umiejętnościami językowymi, ponieważ jedno z zadań było podane w języku obcym i jego rozwiązanie należało przedstawić w wybranym przez klasę języku.
Klasa 3a okazał się bezkonkurencyjna w województwie lubuskim i regionie zachodnim - zajęli pierwsze miejsce. W klasyfikacji krajowej uzyskali 4 lokatę!!! 15 czerwca br. pod opieką p. wicedyrektor Jolanty Kozielskiej i nauczycielki matematyki p. Beaty Szabat udali się na spotkanie, podsumowujące tegoroczny konkurs, które odbyło się na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Dla uczestników przygotowano festiwal naukowy, a po nim odbyła się gala wręczenia nagród. Nie zabrakło na niej sponsorów oraz przedstawicieli władz samorządowych z miejscowości, z których pochodziły klasy zaproszone oraz osób reprezentujących Wojewodę Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny.
Gratulujemy zwycięskiej klasie i mamy nadzieję, że jako uczniowie pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych będą znów mogli spróbować swoich sił w matematycznych zmaganiach.

Czy wśród klas drugich znajdzie się godny następca klasy 3a?

 

Dziewiątka na „PIĄTKĘ"

2015-06-16 21:48:50 ― Robert Szymański

W dniach od 10 do 12 czerwca odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym we Włoszczowie. W turnieju wzięło udział 16 województw, czyli po jednej najlepszej drużynie z danego województwa.
Uczniowie: Maciej Muda, Kacper Zajączkowski, Dariusz Marciniak i opiekun drużyny: Robert Szymański z Gimnazjum nr 9 im. Szarych Szeregów będą wspominać tę przygodę naprawdę bardzo długo, ponieważ pech i szczęście towarzyszyły im na przemian. Wyjazd do Włoszczowej zaplanowany na godzinę 4.30 odbył się zgodnie z planem, jednak będąc 40 km przed Łodzią samochód zepsuł się, a czas do inauguracji naglił. Czekając na autostradzie A2 na pomoc drogową, szybko załatwialiśmy zastępczego busa, który nas zawiezie na miejsce. Podziękowanie dla gospodarzy, którzy poczekali na nas i mogliśmy uczestniczyć w oficjalnym rozpoczęciu turnieju. Po tej przygodzie stwierdziliśmy, że pech już nas opuścił niestety myliliśmy się, ale o tym później. W tym samym dniu pisaliśmy testy z ruchu drogowego i pierwsze emocje mieliśmy za sobą. Następnego dnia rano wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, jedni przeszli na rowerowy tor przeszkód, a drudzy na miasteczko ruchu drogowego. Po skończonych konkurencjach gospodarze zaplanowali atrakcje w formie wycieczki do centrum nauki Leonardo da Vinci i muzeum wsi Kieleckiej, po zwiedzaniu przyszedł czas na wspólne grillowanie. W ostatnim dniu została pierwsza pomoc przedmedyczna jako końcowa konkurencja. Uczniowie świetnie poradzili sobie z krwawieniem tętniczym. Nadszedł oczekiwany moment, czyli zakończenie turnieju. Nasze województwo zajęło 5 miejsce na 16 województw i nadszedł czas pożegnania. Szczęśliwi wracamy do naszego busa, a tam przebita opona, szybka wymiana koła i jedziemy dalej. Dodatkowo w czasie podróży napotkała nas burza. Na szczęście dotarliśmy bezpiecznie do Gorzowa, ukochanego miasta. Podziękowania dla p. dyrektora Zbigniewa Józefowskiego i p. Beaty Jędrzejowskiej z WORD w Gorzowie Wielkopolskim, bo bez tych wspaniałych osób nasz wyjazd byłby niemożliwy. Tabela wyników po zakończonych zmaganiach prezentowała się następująco: I miejsce –województwo łódzkie
II miejsce – województwo świętokrzyskie
III miejsce – województwo podkarpackie
IV miejsce – województwo małopolskie
V miejsce – województwo lubuskie - Gimnazjum nr 9 im. Szarych Szeregów w Gorzowie Wielkopolskim
VI miejsce – województwo zachodniopomorskie
VII miejsce – województwo opolskie
VIII miejsce – województwo śląskie
IX miejsce – województwo mazowieckie
X miejsce – województwo pomorskie
XI miejsce – województwo wielkopolskie
XII miejsce – województwo warmińsko-mazurskie
XIII miejsce – województwo podlaskie
XIV miejsce – województwo kujawsko-pomorskie
XV miejsce – województwo lubelskie
XVI miejsce – województwo dolnośląskie

Gratulacje!!!

 

RADA PEDAGOGICZNA

2015-06-12 16:18:25 ― Dyrektor szkołyPOSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ zatwierdzającej klasyfikację za rok szkolny 2014/2015 odbędzie się 23.06.2015 roku. 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober