2014-12-19 05:36:22

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

2014-12-16 21:47:16 ― Michalina Smolińska

Tegoroczna Szlachetna Paczka dobiegła końca. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za udział w akcji.
Dzięki Wam udało nam się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny, a nawet spełnić marzenia poszczególnych jej członków! W darach znalazł się m.in. wymarzony koń Nikoli, buty dla Eweliny, pistolety i puzzle dla chłop...[Wiecej]

-Sukces siatkarek

2014-12-03 22:20:22

-Pamięć o Bohaterach

2014-11-27 22:21:24

-Świętujemy Niepodległość

2014-11-22 21:38:29

 "Błyskotliwi"

2014-12-16 21:23:58 ― Robetr Szymański


Film został nakręcony w ramach konkursu pt. "Błyskotliwi", promującego noszenie elementów odblaskowych, w kontekście uczestnictwa w ruchu drogowym organizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z uczestnictwem w ruchu drogowym.

 

Prezent pod choinkę – srebrny medal

2014-12-15 22:22:07 ― Beata Krzyżanowska

Dnia 15 grudnia 2014r. w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt odbył się turniej gimnazjalny. Dziewczęta z naszej szkoły zrobiły miły prezent pod choinkę zdobywając II miejsce i srebrny medal.

Na sukces zapracowały następujące uczennice:
Natalia Wilk, Dagmara Traczyk, Marta Pyżyńska, Weronika Leszczyńska, Aleksandra Wencel, Maja Renicka, Aleksandra Turkiewicz, Julia Strawa, Natalia Szarzyńska, Klaudia Pograniczna, Nikola Setta, Julia Kolasa, Oliwia Prawucka, Natalia Kwaśny.
Dziewczęta przygotowuje p. Beata Krzyżanowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku.

 

Ankieta

2014-12-15 22:09:30 ― Dyrektor szkoły

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Fundacja Dzieci Niczyje zaprasza pracowników szkół oraz przedszkoli do wypełnienia ankiety na temat polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem w placówkach. Badanie realizowane jest w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 ‘’Bezpieczna i Przyjazna Szkoła’’
Dla każdej z grup uczestników przygotowana została oddzielna wersja ankiety.

ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA >>>ANKIETY<<<

 

Książki naszych marzeń

2014-12-10 17:13:50 ― Izabela Pławska


Film został nakręcony w ramach konkursu pod tytułem "Książki naszych marzeń" organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży
.

 

Komunikat

2014-12-04 18:23:03 ― Dyrektor szkoły

Szanowni Rodzice!

Gimnazjum nr 9 informuje o możliwości skorzystania przez uczniów naszej szkoły z zajęć opiekuńczo - wychowawczych w okresie przed i po Świętach Bożego Narodzenia oraz 2 i 5 stycznia 2015.
W celu zapewnienia uczniom właściwej opieki niezbędna jest informacja o ilości osób, które są zainteresowane taką formą spędzenia czasu podczas przerwy świątecznej.
Do dnia 16.12.2014r. prosimy o zadeklarowanie na piśmie, czy Państwa dziecko przybędzie do szkoły. Wiadomości można przekazać drogą mailową (e-mail: szkola@gim9.gorzow.pl ) lub poprzez wychowawcę.
Brak informacji oznacza, że nie są Państwo zainteresowani taką formą opieki nad uczniami.

Katarzyna Gromiec - dyrektor szkoły.

 

Sukces siatkarek

2014-12-03 22:13:05 ― Dorota Zguczyńska

Dnia 2 grudnia 2014 roku, reprezentacja dziewcząt Gimnazjum nr 9 w piłce siatkowej w składzie: Wszoła Laura - III B ( kapitan zespołu), Pyżyńska Marta – II D, Lipka Kornelia - II D, Wencel Aleksandra - II D, Kosowska Barbara - III C, Zawadzka Adrianna – II A, Świtalska Barbara – II C, Strawa Julia – IIC, Jurgielewicz Aleksandra – IIC, Szarzyńska Natalia -IIC, Nowakowska Ewa - III C, Walczak Dominika – IIIC, zakończyła rywalizację w międzyszkolnych rozgrywkach w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Dziewczęta po zaciętej rywalizacji zajęły II miejsce. Teraz czeka je dalsza ciężka praca w ramach przygotowania do rozgrywek na szczeblu rejonowym. Gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów. Drużyną opiekuje się pani Dorota Zguczyńska.

 

Konkurs Wiedzy o Sztuce

2014-12-01 14:18:51 ― Dyrektor szkoły

Drogi Gimnazjalisto!
Twój talent i pasja zmotywują Ciebie do dalszych poszukiwań... Nie zwlekaj, przystąp do Konkursu Wiedzy o Sztuce. Wzorem lat ubiegłych także w roku szkolnym 2014/2015 konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach „Muzyka” i „Plastyka”.
Jeśli zostaniesz jego laureatem lub finalistą, zdobędziesz cenne punkty do promocji Twojej dalszej edukacji oraz zaświadczenie o wyróżnieniu.

Konkurs Wiedzy o Sztuce organizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny we współpracy z Liceum Plastycznym w Gorzowie Wlkp. Patronat nad konkursem objął Lubuski Kurator Oświaty. Więcej informacji o konkursie w Regulaminie.

Regulamin konkursu wiedzy o sztuce.

Koniecznie spróbuj swoich sił! Powodzenia!!!

 

Lekcja obywatelska w LUW

2014-11-29 14:36:32 ― Małgorzata Dziejma

Uczniowie naszego gimnazjum, dzięki staraniom nauczycielki Danuty Piechowicz, mają możliwość skorzystania z oferty lekcji obywatelskich zorganizowanych przez wojewodę lubuskiego Jerzego Ostroucha w ramach obchodów 25-lecia wyborów parlamentarnych w 1989 roku.
W związku z powyższym we wtorek 18 listopada br. uczniowie klasy 3A pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Dziejmy udali się do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby uczestniczyć już w 19. lekcji obywatelskiej wspomnianego cyklu spotkań. Podczas wizyty przybliżono uczniom między innymi wydarzenia z historii Polski z lat 1945-1989 oraz funkcjonowanie administracji publicznej w Polsce. Poza częścią wykładową przewidziane było również zwiedzanie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, w tym wizyta w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego i w wydziale paszportowym.
Podczas wizyty w LUW uczniowie klasy 3A mieli okazję spotkać się również z wojewodą lubuskim Jerzym Ostrouchem i porozmawiać o swoich najbliższych planach życiowych oraz o problemach dnia codziennego. W wyniku tej rozmowy pan wojewoda z uznaniem wypowiedział się na temat młodzieży naszej szkoły, która wykazała się dużą aktywnością, energią i ciekawością.
Na pewno lekcja obywatelska jak i spotkanie z wojewodą zostaną na długo w pamięci naszych uczniów jako ciekawe i wartościowe wspomnienie. Osoby zainteresowane przebiegiem spotkania w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zachęcamy do odwiedzenia wskazanych stron urzędu:

Informacja o lekcji obywatelskiej na stronie LUW
Galeria zdjęć na stronie LUW

 

Pamięć o Bohaterach

2014-11-27 22:27:01 ― Agnieszka Wroniak

25 listopada odbyła się uroczystość, której celem było upamiętnienie 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Spotkanie rozpoczęło się od słów: ”To co najtrwalsze w narodzie, w rodzinie rodzi się z trudu, ofiary i wyrzeczeń wielu pokoleń i przynosi największą radość i owoce”.
Uczniowie wcielili się w postaci dociekliwych dziennikarzy zadających pytania ekspertom, czyli pani Zofii Fenrych i panu Grzegorzowi Czapskiemu – pracownikom IPN-u ze Szczecina. Pytania koncentrowały się na konkretnych ludziach – bohaterach konspiracji: dowódcach i zwykłych żołnierzach, by poznać ich lepiej, zrozumieć motywy ich postępowania, wartości, którymi się kierowali. Uroczystość wzbogacono prezentacją multimedialną, fragmentem filmu o rotmistrzu Pileckim, słowami przysięgi AK w wykonaniu harcerzy. Niezwykle poruszające okazały się piosenki wojenne zaśpiewane przez gimnazjalistów. Na uroczystości był także obecny pan Bogusław Mucha reprezentujący Światowy Związek AK z Okręgu Lubuskiego oraz pani Jadwiga Ostrowska – prezes Oddziału Związku Sybiraków wraz z jego przedstawicielami, którzy nie kryli wzruszenia, słuchając opowieści o Bohaterach tamtych czasów.
W czasie spotkania wręczono nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Mój bohater Podziemia. Chcę być taki jak On”. Laureatką została uczennica klasy trzeciej – Ewa Nowakowska, kolejne miejsca zajęły Alicja Mazurek i Laura Pławska z klasy pierwszej.
Na zakończenie głos zabrali pani Jadwiga Ostrowska i pan Bogusław Mucha, którzy wyrazili słowa podziwu skierowane do pracowników IPN-u, za ogrom wiedzy przekazanej młodemu pokoleniu w sposób klarowny i przejrzysty. Gimnazjalistom podziękowali za szerzenie sławy „Polski Walczącej, której ideałów jesteśmy spadkobiercami”.

 

I Konkurs Piosenki Romańskiej

2014-11-26 17:56:32 ― Małgorzata Dziejma

17 listopada br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wlkp. odbył się I Konkurs Piosenki Romańskiej. Celem konkursu było promowanie kultury krajów tego obszaru językowego oraz zaakcentowanie obecności języka francuskiego i włoskiego w gorzowskich szkołach.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III A w składzie: Aleksandra Przygoda - śpiew oraz Julia Lewandowska, Joanna Niekrasz, Milena Wronkowska i Anna Wyrzykowska - choreografia. Ola zaśpiewała piosenkę kanadyjskiej artystki-Celine Dion: Je voudrais parler a mon pere (Chciałabym porozmawiać z moim tatą). Dziewczęta znalazły się w piątce wyróżnionych miejsc zajmując ostatecznie V lokatę.

Zobacz galerię zdjęć z konkursu.

Opiekę nad przygotowaniem repertuaru sprawowała nauczycielka j. francuskiego, Małgorzata Dziejma.

 

SZLACHETNA PACZKA

2014-11-25 18:48:04 ― Michalina Smolińska


Już po raz czwarty nasza szkoła bierze udział w akcji "Szlachetna Paczka", która polega na niesieniu pomocy konkretnej rodzinie w okresie przedświątecznym. W tym roku pomagamy siedmioosobowej rodzinie z okolic Gorzowa.

Aby nasza pomoc była efektywna prosimy, żeby:

- UCZNIOWIE KLAS I PRZYNOSILI PRODUKTY SPOŻYWCZE TRWAŁE (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, słodycze)

- UCZNIOWIE KLAS II PRZYNOSILI ŚRODKI CZYSTOŚCI (proszek do prania PERSIL -ze względu na alergię, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, żele pod prysznic)

- UCZNIOWIE KLAS III PRZYNOSILI POMOCE SZKOLNE (zeszyty, bloki, kredki, farbki, plastelina, papier kolorowy, klej, przybory do pisania)
PRODUKTY SPOŻYWCZE TRWAŁE (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, słodycze)


Opis rodziny, której chcemy pomóc:

Pani Aneta (34 l.) razem z mężem Bogdanem (39 l.) wychowują czwórkę swoich dzieci: Sebastiana (9 l.),Adriana (8 l.), Igora (6 l.), Nikolę (2 l.), a także stworzyli rodzinę zastępczą dla chorej na zespół Downa siostry pani Anety - Eweliny (22 l.). Pani Aneta i pan Bogdan wraz z dziećmi, tworzą bardzo kochającą, wesołą i otwartą rodzinę. Największą trudnością, z jaką się muszą na co dzień zmierzać, jest małe mieszkanie (7 osób mieszka w 2 pokojach), bez łazienki. Dodatkowo mieszkanie jest zadłużone. Kolejną trudnością, z jaką muszą się zmagać jest choroba siostry pani Anety. Ewelina cierpi na zespół Downa, a także choruje na łuszczycę. Koszt jej leczenia to ok. 185 zł miesięcznie na maści i balsamy. Na co dzień pani Aneta zajmuje się domem, nie może podjąć stałej pracy ponieważ zajmuje się 2-letnią córeczką i chorą siostrą. Rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia pana Bogdana, renty Eweliny, a także zasiłku rodzinnego. Po odjęciu kosztów utrzymania na jednego członka rodziny zostaje miesięcznie ok. 380 zł. Pan Bogdan pracuje. Pani Aneta zajmuje się domem i dziećmi, ale chce podjąć pracę, jak tylko najmłodsza latorośl podrośnie. Na co dzień robią wszystko, żeby godnie i dobrze żyć. Chcą jak najlepiej wychować dzieci, żeby nie odczuwały, że czegoś im brakuje. Chłopcy chodzą na dodatkowe zajęcia Taekwondo, zdobywają medale, jeżdżą na zawody. Dzieci są największą dumą i chlubą pani Anety i pana Bogdana. Rodzina najbardziej potrzebuje pościeli, środków czystości i butów na zimę dla Eweliny (rozmiar 35). Ale tak naprawdę z każdej rzeczy, jaką dostaną będą się cieszyć.

Dary przynosimy do p. Michaliny Smolińskiej lub świetlicy szkolnej.

 

Świętujemy Niepodległość

2014-11-22 21:27:16 ― Zuzanna Puchała, p. Agnieszka Wroniak

10 listopada w naszej szkole odbył się apel upamiętniający Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. 11 listopada cały nasz naród wspomina tę wyjątkową chwilę, gdy znów staliśmy się wolnymi ludźmi. Wigilię tego święta uczniowie Gimnazjum nr 9 spędzili na godzinnej akademii. Z bijącymi sercami wyczekiwaliśmy momentu wejścia do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Nasi koledzy i koleżanki śpiewali wiele poruszających i patriotycznych pieśni. Ze łzami w oczach słuchaliśmy wzruszających historii w wykonaniu Oli, Patrycji, Klaudii, Marty, Julii, Oli i Agnieszki. Harcerze z oddaniem zaśpiewali pieśń “Tak jak ptaki” przy akompaniamencie Daniela. Z zainteresowaniem oglądaliśmy prezentacje pojawiające się podczas melodii. Na koniec nie zabrakło humorystycznej puenty – nasz kolega Maciek wcielił sie w postać śpiewaka operowego -pana Marka Torzewskiego i “wykonał” w sposób iście profesjonalny piosenkę “Do przodu Polsko!”. Z uśmiechem na twarzach wracaliśmy do gabinetów, z dumą spoglądając na kotyliony przypięte do naszych piersi.

 

Wyniki konkursu o krajach anglojęzycznych

2014-11-20 17:35:58 ― Michalina Smolińska


Dnia 4 listopada w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Oto zwycięzcy:

I miejsce - Joanna Zajączkowska kl.3c
II miejsce - Maciej Muda kl.3c
III miejsce - Julian Dobryniewski kl.3c

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

 

Konkurs mitologiczny

2014-11-09 17:06:14 ― Jolanta Stępkowska


Wszystkich fanów mitów greckich i rzymskich zapraszamy do udziału w szkolnym Konkursie Mitologicznym, który odbędzie się 26 listopada 2014 roku o godz. 14.15. Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu.

Zapraszają nauczyciele historii z Gimnazjum nr 9

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober