2015-05-24 04:53:30

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

Tym razem skromnie

2015-05-22 14:28:31 ― Alina Marciniak

Dnia 18 maja bieżącego roku o godzinie 1000 w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim odbył się finał konkursu teleinformatycznego ICT Master. Naszą szkołę miała zaszczyt reprezentować drużyna w składzie Jan Nowakowski, Erwin Piciński, Hubert Wiśniewski, Jakub Mermela oraz Alina Marciniak. Po krótkim przywitaniu przez...[Wiecej]

-Dni Frankofonii

2015-05-12 11:04:44

-Gimnazjaliści z I pomocą

2015-04-28 21:56:33

-Sporty obronne i strzelectwo sportowe

2015-04-15 19:34:44

 Gorzowska Spartakiada Młodzieży

2015-05-22 14:27:41 ― Dorota Zguczyńska

Dnia 12 maja odbyły się w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży, Indywidualne Zawody LA. Zawody rozgrywane były w 10 konkurencjach. Gimnazjum 9 reprezentowane było przez dziewczęta i chłopców z klas I-III. Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

DZIEWCZĘTA:

 • 100 m -w ścisłym finale pobiegły Gajda Joanna (1 e)– IV miejsce, Mioduszewska Adriana (2a)- V miejsce.

 • 100 m p.pł. - Byczek Julia (2a), Maniecka Julia.

 • 300 m. - Ziętek Julia (1d)- IV miejsce, Piasecka Kinga (1d).

 • 600 m. – Ziebarth Pola (1c), Szymańska Anna (3f).

 • 1000 m. - Gołosko Paulina (3a)- II miejsce, Janczewska Aleksandra (2a).

 • Rzut oszczepem – Wszoła Laura (3b), Palejczyk Laura (2e).

 • Pchnięcie kulą – w ścisłym finale znalazły się : Grochowska Wiktoria (2e)-II miejsce, Pyżyńska Marta (2d).

 • Skok w dal – w ścisłym finale znalazły się: Sprawka Weronika (1d), Krama Marta (1d).

 • Skok wzwyż – w ścisłym finale znalazły się: Feliczak Aleksandra (3d) – III miejsce, Madalińska Agata (3b).

 • Sztafeta 4x100m pobiegły: Gajda Joanna (1e), Palejczyk Laura (2e),Sokołowska Patrycja (1e), Kokocińska Klaudia (2e) – II miejsce.


W klasyfikacji łącznej wszystkich startujących gimnazjów nasza reprezentacja zajęła II miejsce.

CHŁOPCY:

 • 100 m – Lis Nikodem (3b), Jurgielewicz Oskar (3a).

 • 100 m p,pł. - Hoogevorst Jonathan (3c), Marysiok Erwin (2b).

 • 300 m. - Rystwej Mikołaj (2d), Muda Maciej (3c).

 • 600 m. - Stechnij Michał (3c), Czubaszek Jakub (2d).

 • 1000 m. - Szembek Dominik (2e) - III miejsce, Szlachtowski Piotr (3f) - IV miejsce.

 • Rzut oszczepem - w ścisłym finale znależli się; Rzewiński Oskar (2d)- I miejsce, Bury Kacper (3b).

 • Pchnięcie kulą – Kamiński Patryk (3b), Mydłowski Mateusz (3b).

 • Skok w dal – Olejniczak Michał (1c) - II miejsce, Czubaszek Jakub (2d).

 • Skok wzwyż – Ogrodowski Marcin (3b), Marysiok Erwin (2b).

 • Sztafeta 4x100m pobiegli: Lis Nikodem (3b), Olejniczak Michał (1c), Jurgiewicz Oskar (3a), Stokop Krzysztof (2c) - II miejsce.


W klasyfikacji łącznej reprezentacja chłopców również zajęła II miejsce.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za fantastyczne reprezentowanie Gimnazjum nr 9, jednocześnie życzymy dalszych sukcesów sportowych. Ze sportowym pozdrowieniem Nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Niska emisja - wysokie ambicje

2015-05-19 21:48:38 ― Alina Marciniak

W konkursie plastycznym będącym częścią kampani edukacyjnej miasta Gorzowa "Niska emisja", dotyczącej zagadnień związanych z ochroną środowiska, odpowiednio I, II i III miejsce zajęły Jagoda Renicka, Martyna Skibińska oraz Zuzanna Puchała. Plakaty dziewcząt podbiły serca komisji, a rozdanie nagród odbyło się 14 maja w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

Gratulujemy!

 

Kolejny sukces naszych uczniów

2015-05-17 16:09:34 ― Robert Szymański

Dnia 15 maja 2015 r. odbyły się eliminacje powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Zespole Szkół nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim. Nasza drużyna w składzie: Maciej Muda, Kacper Zajączkowski i Dariusz Marciniak zdobyli I miejsce i awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 23 maja w Żaganiu.
Tytuł najlepszego zawodnika wśród uczestników turnieju w kategorii gimnazjów eliminacjach powiatowych zdobył Kacper Zajączkowski, który na testach zdobył maksymalną liczbę punktów, natomiast miasteczko i rowerowy tor przeszkód przejechał nie popełniając żadnego błędu. Tabela wyników po zakończonych zmaganiach prezentowała się następująco:
 • I miejsce – Gimnazjum nr 9
 • II miejsce – Gimnazjum nr 20
 • III miejsce – Gimnazjum nr 7
 • IV miejsce – Gimnazjum nr 13
 • V miejsce – Gimnazjum nr 21
 • VI miejsce – Gimnazjum nr 6

 • Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Rymowanki pana Romana

  2015-05-17 14:55:45 ― Alina Marciniak

  Nie tylko uczniowie naszego gimnazjum wykazują się niecodziennymi umiejętnościami i wpadają na świetne pomysły. Pan Roman Masian, jeden z nauczycieli pracujących w naszej szkole, odkrył wiele lat temu podczas oglądania telewizji, że historyczne fakty o bitwie pod Cedynią podane w formie rymowanego tekstu mimowolnie utkwiły w jego pamięci. Teraz sam stara się wykorzystywać podatność ludzkiej świadomości na metody nauczania oparte na skojarzeniach. Układa krótkie wierszyki-rymowanki, aby pomóc uczniom, którzy mają problemy z przyswajaniem szkolnej wiedzy. Inspiracją są dla niego właśnie uczniowie- to oni najczęściej wskazują mu, co sprawia im największe kłopoty i jakie treści warto byłoby uprościć. Fakty zawarte w materiale dydaktycznym o wiele łatwiej zapamiętuje się, gdy kojarzą się nam one z czymś zgoła odmiennym niż szkolny podręcznik. Metoda pana Masiana, choć dość niecodzienna, jest skuteczna. Jak sam mówi, młodzież bardzo pozytywnie reaguje na taką formę pomocy ze strony nauczyciela. Komunikacja z uczniami jest dla niego bardzo ważna, tym większa jest zatem jego satysfakcja, gdy z pomocą swojej kreatywności może wspierać ich w pokonywaniu trudności w nauce. Każdy sposób na pogłębianie swojej wiedzy jest dobry, więc kibicujemy panu Masianowi w jego procesie twórczym, bo z pomysłów tego typu po prostu warto korzystać. I choć sam mówi, że jego plany na życie wcale nie wiązały się z zawodem nauczyciela, to wydaje nam się, że przeznaczenie pokierowało go w odpowiednią stronę :)

  Zapraszamy do zapoznania się z twórczością pana Masiana:

  historia
  matamatyka
  chemia

   

  Tym razem budownictwo i architektura

  2015-05-13 21:39:31 ― Alina Marciniak

  Spektrum dziedzin, w których nasza szkoła posiada godną reprezentację, stale się rozszerza. Do niedawna zapewne niewielu z nas wiedziało, iż mamy w swoich szeregach także uczniów utalentowanych w kierunku... budownictwa i architektury. W zorganizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych w Gorzowie Wielkopolskim I Turnieju Budowlanym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. 7 maja 2015 roku stanęli w szranki z uczniami gorzowskich gimnazjów, aby udowodnić, że nie mamy sobie równych na żadnej płaszczyźnie. Podczas turnieju mogli wykazać się nie tylko znajomością materiałów, słownictwa i procedur związanych z pracami budowlanymi, ale także wiedzą z architektury. Tabela wyników po zakończonych zmaganiach prezentowała się następująco:
  • I miejsce – Jakub Kraciuk, klasa 3c
  • III miejsce – Eryk Koziara, klasa 3d ex aqueo z uczniem z Gimnazjum nr 21
  Cóż, nasze wspaniałe grono pedagogiczne (oczywiście wraz z bracią uczniowską!) zyskało kolejny powód do dumy - nic dodać, nic ująć.

  Serdecznie gratulujemy!

   

  Dni Frankofonii

  2015-05-12 12:21:05 ― Małgorzata Dziejma

  Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dni Frankofonii. Celem akcji było przybliżenie wszystkim uczniom kultury krajów francuskojęzycznych. Jedną z głównych atrakcji było przygotowane przez uczniów klasy 3a klasyczne śniadanie francuskie. Można było kupić francuskie naleśniki, rogaliki i ciasteczka, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. Na przerwach bawiliśmy przy francuskojęzycznych piosenkach w wykonaniu, m.in. Joe Dassin, Edith Piaf, Celine Dion, Garou, Zaz oraz Stromae. Ponadto uczniowie klasy 3a przebrali się za znane osoby ze świata kultury i historii Francji. Zaś uczniowie, którzy chcieli wyróżnić się z tłumu, mieli okazję skorzystać z pomocy wizażystek, które przyjechały prosto z Paryża.
  Nad przebiegiem zabawy czuwała nauczycielka j. francuskiego p. Małgorzata Dziejma.

  A bientot! Do zobaczenia w przyszłym roku!

   

  Kolejny sukces naszych uczniów

  2015-05-10 11:54:22 ― Alina Marciniak

  Mamy wielkie szczęście, że dobre wieści nigdy się nie nudzą. W przeciwnym razie musielibyśmy zaprzestać umieszczania artykułów, które wciąż potwierdzają tę samą tezę- Dziewiątka jest najlepsza! Z nieukrywanym zadowoleniem ogłaszamy, że w konkursie "Odnawialne Źródła Energii" organizowanym przez Zespół Szkół Elektrycznych trzy pierwsze miejsca zdobyli uczniowie naszego gimnazjum. Finałowy etap konkursu odbył się 29 kwietnia 2015 roku. Po zaciętej rywalizacji w teście wiedzy klasyfikacja prezentowała się następująco:
  • I miejsce - Karolina Buczkowska, ex aequo z Kamilem Bojbą z Gimnazjum nr 2 w Lipkach
  • II miejsce - Maciej Łakomy, ex aequo z Michałem Lampartem z Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp.
  • III miejsce- Łukasz Madej, ex aqueo z Agatą Gonciarz z Zespołu Szkół w Baczynie oraz Jakubem Grześkowiakiem z Gimnazjum Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców
  Nie tylko "techniczni" mieli szansę się wykazać. Nagrody w kategorii prac plastycznych zdobyły:
  • I miejsce - Jagoda Renicka
  • II miejsce - Daria Zblewska i Joanna Zajączkowska
  • Wyróżnienie - Monika Hechler i Paulina Prokopowicz  • Gratulujemy!

   

  e-gazetka

  2015-05-05 10:36:00 ― Natalia Suska, p. Elżbieta Maszkowska

  ikropka.pl
  Może chciałbyś poznać kilka ciekawych faktów, o którymś z otaczających Cię państw, wypróbować nowy przepis na ciasto, czy przeczytać o czymś interesującym w domowym zaciszu? Lubisz być zawsze na bieżąco i ciekawi Cię moda oraz to, co działo się w szkole?
  Zapraszamy do odwiedzenia blogu, który powstał w wyniku projektu edukacyjnego. Stronę prowadzą Twoje koleżanki ze szkoły. Zachęcamy do przeczytania postów i ich komentowania.

  Na blogu zapoznasz się z recenzjami najpopularniejszych książek dla młodzieży, dowiesz się ciekawostek o przedstawianych zespołach, poznasz ciekawe projekty i obejrzysz niesamowite rysunki oraz zdjęcia.
  Zapewniamy, że znajdziesz tam coś dla siebie. Nie marnuj czasu! Wystarczy jedno kliknięcie myszki, a przeniesiesz się do zupełnie innego świata. Kto wie, może sięgniesz po zaproponowaną książkę lub obejrzysz polecany film? Redakcja e-gazetki zaprasza!

  Koniecznie zajrzyj! ikropkaaa.blogspot.com.

   

  Gimnazjaliści z I pomocą

  2015-04-28 21:59:01 ― Robert Szymański

  Nasze gimnazjum zostało zaproszone do Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp., aby poprowadzić w klasach trzecich nauczania zintegrowanego pierwszą pomoc przedmedyczną w ramach realizacji projektu „Program zajęć pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej”. Pierwszą pomoc poprowadzili uczniowie: Dariusz Marciniak, Maciej Muda, Aleksandra Adamczak, Natalia Szoppe i Anita Piątek wraz z nauczycielami: p. Danutą Piechowicz i p. Robertem Szymańskim.

   

  1% podatku 100% serca

  2015-04-26 17:33:48 ― Dyrektor szkoły

  Ogromną pomocą dla funkcjonowania naszej szkoły jest odpis 1% od podatku dochodowego. Każda osoba będąca podatnikiem może stać się „darczyńcą”, wpłacając ten 1% na konto naszego Koła.
  KAŻDY MOŻE POMÓC NASZEJ SZKOLE - wystarczy przy wypełnianiu PIT-a, 1% podatku przeznaczyć na rzecz naszej szkoły wpisując Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole ul. Jagiellończyka 10, 66-400 Gorzów Wlkp - Numer KRS: 0000 105 271 z adnotacją "Koło Miłośników Gimnazjum nr 9".

  Koło działa w oparciu o Statut LSPS.

  Serdecznie prosimy o wsparcie naszych działań edukacyjnych.

   

  „Super Młody Elektryk"

  2015-04-20 12:10:25 ― Joanna Zajączkowska

  8 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się konkurs „Super Młody Elektryk", do którego przystąpiło sześcioro uczniów naszej szkoły. Musieli się oni wykazać wiedzą fizyczną, informatyczną, elektroniczną oraz matematyczną przy rozwiązywaniu skomplikowanych zadań, które przygotowali organizatorzy. Po długim oczekiwaniu na wyniki okazało się, że dwóm naszym kolegom udało się sprostać postawionym wymaganiom i tym oto sposobem Patryk Szydlik z klasy 3a zajął pierwsze miejsce, a Dawid Woszczyk z klasy 3f trzecie! Reszta uczestników dostała wyróżnienia. Nie obyło się także bez nagród i dyplomów. Oto lista uczniów reprezentujących nasze gimnazjum:
  • Joanna Zajączkowska
  • Jakub Kraciuk
  • Kacper Siewruk
  • Łukasz Madej
  • Dominik Strzelecki
  • Cezary Skrzypczak
  • Szymon Dunajewski
  • Patryk Szydlik
  • Dawid Woszczyk
  Serdecznie gratulujemy!

   

  O tym, jak to Dziewiątka z Rondem się policzyła

  2015-04-15 20:02:04 ― Alina Marciniak

  Nie samymi konkursami przedmiotowymi Gimnazjum nr 9 żyje. Dnia 9 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym imienia Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie odbyły się równocześnie Konkurs Poprawnej Polszczyzny „Licz się ze słowami” oraz Konkurs Matematyczny „Policz się z matematyką”. Dwa zespoły z naszej szkoły zmagały się z uczniami innych gimnazjów z powiatu gorzowskiego w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Zarówno na matematyków, jak i na polonistów, czekały zadania o zróżnicowanej trudności i tematyce. Do momentu ogłoszenia wyników nasze nerwy były napięte niczym postronki, ale okazało się, że strach był nieuzasadniony. Reprezentacja Gimnazjum nr 9 wręcz zdeklasowała inne szkoły, w obu konkursach zajmując pierwsze miejsca. Puchar konkursu „Licz się ze słowami” przyznany został drużynie w składzie Julia Maniecka, Barbara Kosowska, Julian Dobryniewski, Bartosz Sikora oraz Alina Marciniak, zaś najlepiej „policzyli się z matematyką” Patryk Szydlik, Jakub Kraciuk, Jakub Bornikowski, Weronika Leszczyńska i Jakub Byczek. Laureatami primus inter pares w kategorii indywidualnej z matematyki i języka polskiego zostali odpowiednio Patryk Szydlik oraz Alina Marciniak, zdobywając tym samym po siedem punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły średniej, a także okolicznościowe stypendium przyznane przez Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Zwycięstwa w konkursach organizowanych przez IV LO powoli wchodzą naszym uczniom w nawyk, więc nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć przyszłorocznym reprezentantom powodzenia w zmaganiach :)

   

  Konkursy przedmiotowe

  2015-04-15 19:45:23 ― Alina Marciniak

  Nadszedł czas podsumowania wyników konkursów przedmiotowych. Grono laureatów i finalistów z naszej szkoły jest, jak co roku, liczne, z czego zapewne cieszą się zarówno nauczyciele, jak i sami zainteresowani. Zmagania rozpoczęły się już w listopadzie, a zakończyły w kwietniu. Na zdolnych uczniów czekały trzy etapy konkursowe (w przypadku języka polskiego cztery), podczas których mogli oni wykazać się rozległą wiedzą na temat danego przedmiotu. Ci, którzy uzyskali najlepsze wyniki w etapie wojewódzkim i przekroczyli wymagany próg punktowy, zdobyli tytuł finalisty i laureata.. Wręczenie zaświadczeń dla laureatów oraz listów gratulacyjnych dla nauczycieli odbyło się 14 kwietnia w Zespole Szkół w Sulechowie. Poniżej zamieszczamy listę wyróżnionych uczniów z naszej szkoły:
  • Julia Maniecka – historia – laureat
  • Jakub Krystek – język angielski – laureat
  • Julian Dobryniewski – język angielski – laureat
  • Dawid Woszczyk – chemia – laureat
  • Julia Maniecka – język polski – finalista
  • Alina Marciniak – język polski – finalista
  • Daria Zblewska – biologia – finalista
  • Weronika Leszczyńska – biologia – finalista
  • Patryk Szydlik – fizyka – finalista
  • Jakub Derda – historia – finalista
  • Laura Hechler – język niemiecki – finalista
  • Monika Hechler – język niemiecki – finalista
  • Patryk Szydlik – matematyka- finalista
  • Jakub Bornikowski – matematyka – finalista
  • Patryk Zmuda – matematyka – finalista
  • Konrad Krzemiński – matematyka - finalista
  Gratulujemy!

   

  Sporty obronne i strzelectwo sportowe

  2015-04-15 19:39:11 ― Dorota Zguczyńska

  Dnia 13 kwietnia 2015 w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyło się podsumowanie zawodów sportowych, które odbyły się w naszym powiecie. Spotkanie rozpoczęto wręczeniem orderów i medali osobom zasłużonym oraz działającym na rzecz Ligi Obrony Kraju. Z naszej szkoły Brązowy Medal „ Za zasługi Dla Ligi Obrony Kraju” otrzymała pani dyrektor Jolanta Kozielska. Serdecznie gratulujemy.

  W obecnym roku szkolnym po raz pierwszy zorganizowano gorzowskie rywalizacje Ligi Mistrzów w Sportach Obronnych. Zawody odbywały się dwuetapowo. 7 października nasza drużyna wyruszyła na sportowe zmagania w pierwszym etapie, który obejmował bieg długodystansowy po malowniczych terenach Zespołu Szkół Ogrodniczych, zadania sprawnościowe oraz test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Etap drugi odbył się 9 lutego na strzelnicy Ligi Obrony Kraju i obejmował strzelanie z broni pneumatycznej: karabinku i pistoletu. Uczniowie reprezentujący nasze gimnazjum, w składzie: Barbara Kosowska, Katarzyna Kryńska, Maciej Muda – z klasy 3c oraz Dariusz Marciniak – z klasy 3d, zajęli I miejsce. Wykazali się wiedzą, sprawnością fizyczną oraz bystrym okiem. Drużynę przygotowywali pan Robert Szymański i pani Dorota Zguczyńska.

  Podsumowano także zawody strzeleckie zorganizowane w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Jak co roku, Gimnazjum nr 9 reprezentowane było przez dwie drużyny. Dziewczęta w składzie: Pyrzyńska Klaudia – 1e, Barna Oliwia - 2c, Renicka Maja – 2d po wyrównanej walce zajęły II miejsce.
  Chłopcy w składzie: Olejnik Oskar – 2b, Szymański Michał – 2b, Muda Maciej – 2c, zajęli V miejsce. Obiema drużynami opiekuje się pani Dorota Zguczyńska.

  Wszystkim zawodnikom reprezentującym Gimnazjum nr 9 serdecznie gratulujemy sukcesów, dziękujemy i życzymy dalszych osiągnięć sportowych. Jednocześnie zapraszamy nowych kandydatów do zasilenia drużyny strzeleckiej. Zapisy na nowy rok szkolny u pani Doroty Zguczyńskiej.

   


  [1] [2] [3] [4] Następna

   

  Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober