2015-04-27 06:02:24

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych!!!

2015-04-26 22:35:11 ― Dyrektor szkołyDZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

16 maja 2015 r., godzina 1000


-Sporty obronne i strzelectwo sportowe

2015-04-15 19:34:44

-II B oskarża i … broni

2015-03-19 22:29:03

-„Akcji Zima”

2015-03-03 12:16:15

 1% podatku 100% serca

2015-04-26 17:33:48 ― Dyrektor szkoły

Ogromną pomocą dla funkcjonowania naszej szkoły jest odpis 1% od podatku dochodowego. Każda osoba będąca podatnikiem może stać się „darczyńcą”, wpłacając ten 1% na konto naszego Koła.
KAŻDY MOŻE POMÓC NASZEJ SZKOLE - wystarczy przy wypełnianiu PIT-a, 1% podatku przeznaczyć na rzecz naszej szkoły wpisując Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole ul. Jagiellończyka 10, 66-400 Gorzów Wlkp - Numer KRS: 0000 105 271 z adnotacją "Koło Miłośników Gimnazjum nr 9".

Koło działa w oparciu o Statut LSPS.

Serdecznie prosimy o wsparcie naszych działań edukacyjnych.

 

„Super Młody Elektryk"

2015-04-20 12:10:25 ― Joanna Zajączkowska

8 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się konkurs „Super Młody Elektryk", do którego przystąpiło sześcioro uczniów naszej szkoły. Musieli się oni wykazać wiedzą fizyczną, informatyczną, elektroniczną oraz matematyczną przy rozwiązywaniu skomplikowanych zadań, które przygotowali organizatorzy. Po długim oczekiwaniu na wyniki okazało się, że dwóm naszym kolegom udało się sprostać postawionym wymaganiom i tym oto sposobem Patryk Szydlik z klasy 3a zajął pierwsze miejsce, a Dawid Woszczyk z klasy 3f trzecie! Reszta uczestników dostała wyróżnienia. Nie obyło się także bez nagród i dyplomów. Oto lista uczniów reprezentujących nasze gimnazjum:
 • Joanna Zajączkowska
 • Jakub Kraciuk
 • Kacper Siewruk
 • Łukasz Madej
 • Dominik Strzelecki
 • Cezary Skrzypczak
 • Szymon Dunajewski
 • Patryk Szydlik
 • Dawid Woszczyk
Serdecznie gratulujemy!

 

O tym, jak to Dziewiątka z Rondem się policzyła

2015-04-15 20:02:04 ― Alina Marciniak

Nie samymi konkursami przedmiotowymi Gimnazjum nr 9 żyje. Dnia 9 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym imienia Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie odbyły się równocześnie Konkurs Poprawnej Polszczyzny „Licz się ze słowami” oraz Konkurs Matematyczny „Policz się z matematyką”. Dwa zespoły z naszej szkoły zmagały się z uczniami innych gimnazjów z powiatu gorzowskiego w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Zarówno na matematyków, jak i na polonistów, czekały zadania o zróżnicowanej trudności i tematyce. Do momentu ogłoszenia wyników nasze nerwy były napięte niczym postronki, ale okazało się, że strach był nieuzasadniony. Reprezentacja Gimnazjum nr 9 wręcz zdeklasowała inne szkoły, w obu konkursach zajmując pierwsze miejsca. Puchar konkursu „Licz się ze słowami” przyznany został drużynie w składzie Julia Maniecka, Barbara Kosowska, Julian Dobryniewski, Bartosz Sikora oraz Alina Marciniak, zaś najlepiej „policzyli się z matematyką” Patryk Szydlik, Jakub Kraciuk, Jakub Bornikowski, Weronika Leszczyńska i Jakub Byczek. Laureatami primus inter pares w kategorii indywidualnej z matematyki i języka polskiego zostali odpowiednio Patryk Szydlik oraz Alina Marciniak, zdobywając tym samym po siedem punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły średniej, a także okolicznościowe stypendium przyznane przez Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Zwycięstwa w konkursach organizowanych przez IV LO powoli wchodzą naszym uczniom w nawyk, więc nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć przyszłorocznym reprezentantom powodzenia w zmaganiach :)

 

Konkursy przedmiotowe

2015-04-15 19:45:23 ― Alina Marciniak

Nadszedł czas podsumowania wyników konkursów przedmiotowych. Grono laureatów i finalistów z naszej szkoły jest, jak co roku, liczne, z czego zapewne cieszą się zarówno nauczyciele, jak i sami zainteresowani. Zmagania rozpoczęły się już w listopadzie, a zakończyły w kwietniu. Na zdolnych uczniów czekały trzy etapy konkursowe (w przypadku języka polskiego cztery), podczas których mogli oni wykazać się rozległą wiedzą na temat danego przedmiotu. Ci, którzy uzyskali najlepsze wyniki w etapie wojewódzkim i przekroczyli wymagany próg punktowy, zdobyli tytuł finalisty i laureata.. Wręczenie zaświadczeń dla laureatów oraz listów gratulacyjnych dla nauczycieli odbyło się 14 kwietnia w Zespole Szkół w Sulechowie. Poniżej zamieszczamy listę wyróżnionych uczniów z naszej szkoły:
 • Julia Maniecka – historia – laureat
 • Jakub Krystek – język angielski – laureat
 • Julian Dobryniewski – język angielski – laureat
 • Dawid Woszczyk – chemia – laureat
 • Julia Maniecka – język polski – finalista
 • Alina Marciniak – język polski – finalista
 • Daria Zblewska – biologia – finalista
 • Weronika Leszczyńska – biologia – finalista
 • Patryk Szydlik – fizyka – finalista
 • Jakub Derda – historia – finalista
 • Laura Hechler – język niemiecki – finalista
 • Monika Hechler – język niemiecki – finalista
 • Patryk Szydlik – matematyka- finalista
 • Jakub Bornikowski – matematyka – finalista
 • Patryk Zmuda – matematyka – finalista
 • Konrad Krzemiński – matematyka - finalista
Gratulujemy!

 

Sporty obronne i strzelectwo sportowe

2015-04-15 19:39:11 ― Dorota Zguczyńska

Dnia 13 kwietnia 2015 w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyło się podsumowanie zawodów sportowych, które odbyły się w naszym powiecie. Spotkanie rozpoczęto wręczeniem orderów i medali osobom zasłużonym oraz działającym na rzecz Ligi Obrony Kraju. Z naszej szkoły Brązowy Medal „ Za zasługi Dla Ligi Obrony Kraju” otrzymała pani dyrektor Jolanta Kozielska. Serdecznie gratulujemy.

W obecnym roku szkolnym po raz pierwszy zorganizowano gorzowskie rywalizacje Ligi Mistrzów w Sportach Obronnych. Zawody odbywały się dwuetapowo. 7 października nasza drużyna wyruszyła na sportowe zmagania w pierwszym etapie, który obejmował bieg długodystansowy po malowniczych terenach Zespołu Szkół Ogrodniczych, zadania sprawnościowe oraz test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Etap drugi odbył się 9 lutego na strzelnicy Ligi Obrony Kraju i obejmował strzelanie z broni pneumatycznej: karabinku i pistoletu. Uczniowie reprezentujący nasze gimnazjum, w składzie: Barbara Kosowska, Katarzyna Kryńska, Maciej Muda – z klasy 3c oraz Dariusz Marciniak – z klasy 3d, zajęli I miejsce. Wykazali się wiedzą, sprawnością fizyczną oraz bystrym okiem. Drużynę przygotowywali pan Robert Szymański i pani Dorota Zguczyńska.

Podsumowano także zawody strzeleckie zorganizowane w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Jak co roku, Gimnazjum nr 9 reprezentowane było przez dwie drużyny. Dziewczęta w składzie: Pyrzyńska Klaudia – 1e, Barna Oliwia - 2c, Renicka Maja – 2d po wyrównanej walce zajęły II miejsce.
Chłopcy w składzie: Olejnik Oskar – 2b, Szymański Michał – 2b, Muda Maciej – 2c, zajęli V miejsce. Obiema drużynami opiekuje się pani Dorota Zguczyńska.

Wszystkim zawodnikom reprezentującym Gimnazjum nr 9 serdecznie gratulujemy sukcesów, dziękujemy i życzymy dalszych osiągnięć sportowych. Jednocześnie zapraszamy nowych kandydatów do zasilenia drużyny strzeleckiej. Zapisy na nowy rok szkolny u pani Doroty Zguczyńskiej.

 

Egzamin Gimnazjalny

2015-04-15 13:41:02 ― Alina Marciniak

Wczoraj rozpoczął się dla trzecioklasistów najbardziej stresujący okres w roku szkolnym. Do egzaminów gimnazjalnych zostało zaledwie siedem dni. To ostatnia chwila na nadrobienie ewentualnych braków w nauce. Wyniki z egzaminów stanowią o ilości punktów przyznawanych absolwentom gimnazjów w procesie rekrutacji do szkół średnich. Przypomnimy teraz konkretne daty i procedury związane z przeprowadzeniem egzaminów:
21 kwietnia, godzina 900 - historia i WOS (60 minut)
21 kwietnia, godzina 1100 - język polski (90 minut)
22 kwietnia, godzina 900 - przedmioty przyrodnicze (60 minut)
22 kwietnia, godzina 1100 - matematyka (90 minut)
23 kwietnia, godzina 900 - język obcy, poziom podstawowy (60 minut)
23 kwietnia, godzina 1100 - język obcy, poziom rozszerzony (60 minut)

Egzaminów gimnazjalnych nie można nie zdać, ale obecność na wszystkich częściach jest jednym z warunków otrzymania świadectwa ukończenia szkoły. W przypadku zdarzeń losowych bądź hospitalizacji ucznia, dodatkowy termin egzaminu wyznaczono na początek czerwca. Szczegółowy wykaz procedur egzaminacyjnych można przeczytać tutaj.

 

KOMUNIKAT

2015-03-27 14:24:39 ― Dyrektor szkoły

Dyrektor Gimnazjum nr 9 informuje o możliwości skorzystania przez uczniów naszej szkoły z zajęć opiekuńczo – wychowawczych w dniach 2-3.04. i 7.04.2015r.
W celu zapewnienia uczniom właściwej opieki niezbędna jest informacja o ilości osób, które są zainteresowane taką formą spędzenia czasu podczas przerwy świątecznej. Prosimy o zadeklarowanie na piśmie do 30.03.2015r., czy Państwa dziecko skorzysta z zajęć proponowanych przez naszą placówkę. Informacje można przekazać drogą mailową – szkola@gim9.gorzow.pl lub poprzez wychowawcę.
Brak deklaracji oznacza, że nie są Państwo zainteresowani taką formą opieki nad uczniami.

 

Rekolekcje

2015-03-19 23:04:03 ― Dyrektor szkoły


..TO CZAS BY ZATRZYMAĆ SIĘ NA CHWILĘ, WYCISZYĆ I ZAMYŚLIĆ,
TO CZAS BY SPOTKAĆ SIĘ SAM NA SAM ZE SOBĄ.
TO CZAS BY DOSTRZEC DOBRO W SWOIM ŻYCIU......

A MOŻE WŁAŚNIE TEGOROCZNE NAUKI REKOLEKCYJNE BĘDĄ DLA MNIE I DLA CIEBIE ODPOWIEDZIĄ NA NURTUJĄCE PYTANIA, POWROTEM DO ŹRÓDEŁ…?

Zobacz organizację zajęć.

 

Warsztaty chemiczne

2015-03-19 22:40:46 ― Alina Marciniak

Uczciwe zaangażowanie w naukę i inwestowanie czasu w przygotowanie do lekcji popłaca. Przekonali się o tym na własnej skórze uczniowie klasy 3F, którzy jako członkowie pierwszej z kilku wyróżnionych w szkole grup mieli szansę skorzystać z warsztatów chemicznych w ramach zajęć Klubu Młodego Wynalazcy organizowanych przez Gorzowski Ośrodek Technologiczny. W środę 18 marca, gdy cała reszta naszych rówieśników pokornie udała się na lekcje, my wyjechaliśmy do Stanowic. Atmosfera była bardzo lekka, gdyż jak wiadomo, dzień wolny od szkoły jest dniem udanym, a gdy można dodać do tego dość niecodzienną formę spędzania czasu, wtedy naprawdę nie ma na co narzekać. Około godziny 9 rozpoczęliśmy zajęcia w laboratorium chemicznym. Pierwsze doświadczenia obejmowały głównie zagadnienia biologiczne. Nie były one zbyt ekscytujące, ale niewątpliwie przyjemne, zwłaszcza, gdy patrzyło się na osoby wręcz urzeczone widokiem własnoręcznie oznaczonych ziarenek skrobi we fragmencie ziemniaka oglądanym pod mikroskopem. Po takiej rozgrzewce nadeszła zadziwiająco ciepło przyjęta przerwa śniadaniowa. Następnym punktem programu była możliwość rozejrzenia się po "prawdziwym" laboratorium, w którym bada się odpady pod kątem przydatności do użycia w formie paliw. Zapach unoszący się w tym pomieszczeniu był dość... niecodzienny, więc z ulgą powróciliśmy do "naszego" małego laboratorium, by zabrać się do przeprowadzania doświadczeń chemicznych.
Całkiem nieźle spełniły one funkcję powtórki wiadomości przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym. Przez całe zajęcia byliśmy wyjątkowo jak na możliwości młodzieży skupieni i jedynie na moment opuściliśmy laboratorium, w arcyważnym celu skonsumowania obiadu. Po nim, na deser, mogliśmy w końcu dotknąć czegoś "poważniejszego". W ostatniej reakcji wzięły bowiem udział substancje powszechnie uważane za niebezpieczne, co skutecznie ożywiło bardziej sceptyczną część klasy. Obyło się jednak bez poparzonych tkanek i rozpuszczonych ubrań. Ani się obejrzeliśmy, a już wracaliśmy do Gorzowa, w świetnych humorach testując anielską cierpliwość naszej opiekunki, pani dyrektor Katarzyny Gromiec. Wyjazd, choć krótki, był zdecydowanie wartościowy i jako klasa jesteśmy wdzięczni za to, że dostaliśmy możliwość skorzystania z oferty edukacyjnej Gorzowskiego Ośrodka Technicznego.

 

II B oskarża i … broni

2015-03-19 22:31:26 ― Maciej Jankowski, Marta Wieczór

Uczniowie klasy II B wraz z wychowawcą p. Agnieszką Wroniak wybrali się z wizytą do Gorzowskiego Sądu Rejonowego.
Wycieczka rozpoczęła się od rozmowy z paniami sędzinami, następnie uczniowie zwiedzili gmach sądu, byli w archiwum, w którym znajdują się tysiące dokumentów oraz w tzw. „dołku”, gdzie są przetrzymywani wyjątkowo niebezpieczni przestępcy. Następnie uczniowie udali się do jednej z sal sądowych. Tam każdy otrzymał rolę, po czym odegrano rozprawę o prawa rodzicielskie i opiekę nad dzieckiem. Później uczniowie uczestniczyli w prawdziwym procesie w sprawie wykroczenia drogowego.
Podczas wizyty w sądzie uczniom towarzyszyły ogromne emocje. Chętnie wchodzili w role sędziów, oskarżycieli i obrońców, ale też zmierzyli się z rolą pokrzywdzonych i oskarżonych. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i pokazanie ciekawej „lekcji życia”.

 

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

2015-03-14 21:30:03 ― Redakcja

Egzaminy i wybór szkół ponadgimnazjalnych zbliżają się do trzecioklasistów wielkimi krokami. W zależności od potrzeb rynku pracy i wymaganych kwalifikacji, zmienia się oferta edukacyjna szkół średnich.
Wszelkie informacje dotyczące naboru do liceów i techników (zasady przyjmowania kandydatów, terminy, typy szkół) oraz wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego na rok szkolny 2015/2016 znajdują się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Informatorze 2015/2016.
Z kolei Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. uruchomił już witrynę Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2015. Na stronie tej uczniowie mogą dowiedzieć się jakie szkoły ponadgimnazjalne biorą udział w naborze elektronicznym oraz jaka jest ich oferta edukacyjna. Mogą również utworzyć wzory podań do szkół średnich.

 

V Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej - Miś

2015-03-10 21:48:53 ― UKS MIŚ GORZÓW WLKP.

Znamy już oficjalne wyniki V OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ - MIŚ, POŚWIĘCONEGO PAMIĘCI GORZOWSKIM TRENEROM PIŁKI RĘCZNEJ.
UKS Miś Gorzów - Nukleon Kostrzyn 15:14, Spartakus Buk - Szczecin 13:13, Spartakus - Nukleon 9:10, Dziewiątka - Szczecin 20:10, Nukleon - Dziewiątka 8:24, Szczecin - UKS Miś 6:17, UKS Miś - Spartakus 11:6, Nukleon - Szczecin 7:10, Spartakus - Dziewiątka 11:25, UKS Miś - Dziewiątka 10:20.
Mecze poza konkursem ze starszym zespołem z Drawna: Dziewiątka Legnica - Drawianka Drawno 24:9, UKS Miś - Drawianka 19:15, Spartakus - Drawianka 16:15, Szczecin - Drawianka 9:24, Nukleon - Drawianka 12:13.

Wyniki turnieju:

1 Dziewiątka Legnica 4 8 89:39
2 UKS Miś Gorzów 4 6 53:46
3 Kusy Dąbie. Szczecin 4 3 39:57
4 Nukleon Kostrzyn 4 2 39:58
5 Spartakus Buk 4 1 39:59
6 Drawianka Drawno 4 76:80

Wśród młodzików MVP został Patryk Król z Legnicy, za najlepszego bramkarza uznano Natana Otto z Misia, a najwięcej goli rzucił Szymon Działakiewicz również z Legnicy.

Gratulujemy!!!

 

Dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych

2015-03-08 21:37:16 ― Alina Marciniak

Jesteś trzecioklasistą, któremu zależy na dobrym starcie w dorosłość? Nie wiesz, czy wybrać edukację na kierunku humanistycznym, czy może spróbować swoich sił na ścieżce kariery technicznej? Gorzowskie placówki oferują niezliczoną ilość opcji kształcenia, wśród których każdy przyszły uczeń szkoły średniej znajdzie coś dla siebie. Poziom nauczania w naszym mieście jest nie tylko wysoki, ale także niezwykle wyrównany, więc warto rzetelnie przyjrzeć się możliwościom, jakie daje nam każda ze szkół ponadgimnazjalnych. Jednym ze sposobów na poznanie gorzowskiej oferty edukacyjnej są dni otwarte, które rozpoczynają się 28 marca otwarciem podwojów Liceum Plastycznego, a zakończą się 30 maja spotkaniem w Sportowym Liceum Ogólnokształcącym.

28 marca 2015 r.

Liceum Plastyczne, ul. Bema 1, godz. 10.00
Liceum Katolickie im. św. Tomasza z Akwinu, ul. Drzymały 36, godz. 10.00


11 kwietnia 2015 r.

II LO, ul. Przemysłowa 22, godz. 10.00
IV LO, ul. Kosynierów Gdyńskich 8, godz. 9.30
ZS Elektrycznych, ul. Dąbrowskiego 33, godz. 10.00
ZS Ekonomicznych, ul. 30 Stycznia 29, godz. 9.00
ZS nr 12, ul. Śląska 20, godz. 10.30


16 kwietnia 2015 r.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa WZDZ, ul. Sikorskiego 95, godz. 12.00-16.00


18 kwietnia 2015 r.

I LO, ul. Puszkina 31, godz. 10.00
III LO, ul. Warszawska 18, godz. 10.00-12.00
VIII LO, ul. Dunikowskiego 5, godz. 10.00-12.00
ZS Budowlanych, ul. Okrzei 42, godz. 10.00-13.00
ZS Odzieżowych, ul. Śląska 64c, godz. 9.00-13.00
I Społeczne LO, ul. Kazimierza Wielkiego 65a, godz. 11.00
ZS Technicznych i Ogólnokształcących, ul. Czereśniowa 4e, godz. 10.00


25 kwietnia 2015 r.

ZS Mechanicznych, ul. Dąbrowskiego 32, godz. 10.30-13.00
ZS Gastronomicznych, ul. Okólna 35, godz. 10.00
ZS Ogrodniczych, ul. Poznańska 23, godz. 9.00


30 maja 2015 r.

Sportowe LO, ul. Stanisławskiego 2, godz.10.00

 

Srebrne medalistki

2015-03-08 21:27:08 ― Małgorzata Kaczmarek

W dniach 27.01-11.02.2015 roku w hali sali I LO w Gorzowie Wlkp. odbyły się rozgrywki w koszykówce dziewcząt w ramach GSM. Koszykarki Gimnazjum nr 9 prowadzone przez panią Małgorzatę Kaczmarek uległy tylko wyżej notowanym rywalkom z Gimnazjum nr 13 zdobywając srebrne medale. Dzięki temu uzyskały awans do rozgrywek rejonowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.
I miejsce –Gimnazjum nr 13
II miejsce –Gimnazjum nr 9
III miejsce – Gimnazjum nr 21

Skład zespołu Gimnazjum nr 9:

1. Kupczyk Marta 2a
2. Wilk Dominika 2a
3. Januchowska Natalia 2a
4. Wilk Natalia 3d
5. Dopierała Patrycja 3d
6. Niekrasz Joanna 3a
7. Bernacka Klaudia 3c
8. Regulska Zofia 1d
9. Pławska Aleksandra 1d
10. Koźlakowska Klaudia 1c
11. Kupis Marta 1e
12. Kupis Wiktoria 1e

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober