2014-04-20 22:55:47

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

„Z liczbą π za pan brat”

2014-03-25 12:59:11 ― Beata Szabat

14 marca, od 26 lat, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby π . Z tej okazji, w poniedziałek 17 marca, klasy drugie uczestniczyły w konkursie matematycznym „Z liczbą π za pan brat”. Zmagania te organizowane były w naszej szkole po raz piąty. Zabawą zajęci byli wszyscy uczniowie. Siedmioro wybrańców z każdej...[Wiecej]

-„Z liczbą π za pan brat”

2014-03-25 12:45:48

-Wizyta gości z Herford

2014-03-16 12:10:05

-Puszmun 2014

2014-03-16 11:30:33

 Gratulacje dla Julii, Janka i Bartka!

2014-03-23 22:13:07 ― Jolanta Stępkowska

Dzisiaj w I LO odbyła się III edycja konkursu Z historią na ty. Naszą szkołę reprezentowali Janek Psiuk i Bartek Białogłowy z klasy III d oraz Julia Maniecka z klasy II f. Cała trójka spisała się znakomicie. Julka indywidualnie zajęła drugie miejsce, Janek trzecie a Bartek piąte. Drużynowo zajęliśmy I miejsce. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test, na który składało się dwadzieścia pytań typu prawda-fałsz, uzupełnij, rozpoznaj, dopasuj, wskaż, itp. Niektóre zadania zaopatrzone były w ilustracje lub mapy. Bardzo się cieszymy z sukcesu Julki, Janka i Bartka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Wycieczka do Londynu

2014-03-16 22:06:32 ― Monika Małecka

 

Goście z Herford

2014-03-16 12:51:39 ― Danuta Piechowicz

To był owocny tydzień naszej współpracy.
Grupa uczniów z Otto-Hahn-Realschule w Herford oraz z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp., wraz z opiekunami, realizowali wspólny projekt pt. "Co mi w duszy gra...?" w wersji angielskojęzycznej.
Oprócz intensywnej pracy spędziliśmy kilka ciekawych dni na wspólnych wyjazdach. Zwiedziliśmy Poznań, a w Muzeum Etnograficznym w Ochli uczestniczyliśmy w warsztatach wielkanocnych. Byliśmy również z wizytą w II LO w pracowni chemicznej, gdzie grupa licealistów pokazała nam kilka "wybuchowych" doświadczeń.

To już piaty rok naszej współpracy z Otto-Hahn-Realschule w Herford. Takie spotkania to okazja do kształcenia umiejętności posługiwania się językiem obcym, do poznawania ludzi, kultur, obyczajów oraz nawiązywania ciekawych przyjaźni. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe koszulki, z logo szkół, na których złożyli swoje autografy.

Dziękujemy rodzicom za miłe przyjęcie gości oraz za wsparcie finansowe.
Opiekunami grupy z Gimnazjum nr 9 byli: Pani Danuta Piechowicz - koordynator projektu i Pan Roman Masian.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Jednostki Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży - "Pro Europa Viadrina".

 

Puszmun 2014

2014-03-16 11:48:44 ― Minika Małecka

W dniach 13-15 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w X modelu obrad ONZ PuszMUN, organizowanym przez I LO w Gorzowie Wlkp. Australia, Chile, Holandia i Wenezuela to kraje, których reprezentantami byliśmy w tegorocznych obradach. Uczniowie w składzie Weronika Chrostek, Hanna Księżniakiewicz, Aleksandra Dębicka, Julian Dobryniewski, Jakub Kraciuk, Mateusz Milewski, Piotr Józefowicz, Piotr Malinowski, Filip Kosznik, Filip Pakulski i Michał Ręka godnie reprezentowali nasze Gimnazjum. Tegoroczne tematy dotyczyły emigracji, terrorystycznych grup religijnych oraz ubóstwa. Godny uwagi jest fakt, że wśród 68 delegacji z Polski, Włoch, Szwecji, Ukrainy, Niemiec i Wielkiej Brytanii byliśmy jedynym gimnazjum.

 

Uczniowie z Herford w Gimnazjum nr 9

2014-03-11 20:03:26 ― Danuta Piechowicz


Od 10.03.2014 r. gościmy w naszej szkole 15 osobową grupę wraz z opiekunami z Herford. To już piąty rok naszej wymiany partnerskiej między szkołami Gimnazjum nr 9 i Otto-Hahn Schule.

Więcej informacji o przebiegu wizyty i pracy nad projektem już wkrótce...

 

Rekolekcje

2014-03-10 08:48:44 ― Dyrektor szkoły


..TO CZAS BY ZATRZYMAĆ SIĘ NA CHWILĘ, WYCISZYĆ I ZAMYŚLIĆ,
TO CZAS BY SPOTKAĆ SIĘ SAM NA SAM ZE SOBĄ.
TO CZAS BY DOSTRZEC DOBRO W SWOIM ŻYCIU......

A MOŻE WŁAŚNIE TEGOROCZNE NAUKI REKOLEKCYJNE BĘDĄ DLA MNIE I DLA CIEBIE ODPOWIEDZIĄ NA NURTUJĄCE PYTANIA, POWROTEM DO ŹRÓDEŁ…?

Zobacz organizację zajęć.

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

2014-03-03 20:24:30 ― Jakub Kraciuk, p. Agnieszka Wroniak

21 lutego w naszej szkole obchodzono Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przez dwie godziny lekcyjne mieliśmy możliwość przeniesienia się do świata naszych literackich bohaterów, poprzez oddanie się ulubionej lekturze.
Później osoby znane w mieście czytały fragmenty powieści młodzieżowych, autorstwa polskich literatów.
Wśród gości, którzy na dwie godziny stali się lektorami w Gimnazjum nr 9, byli: wiceprezydent miasta Gorzowa Wlkp. - Pani Alina Nowak; dyrektor Gorzowskiego Teatru im. J. Osterwy – Pan Jan Tomaszewicz; prezes Związku Sybiraków Oddział Gorzów Wlkp. - Pani Maria Dratwińska; dziennikarz i reporter Radia Plus – Pan Kamil Lewera; śpiewaczka oraz nauczyciel śpiewu solowego w Szkole Muzycznej – Pani Beata Gramza; z ramienia Rady Rodziców – Pani Sylwia Kubiesa; dyrektor Gimnazjum nr 9 – Pani Katarzyna Gromiec; jedna z uczennic – Agata Woźniak. Zaproszeni goście zabrali nas w świat bohaterów stworzonych, m.in. przez: Małgorzatę Musierowicz, Beatę Ostrowicką, Andrzeja Sapkowskiego, Annę Onichimowską, Joannę Rudniańską.
Pięknym dodatkiem była piosenka Marka Grechuty “Ojczyzna” we wzruszającym wykonaniu Patrycji Dopierały z klasy 2 d.
Na zakończenie osoby prowadzące spotkanie, czyli Aleksandra Przygoda, Milena Wronkowska oraz Jakub Kraciuk podali fragmenty wypracowań pochodzące z uczniowskich zeszytów. Celowo wybrano te, które zawierały błędy językowe-nie obyło się bez gromkiego śmiechu.

 

''Poznajemy Ojcowiznę''

2014-03-02 19:59:28 ― Basia Kryńska, Kasia Kosowska

20 lutego odbyło się podsumowanie okręgowego etapu XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego ''Poznajemy Ojcowiznę''. O godzinie 14.00 w gorzowskim oddziale PTTK przy ul. Mieszka I wyłoniono, spośród 31 uczestników, laureatów konkursu. W uroczystości uczestniczył, m.in. wicewojewoda lubuski Jan Świrepo. Konkurs polegał na wykonaniu opracowania z rysunkami, własnymi fotografiami lub pracy multimedialnej, w których miała być bliżej przedstawiona, jak mówi sam tytuł - Nasza Ojcowizna. Uczennice klasy 2c: Barbara Kosowska i Katarzyna Kryńska pod opieką pani Agnieszki Wroniak nakręciły film pt.: "Siedem wzgórz Gorzowa...'', za którego otrzymały I miejsce i tym samym, zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego. Film ukazuje Gorzów jako miasto położone na wspominanych wcześniej siedmiu wzgórzach. Z pewnością każdy z Was słyszał, iż właśnie tak, podobnie jak Rzym, zlokalizowany jest Gorzów, jednak nikt nie wie dokładnie, o których wzniesieniach jest mowa. Tak więc nasze gimnazjalistki, korzystając z wielu map kartograficznych, postanowiły wyruszyć wraz z kamerą na poszukiwania legendarnych siedmiu wzgórz i właśnie w ten sposób powstał ich film. Trzymajmy więc kciuki za nie i ich pracę, aby w etapie wojewódzkim uzyskały jak najlepszy wynik!
Serdecznie gratulujemy także Weronice Chrostek, która zajęła II miejsce za pracę “Nie pisz wierszy, bo będziesz nieszczęśliwa...czyli Papusza oczami mieszkańców Gorzowa. Praca Weroniki również została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego.

 

Szlachetnie pomagamy

2014-02-21 20:41:55 ― Michalina Smolińska

Nasze gimnazjum już po raz trzeci zostało zaproszone na pierwszą uroczystą galę z okazji podsumowania akcji „Szlachetna Paczka”, która odbyła się 31 stycznia w Filharmonii Gorzowskiej . Przedstawiciele naszej szkoły: pani Michalina Smolińska wraz z Adą Gmerek (3e), Natalią Smuszko (3e), Mateuszem Bogusławskim (3d) i Damianem Błażewiczem (3d), mimo rozpoczynających się ferii, przybyli do Filharmonii Gorzowskiej by godnie reprezentować naszą szkołę.
Mieliśmy ogromną przyjemność przyjąć podziękowania od organizatorów akcji. Otrzymanie wyrazów wdzięczności za zaangażowanie wśród takich instytucji jak, m.in.: 35 Skwierzyński Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej, Komenda Wojewódzka Policji, Starostwo Powiatowe w Gorzowie, Muzeum Lubuskie, Solidarność Enea Gorzów NSZZ to niezwykłe wyróżnienie dla nas, jako reprezentantów Gimnazjum nr 9.
Tym razem uczniowie naszej szkoły przygotowali przedświąteczną paczkę dla pani Barbary i jej czworga dzieci.
Oto jaką wiadomość otrzymaliśmy od pani Barbary: "Nie znajduję słów, aby wyrazić moją wdzięczność. Zostaliśmy tak hojnie obdarowani. To niesamowite, że ktoś, kto nas nie zna, bezinteresownie przygotował dla nas paczkę. Kiedyś usłyszałam bardzo mądre słowa: "Dobroć jest bramą do szczęścia". Dzięki naszemu Darczyńcy ta brama została otwarta. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.”
My darczyńcy chcielibyśmy dodać, że „Szlachetna Paczka” jest akcją niezwykłą, gdyż daje tyle samo radości obdarowanym jak i darującym. Satysfakcja z niesienia pomocy innym jest ogromna. Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji „Szlachetnej Paczki” i zachęcamy do włączenia się wszystkich tych, którzy nie mieli okazji tym razem.

 

Bal Charytatywny

2014-02-18 19:08:31 ― Dyrektor szkoły

Wszystkich zainteresowanych Balem Charytatywnym informujemy, że aby wrócić z Janczewa do Gorzowa można skorzystać z TOP TAXI, tel. 19629; 957297777; 794447007. Koszt przejazdu: 30 zł - okolice centrum; 40 zł poza centrum.
Przypominamy!!
Szanowni Państwo, Rada Rodziców Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp. wraz Gronem Pedagogicznym serdecznie zaprasza wszystkich rodziców oraz sympatyków szkoły na bal charytatywny, który odbędzie się w dniu 1.03.2014 r. na sali wiejskiej w Janczewie. Rozpoczęcie zabawy od godziny 20.00. Koszt uczestnictwa 70 zł od osoby. Zapisy oraz szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
Gwarantujemy oprócz miłej zabawy, wiele atrakcji i konkursów. Cały dochód z zabawy zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Zapisy chętnych w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy!.

 

Nasze złotka

2014-01-24 16:40:12 ― Beata Krzyżanowska

Dnia 21 stycznia 2014r. w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt odbył się turniej gimnazjalny. Bezapelacyjnie najlepsze były nasze dziewczęta. Nie miały sobie równych. Na ich piersiach zabłysły więc złote medale, a piękny puchar ozdobił liczną już kolekcję szkoły.
Na ten sukces zapracowały następujące uczennice: Daria Czajkowska, Hanna Jasińska, Kinga Ławniczak, Karolina Jaruga, Natalia Wilk, Julia Kłos, Marta Pyżyńska, Weronika Leszczyńska, Aleksandra Wencel, Aleksandra Turkiewicz, Barbara Styler, Weronika Łodyga. Dziewczęta przygotowuje p. Beata Krzyżanowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach rejonowych i lubuskich.

 

Zajęcia w Akademii Wychowania Fizycznego

2014-01-19 21:32:25 ― Dorota Zguczyńska

Dnia 18 stycznia uczniowie klasy drugiej realizujący projekt edukacyjny z wychowania fizycznego wzięli udział w zajęciach z anatomii, które odbyły się w Akademii Wychowania Fizycznego. Zajęcia prowadził dr. hab. Leszek Zguczyński. Były to pierwsze zajęcia w ramach których uczniowie zapoznali się z budową i funkcją układu ruchu. Kolejne dotyczyć będą wpływu wysiłku fizycznego na zdrowie i prawidłowy rozwój człowieka. W projekcie uczestniczą: Aleksandra Saj, Dagmara Traczyk, Natalia Wilk, Wojciech Trojańczyk, Eryk Koziara. Temat Projektu - Jaki wpływ na zdrowie człowieka ma wysiłek fizyczny. Opiekunami projektu są Dorota Zguczynska oraz Małgorzata Kaczmarek.

 

Koniec semestru coraz bliżej

2014-01-13 17:53:59 ― Ola Jacek i Klaudia Czułada

Do ferii zostały już niespełna trzy tygodnie. Oznacza to, że właśnie wybił ostatni dzwonek dla wszystkich, którzy zamierzają poprawić oceny. Radzimy się pospieszyć, bo dobre wyniki na koniec półrocza to wspaniały prognostyk na drugą cześć roku szkolnego. Jeśli więc czujecie, że to, czym wykazaliście się w tym semestrze nie było szczytem Waszych możliwości, radzimy Wam zaopatrzyć się w cierpliwość i silną wolę.
Oczywiście, wśród nas są także ci, którzy nie muszą martwić się swoimi ocenami, bo zapracowali sobie na nie w ciągu ostatnich kilku miesięcy . Tym właśnie osobom serdecznie gratulejmy i życzymy jeszcze lepszych wyników na świadectwie, które, mamy nadzieję, będzie opatrzone czerwonym paskiem : ) Po przerwie świątecznej każdy z nas powinien być pełen zapału i chęci do pracy, tak więc wierzymy, że poprawienie ocen nie będzie stanowić dla Was problemu. Mamy nadzieję, że choć trochę zmobilizowałyśmy Was do pracy. Pamiętajcie, że dobre oceny na semestr gwarantują Wam spokojne i relaksujące ferie.

Powodzenia!

 

Postanowienia noworoczne

2014-01-12 16:50:25 ― Ola Jacek i Klaudia Czułada

Niedawno powitaliśmy rok 2014. Jest to doskonała okazja do poczynienia noworocznych postanowień, dzięki którym możemy doskonalić swoje życie. Spytałyśmy niektórych z Was, jakie cele postawiliście sobie na nadchodzący rok.
Patryk Kociubiński z klasy Ic zamierza skupić się na doskonaleniu własnego ciała – Zamierzam popracować nad rzeźbą brzucha. Zdecydowanie muszę więcej ćwiczyć.
Oliwia Ziółkowska z klasy IIIc chciałaby bardziej przyłożyć się do nauki – W tym roku skupiam się na byciu konsekwentną i zorganizowaną. Nic dziwnego, w końcu jest uczennicą trzeciej klasy : )
Mikołaj Błauciak i Kamil Ponomarenkow, uczniowie klasy IIe, postanowili udoskonalić swoje podejście do najbliższych im osób – Chcemy spędzać więcej czasu ze swoimi dziewczynami - mówią zgodnie.
Jak widać, postanowienia noworoczne u każdego z nas są inne i dotyczą różnych sfer naszego życia. Najważniejsze jest jednak, by wytrwać w nich do końca. Pamiętajcie, rok trwa 365 dni, a nie połowę stycznia : ) A Wy, zrobiliście już swoje postanowienia? Jeśli nie, uczyńcie to jak najprędzej. Jeśli tak – życzymy Wam przede wszystkim wytrwałości!

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober