2016-08-31 08:00:55

 

 


Rok szkolny 2016/2017

2016-08-30 10:36:26 ― Dyrektor Gimnazjum nr 9


Grafika - Mateusz Hołub

-GimMUN 2016

2016-06-08 22:32:36

-Świeto Szkoły

2016-05-28 13:39:31

-Czerwony Kapturek po niemiecku!

2016-05-23 20:42:01

 
Uwaga uczniowie klas I

2016-08-25 13:51:15 ― Monika Małecka


TEST POZIOMUJĄCY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
odbędzie się

1. września 2016 r. o godz. 11.00


Test jest obowiązkowy dla uczniów kontynuujących naukę języka angielskiego po szkole podstawowej (klasy: 1A, 1B - grupa z j. angielskim, 1C, 1D - grupa z j. angielskim, 1E).

Numery gabinetów, w których odbędzie się test, zostaną podane w dniu przeprowadzenia testu.

 

Podręczniki dla uczniów klas I i II

2016-07-20 23:42:12 ― Wicedyrektor szkoły - Agnieszka Wroniak

Dyrektor Gimnazjum nr 9 informuje, że podręczniki i niezbędne ćwiczenia do klasy pierwszej i drugiej w roku szkolnym 2016/2017 - z wyjątkiem podręczników do religii - zapewni bezpłatnie szkoła.
Rodzice, których dzieci będą uczęszczać na lekcje religii, są zobowiązani do zakupu wskazanego podręcznika we własnym zakresie.
Sprawdź jaki podręcznik do religii potrzebujesz.

 

Sejm Dzieci i Młodzieży

2016-06-09 11:59:24 ― Kacper Depta

1 czerwca odbyła się XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. W młodzieżowych obradach w Warszawie wzięło udział 460 posłów i posłanek ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z naszego województwa jechało 10 osób - a wśród nich Kacper Depta i Daniel Głuch z klasy 3E. Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek, gdzie na co dzień w pocie czoła (z nutką sarkazmu) pracują dorośli posłowie, tworząc prawo, a następnie wzięli udział w obradach na sali plenarnej Sejmu. Młodzi posłowie na kilka godzin zasiedli w ławach poselskich, przysłuchując się najpierw m. in. Minister Edukacji Narodowej pani Annie Zalewskiej i Rzecznikowi Praw Dziecka panu Markowi Michalakowi. Następnie dyskutowano nad uchwałą Sejmu Dzieci i Młodzieży dotyczącą miejsc pamięci narodowej. Podczas dyskusji nie zabrakło wypowiedzi odnoszących się do aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Na koniec została przyjęta w drodze głosowania uchwała XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Sejm Dzieci i Młodzieży był bardzo ciekawym projektem, w którym wielu młodych ludzi zobaczyło, na czym polega praca Sejmu i stanowienie prawa. Była to też nauka, na czym polega demokracja - słowo ostatnimi czasy odmieniane przez wszystkie przypadki.

 

GimMUN 2016

2016-06-08 22:45:52 ― Natalia Szarzyńska

W dniach 23-25.05.2016r. W naszej szkole odbyły sie symulacje obrad ONZ - GimMUN. Brało w nich udział ok. 170 osób w tym delegaci z innych szkół. Przez 3 dni ciężko pracowano nad rezolucjami, dyskutowano w 3 komitetach o problemach świata, wszystko w języku angielskim. Cała impreza przebiegła pomyślnie dzięki staraniom organizatorów i można z całą pewnością stwierdzić, że każdemu się podobało. Mamy nadzieję, że spotkamy się w takim gronie albo i większym za rok!

 

Biskupin, Ostrów Lednicki, Gniezno, Poznań, Puszczykowo

2016-06-03 10:27:05 ― Beata Szabat


Pobierz zgodę rodziców na wyjazd

 

Jesteśmy z “Szarych Szeregów”

2016-06-02 11:19:32 ― Kacper Depta, Maja Grodzka

20 maja 2016r. obchodziliśmy Święto Szkoły.
Na początku Pani Dyrektor Maria Sadowska (dyrektor szkoły w latach 1979-2001), Pani Dyrektor Anna Gajos-Sejwa (dyrektor w latach 2001-2007) oraz Pani Dyrektor Katarzyna Gromiec (dyrektor od 2007 roku) dokonały uroczystego otwarcia Galerii Dyrektorów. Wśród zaproszonych gości oprócz obecnych pracowników szkoły byli obecni emerytowani nauczyciele.
Później odbył się apel, podczas którego głos zabrała pani dyrektor Maria Sadowska, mówiąc o tradycjach Szkoły Podstawowej nr 2. Następnie uczniowie z klasy II a przedstawili fragmenty książki ,,Kamienie na szaniec'', opisujące fragmenty z życia Zośki, Rudego i Alka, po czym harcerze zaśpiewali piosenkę ,,Gdzie jesteście, Rudy, Alku, Zośko''. Po apelu uczniowie zgromadzili się na boisku, tworząc liczbę 9, ustawiając się tym samym do zdjęcia zrobionego z dachu. Następnie uczniowie przystąpili do wcześniej zaplanowanych działań.
Uczniowie klas I wzięli udział w grze terenowej, współorganizowanej przez harcerzy i harcerki z gorzowskich środowisk ZHR i ZHP. 5 reprezentantów każdej klasy wykonywało zadania na różnych punktach gry. Uczniowie musieli, m.in. rozwiązać krzyżówkę, odszyfrować wiadomość zapisaną w alfabecie Morse'a, zmierzyć wysokość budynku za pomocą cienia, rozpoznać drzewa rosnące na boisku, wykonać podstawowe opatrunki na punkcie sanitarnym czy też wykonać plakat. Następnie klasy przedstawiły piosenkę harcerską w swoim wykonaniu, a także własne proporce. Najlepsza okazała się klasa IC, chodź różnice punktowe między klasami były bardzo niewielkie i do końca nie można było mieć pewności, która klasa zwycięży. Wyniki: IC 36 punktów, IE 35 punktów, IA i IB po 34 punkty i ID 32 punkty.
Tymczasem uczniowie klas II wzięli udział w debacie pt. ,,Czy Oni byli tacy sami jak my?''. Oczywiście mowa tu o patronach naszej szkoły, harcerzach z Szarych Szeregów. Pomysłodawcą tego wydarzenia była nauczycielka historii, pani Joanna Golec, natomiast debatę poprowadziła pani Beata Szabat. Wymianę zdań oraz poglądów prowadzili ze sobą przedstawiciele klas drugich naszej szkoły. Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością poprzednia Pani Dyrektor Maria Sadowska. Debacie przysłuchiwała się również Pani Dyrektor Katarzyna Gromiec i nauczyciel historii Pani Jolanta Stępkowska oraz widownia składająca się z uczniów naszej szkoły. Na początku przystąpiliśmy do obejrzenia krótkiego filmu o Rudym, Zośce i Alku - bohaterach książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec". Następnie dowiedzieliśmy się, jaki wpływ na ich bohaterskie zachowanie miały: rodzina, szkoła i harcerstwo. Okazało się, że wszystkie te sfery nauczyły ich szacunku, determinacji oraz wartości, którymi się kierowali. Następnie przedstawiciele klas mogli wypowiedzieć się na temat tego, czy dzisiejsza młodzież jest podobna do harcerzy z Szarych Szeregów. Zdania były podzielone. Jedni twierdzili, że pomimo różnicy wieku, pokoleń, w razie gdyby była taka potrzeba, potrafilibyśmy się zjednoczyć i walczyć jako cały naród za przyszłość ojczyzny. Pojawiły się też wypowiedzi mniej pozytywne. Niektórzy uważali, że w dobie nowej technologii patriotyzm oraz dawniej szerzone wartości znikają i nie bylibyśmy w stanie dorównać naszym wojennym bohaterom.
Zaś uczniowie klas trzecich obejrzeli, m.in. wywiad przeprowadzony z Panią Marią Sadowską oraz z Panią Wicedyrektor Ireną Zdrojewską dotyczący historii i tradycji naszej szkoły.
Z pewnością był to dzień pełen wrażeń. Uświadomiliśmy sobie, że mamy naprawdę powody do dumy, iż jesteśmy z “Szarych Szeregów”.

 

Czerwony Kapturek po niemiecku!

2016-05-23 20:49:48 ― Karolina Krasicka

22 kwietnia 2016 r. odbyła się druga edycja konkursu z języka niemieckiego pod patronatem starosty powiatu gorzowskiego oraz wójta gminy Bogdaniec. Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań językowych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa oraz integracja środowisk szkolnych. Program spotkania obejmował 10 minutowe przedstawienie teatralno - artystyczne w języku niemieckim (tematyka dowolna) oraz test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Do boju stanęło 5 szkół: z Lipek Wielkich, Baczyny, Bogdańca i dwie z Gorzowa. Uczniowie z naszego gimnazjum w składzie: Kinga Malinowska (2a), Sara Proniuk(2b), Julia Czerwińska (2b), Igor Śniady (2c), Karolina Krasicka(2c), Pola Ziebarth (2c) pod czujnym nadzorem p. Danuty Piechowicz przygotowali krótką scenkę w języku niemieckim. Natomiast Laura Hechler (3d), Igor Śniady oraz Karolina Krasicka zmierzyli się w teście wiedzy, uzyskując tym samym maksymalną liczbę punktów.
Po naradzie jury ogłosiło wyniki konkursu. Nasze gimnazjum uplasowało się na II miejscu, zdobywając puchar i dyplom dla szkoły.
Warto też dodać, że atrakcyjne nagrody oraz poczęstunek dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatu Gorzowskiego, Gmina Bogdaniec oraz Zespół Szkół w Bogdańcu.

 

Dni Frankofonii

2016-05-22 18:43:12 ― Małgorzata Dziejma

Już po raz szósty obchodziliśmy w tym roku w naszej szkole Dni Frankofonii. Celem akcji było przybliżenie wszystkim uczniom kultury krajów francuskojęzycznych. Jedną z głównych atrakcji było przygotowane przez uczniów klasy IIIA klasyczne śniadanie francuskie. Można było kupić francuskie naleśniki, rogaliki i ciasteczka, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. Na przerwach bawiliśmy przy francuskojęzycznych piosenkach w wykonaniu, m.in. Joe Dassin, Edith Piaf, Celine Dion, Garou, Zaz, Sromae, Indila. Ponadto uczniowie klasy IIIA ubrali się z tej okazji w stylu „Francja elegancja” nie zapominając o stereotypowych francuskich akcesoriach takich jak apaszka czy beret. Natomiast uczniowie, którzy chcieli wyróżnić się z tłumu, mieli okazję skorzystać z pomocy wizażystek, które przyjechały prosto z Paryża
Nad przebiegiem zabawy czuwała nauczycielka j. francuskiego p. Małgorzata Dziejma.
A bientot! Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

Święto Szkoły

2016-05-19 11:59:56 ― Dyrektor szkoły


Grafika - Mateusz Hołub

 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2016-05-19 11:53:29 ― Robert Szymański

Dnia 17 maja 2016 r. odbyły się eliminacje powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Zespole Szkół nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim. Nasza drużyna w składzie: Justyna Osowska, Bartłomiej Suwary i Jakub Szkiłądź zdobyli I miejsce. Tytuł najlepszego zawodnika wśród uczestników Turnieju w kategorii gimnazjów eliminacjach powiatowych zdobyli Bartłomiej Suwary i Jakub Szkiłądź.

 

Tydzień Języków Obcych

2016-05-19 11:40:41 ― Cecylia Al-Sharairi

W dniach 25.04.2016 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Pierwszego dnia (25.04) świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego. Głównym punktem dnia był konkurs na zilustrowanie jednego idiomu angielskiego. Zwycięzcami zostali kolejno: 1 miejsce- Karolina Zielińska z klasy 1e, 2 miejsce- Julia Fedorowicz z klasy 1e,3 miejsce- Natalia Rusewicz z klasy 3b. Nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwo Oxford. Prace zostały wyeksponowane ma korytarzu na drugim piętrze. Dnia 26.04 obchodziliśmy Dzień Języka Niemieckiego. Z radiowęzła rozbrzmiewała muzyka niemiecka,mogliśmy przeczytać też informacje na temat egzaminu DSD, który jest przeprowadzany w naszej szkole. Trzeciego dnia, czyli w środę 27.04, obchodziliśmy dzień innych języków obcych. Uczniowie przygotowali krótkie notatki w innych językach, które ogłaszali przez radiowęzeł. Na początku zaprezentował się Aleksander Murat, z klasy 3A z tekstem w języku rosyjskim, następnie Marysia Grusza z klasy 1a w języku łemkowskim, Weronika Wilk z klasy 2a- w języku japońskim, Jarema Sonder z klasy 2d w języku hiszpańskim, Julian Bobrowicz z klasy 2 d w języku włoskim oraz Mateusz Hołub z klasy 1a w języku niderlandzkim. 28.04.20 obchodziliśmy Dzień Frankofonii. Celebrowaliśmy język francuski. Uczniowie z klasy 3a przygotowali smaczne posiłki kuchni francuskiej. Chętni mogli namalować na twarzach symbole Francji. Przez cały tydzień nauczyliśmy się wielu rzeczy, dotyczących innych kultur.

 

Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

2016-05-19 11:00:21 ― Dominika Wilk

27 kwietnia 2016 r. odbył się etap wojewódzki Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia".
Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko bardzo rozległą wiedzą o wydarzeniach i bohaterach podanego okresu, ale także znajomością uzbrojenia i sposobów walki. Dwoje naszych uczniów dotarło do tego etapu i osiągnęło imponujący sukces. Natalia Koryluk z klasy 1c została laureatką, a Marcin Strzesak z klasy 3b finalistą. Nagrodą są punkty rekrutacyjne do liceum, a przede wszystkim ogromna satysfakcja!

Gratulujemy!!!

 

Turniej Budowlany i Motoryzacyjny

2016-05-15 17:36:37 ― Maja Grodzka

27 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły po raz II wzięli udział w Turnieju Budowlanym i Motoryzacyjnym zorganizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych w Gorzowie Wielkopolskim.

W Turnieju Motoryzacyjnym uczniowie musieli wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie ruchu drogowego i motoryzacji. Brali również udział w wirtualnym wyścigu na symulatorze.
Zdobyli wysokie noty: Oskar Olejnik zajął I miejsce, a tuż za nim uplasował się Erwin Marysiok obaj z klasy 3b. Szkołę naszą reprezentował również Jakub Szandała z klasy 3a. Ostatecznie drużyna zajęła III miejsce.

Natomiast Konrad Krzemiński z klasy 3a zdobył II miejsce w Turnieju Budowlanym. Pokazał, że w dziedzina architektury i budownictwa nie jest mu obca. Z pytaniami z zakresu budownictwa zmagali się również Szymon Duniecki i Adrian Tombak z klasy 3c oraz Michał Szymański i Patryk Margiewicz z klasy 3b. Choć nie udało się im zająć miejsce na podium, wykazali się ponadprzeciętną znajomością materiałów, słownictwa i procedur związanych z pracami budowlanymi a także wiedzą z architektury.

Uczniowie mieli przed sobą wiele konkurencji, które z pewnością nie były łatwe. Na szczęście nasi zainspirowani swoją pasją gimnazjaliści poradzili sobie z nimi bez trudu.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Uwaga uczniowie klas I-II

2016-05-15 17:25:20 ― Wicedyrektor szkoły - Agnieszka Wroniak

Terminy diagnoz dla klas I-II

16.05.2016 r. - poniedziałek (4 lekcja)
- historia - klasy I
- historia i wos - klasy II

17.05.2016 r. - wtorek (3-4 lekcja)
- język polski (klasy I, II)

18.05.2015 r. - środa (2-3 lekcja)
- matematyka (klasy I, II)

19.05.2016 r. - czwartek (4 lekcja)
- przedmioty przyrodnicze (klasy I, II)

Zobacz szczegółowy harmonogram diagnoz

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober