2016-02-10 07:34:50

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

Złote piłkarki ręczne

2016-02-09 17:46:00 ― Beata Krzyżanowska

Jak nakazuje tradycja naszego gimnazjum, w piłce ręcznej jesteśmy najlepsi w mieście. Po raz kolejny potwierdziły to nasze dziewczęta wygrywając bez problemu Gorzowską Spartakiadę Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt 2016 r., która odbyła się 08.02.2016 r. w Gimnazjum nr 21. W zmaganiach, pod okiem pani Beaty Krzyżanowskie, wzięły udział następujące d...[Wiecej]

-Śpiochy z naszej szkoły

2016-01-16 20:16:19

-Jasełka

2015-12-26 18:15:23

-11 listopada

2015-11-18 12:26:52

 

Koniec ferii zimowych!!!

2016-01-31 19:24:37 ― Zuzanna Puchała

Każdy potrzebuje odrobiny czasu dla siebie, aby móc odpocząć po ciężkiej pracy. Uczniowie posiadają ferie zimowe i letnie, których wyczekują ze zniecierpliwieniem. Stanowią one idealny moment, aby spędzić je z rodziną, na wyjazdach, czy w zaciszu domowym.
Po zorganizowanym w naszym gimnazjum wydarzeniu, które z pewnością warto zapamiętać, uczniowie rozpoczęli okres wolny od nauki. W czwartek, 14 stycznia mogliśmy ubrać piżamy, aby symbolicznie ukazać, że semestr dobiegł końca i należy się nam moment, który przeznaczymy na regenerację sił. Panował wtedy senny nastrój, każdy marzył, aby w końcu znaleźć się w swoim łóżku i pójść spać. W galerii na stronie internetowej znajdują się zdjęcia osób w nietypowych przebraniach.
Nic nie może trwać wiecznie, nawet ferie zimowe. Dobiegły one już końca i w poniedziałek 1 lutego znów staniemy u bram szkoły. Zwarci i gotowi do pracy rozpoczniemy nowe półrocze. Zróbmy wszystko, aby stało się one godne zapamiętania, zawalczmy o najlepsze oceny na świadectwie, a także spędzajmy ten czas w gronie przyjaciół, bo niektórzy już niebawem opuszczą ściany gimnazjum.
Twoje ferie były wyjątkowe? Wydarzyło się coś o czym bardzo chciałbyś się pochwalić? Możesz napisać krótką pracę i wysłać ją do nas, a najciekawsze zostaną umieszczone na stronie internetowej gimnazjum.

Pracę zatytułowaną ferie proszę wysłać do 15 lutego 2016 r. na adres e-mail: szkola@gim9.gorzow.pl

 

Konkursy przedmiotowe

2016-01-31 19:01:51 ― Zuzanna Puchała

9 stycznia br. odbył się pierwszy etap rejonowy konkursów przedmiotowych. Począwszy od języka polskiego, skończywszy na historii. Konkursy przedmiotowe to dla nas niemałe wyzwanie, możemy sprawdzić, jak dobrze czujemy się w danym przedmiocie. Jednak po teście szkolnym trudność zadań wzrasta, poziom konkurencji również.
Po kilkutygodniowych przygotowaniach niektórzy z nas, ci co przeszli pierwszy poziom, przystąpili do następnego etapu. Inni wciąż z zniecierpliwieniem czekają, aby napisać ten stresujący, lecz ważny egzamin.
Na stronie internetowej kuratorium zamieszczane są sukcesywnie wyniki poszczególnych konkursów. Znamy już pierwszych finalistów.

Zobacz, kto zakwalifikował się z naszej szkoły do kolejnego etapu konkursu.

Gratulujemy i życzyć powodzenia w kolejnych zmaganiach.

 

Nasze Gimnazjum również pomaga!

2016-01-31 14:18:33 ― Zuzanna Puchała (tekst), Klaudia Snochowska (zdjęcie)

Jak co roku, 13 stycznia, odbyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Któż by pomyślał, że to już 24. edycja! Jednak tę możemy uznać za wyjątkową. Otóż po raz pierwszy w naszym gimnazjum zorganizowano sztab, byliśmy 2213. jednostką. Zgłosiło się wielu wolontariuszy, którzy ze zniecierpliwieniem wyczekiwali tego wielkiego dnia. Z rana, o godzinie 8, rzesza młodzieży przybyła na otwarcie akcji. Uzbrojeni w puszki, arkusze z nalepkami, identyfikatory, koszulki (ze słynnymi serduszkami oraz z logo szkoły i wymienionymi sponsorami), a także pełnoletnimi opiekunami – wyruszyliśmy w miasto. Rozpoczęła się zbiórka! Czas szybko nam upływał, a puszki stawały się coraz to pełniejsze. Ciążyły nam w rękach, lecz serca pozostały lekkie. Zmarznięci wróciliśmy o godzinie 13 do budynku szkoły, aby rozgrzać się, jedząc przygotowany dla nas poczęstunek. Część osób zaczęła już dochodzić i zdawać zebrane pieniądze. Jednak to nie był koniec WOŚP-u. Niektórzy wolontariusze pozostali na posterunku do 20. Finał, który odbył się w centrum, z pewnością można nazwać hucznym. Koncert słyszano w całym mieście. Już dwa dni po tym do mediów doszła informacja o wstępnie uzbieranej kwocie. Do oddziałów pediatrycznych, a także na opiekę osób starszych trafi przeszło 44 mln złotych, a nawet i więcej! Ustanowiliśmy nowy rekord! Z pewnością możemy być z siebie dumni. Podziękowania nalezą się każdemu, kto brał udział, lecz szczególne powinien dostać je główny pomysłodawca i organizator – pan Jerzy Owsiak. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dokonano już wiele dobra, a zapowiada się, że będzie go jeszcze więcej.

 

Tradycje naszego gimnazjum

2016-01-12 21:59:13 ― Zuzanna Puchała

Jak wiadomo, nasze gimnazjum to szkoła z tradycjami. Posiadamy niezwykle bogatą historię, która kształtowała się na przestrzeni wielu lat. Dlaczego by jej zatem nie pokazać w inny sposób, niż na kartach książek?
Rada Samorządu Uczniowskiego organizuje konkurs dla wszystkich klas. Każda przygotować winna scenariusz Dnia Szkoły do 15 lutego 2016 roku. Serdecznie zapraszamy do współpracy. Oczekujemy świeżych pomysłów, które zaciekawią społeczność naszej szkoły.

 

„Miłość, niejedno ma imię.”

2016-01-12 21:35:13 ― Izabela Pławska i Małgorzata Dziejma

W związku ze zbliżającymi się WALENTYNKAMI zachęcamy uczniów do uczestnictwa w konkursie recytatorskim, którego myślą przewodnią jest MIŁOŚĆ. Konkurs odbędzie sie 15 lutego w bibliotece szkolnej.
Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

 

Śpiochy w Gimnazjum nr 9

2016-01-12 21:20:44 ― Zuzanna Puchała

Ferie zimowe są coraz bliżej. Uczniowie już poczuli zapach wolnego, każdy pragnie odpocząć, aby zregenerować siły. Dlaczego by zatem nie pokazać tego?
Rada Samorządu Uczniowskiego zachęca wszystkich uczniów, aby w dniu 14 stycznia nie ubierali zwykłego stroju, tylko PIŻAMY!
Uwaga! To nie oznacza, że mamy spać na lekcjach! To taki symbol, dla jasności. 

 

Adam Mickiewicz - Nowy Rok

2015-12-31 16:36:05 ― Dyrekcja Gimnazjum nr 9


Skonał rok stary; z jego popiołów wykwita
Feniks nowy, już skrzydła roztacza na niebie;
Świat go cały nadzieją i życzeniem wita.
Czegóż w tym nowym roku żądać mam dla siebie?
Może chwilek wesołych?(...)
Może przyjaźni? (...)
Może marzeń spełnienia? (...)
I chwilek radosnych, i przyjaźni, i marzeń spełnienia!

 

Jasełka w naszym gimnazjum

2015-12-26 17:53:20 ― Zuzanna Puchała (tekst), Julia Pestka (zdjęcia)

22 grudnia tego roku w Gimnazjum nr 9 już w pełni zapanował świąteczny nastrój. Część uczniów ubrała czapki Mikołaja i w takim przebraniu udała się na klasowe wigilie. Po korytarzach niosły się odgłosy śmiechu, a także śpiewanych kolęd. Niektórzy brali część słodyczy i szli poczęstować nimi nauczycieli, kolegów i koleżanki.
Jednak czym by były święta Bożego Narodzenia bez jasełek? Nasi opiekunowie doskonale o tym wiedzą. Jak co roku zorganizowali przedstawienie. Przygotowali piękne stroje, dopracowaną scenerię i nauczyli się ról. Starsi uczniowie ze zniecierpliwieniem oczekiwali rozpoczęcia, a ci młodsi posiadali mieszane uczucia. Czy coś zrobione przez nauczycieli może być zabawne i oryginalne? Oczywiście, że tak! Pracownicy naszego gimnazjum też potrafią się dobrze bawić i wymyślić coś co spowoduje pojawienie się uśmiechu na wszystkich twarzach.
W południe uczniowie, dawni dyrektorzy i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej. Od razu zauważyli tło, po prawej stronie znajdował się wizerunek diabłów, po środku szkopka, a po lewej – komisariat policji. Następnie krótko ogłoszono zwycięską klasę w konkursie na anioła i jasełka rozpoczęły się od donośnego śpiewu pana Romana Masiana i ks. Dominika Orlickiego.
Pani dyrektor w roli szatana? Cóż, diabły, czyli spora część nauczycieli bardzo się jej bali. Biedna pani Marta Terechowicz, której anioły znowu zabrały rogi, musiała po raz kolejny prosić o zapasową parę. Ponad to w piekle szerzyła się wiadomość, iż narodził się Zbawiciel i ludzie mniej grzeszą. Na szczęście rząd pozostał po stronie zła. Na widowni wybuchła salwa śmiechu, gdy pani Jolanta Stępkowska paradowała w stroju policjanta, jeżdżąc na rowerze. Nie zabrakło aniołów, Maryi Bogurodzicy – pani Edyty Gazdeckiej oraz Józefa – pana Roberta Szymańskiego. Każdy chciał ujrzeć nowonarodzonego Jezusa, m.in. uczniowie, którzy zaproponowali pomoc przez okres ferii. W najmniej spodziewanych momentach pan Roman Masian rozpoczynał śpiewanie kolęd, lecz gdy wyszedł w stroju murarza, przeszło to najśmielsze oczekiwania podziwiających występ. Chciał tylko wybudować lepszą szopkę. Brakowało tylko samego Boga. Chwila, czyż to nie objawiła się sama pani Anna Kowalska? W przebraniu mężczyzny weszła na scenę, aby zobaczyć swojego Syna. To również widownia przywitała z entuzjazmem.
Po zakończonych jasełkach pani Agnieszka Wroniak złożyła wszystkim życzenia, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy byli zaskoczeni, iż nauczyciele potrafią przygotować coś tak niesamowitego i zabawnego. Z pewnością nie brakuje im dystansu do siebie, potrafią pokonać tremę i pokazać się z innej strony. To na pewno jest godne podziwu.

 

Rozczytanych Świąt

2015-12-22 16:02:59 ― Izabela Pławska i Małgorzata DziejmaROZCZYTANYCH ŚWIĄT oraz KSIĄŻKOWYCH PREZENTÓW
POD CHOINKĘ

ŻYCZĄ BIBLIOTEKARKI

 

Przerwa Świąteczna

2015-12-21 22:29:46 ― Wicedyrektor szkoły - Agnieszka Wroniak

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

od 23 grudnia 2015 roku do 3 stycznia 2016 roku.

 

WOŚP zagra w Gimnazjum nr 9!

2015-12-14 22:08:06 ― Wicedyrektor szkoły - Agnieszka Wroniak


Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole 10 stycznia 2016 roku zagra po raz pierwszy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Zbieramy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Do 15 grudnia bieżącego roku w świetlicy szkolnej zbierane są formularze zgłoszeniowe od osób chcących wziąć udział w zbiórce. Dodatkowo każdy uczeń musi przynieść zdjęcie legitymacyjne w formie elektronicznej (wyraźne na zwykłym tle w dużej rozdzielczości) - nie mniejsze niż 800 x 800 pikseli w formacie JPG, ponadto dwustronną kserokopię legitymacji szkolnej oraz zgodę rodziców na udział w XXIV Finale WOŚP w Gorzowie Wielkopolskim, jeżeli w dniu zbiórki nie ma ukończonych 16 lat.

Dodatkowych informacji można uzyskać u Pani Emilii Gnidzienko
lub u Szefa Sztabu WOŚP Dawida Wachowiaka (tel. 501 571 312).

 

Szanowni Rodzice!

2015-12-14 22:00:55 ― Dyrektor szkoły- Katarzyna Gromiec

Gimnazjum nr 9 informuje o możliwości skorzystania przez uczniów naszej szkoły z zajęć opiekuńczo - wychowawczych w okresie przed i po Świętach Bożego Narodzenia.
W celu zapewnienia uczniom właściwej opieki niezbędna jest informacja o ilości osób, które są zainteresowane taką formą spędzenia czasu podczas przerwy świątecznej. Do dnia 18.12.2015r. prosimy o zadeklarowanie na piśmie, czy Państwa dziecko przybędzie do szkoły. Wiadomości można przekazać drogą mailową szkola@gim9.gorzow.pl lub poprzez wychowawcę.
Brak informacji oznacza, że nie są Państwo zainteresowani taką formą opieki nad uczniami.

 

Debata

2015-12-10 22:55:13 ― Monika Małecka

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wielkopolskim wraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim zaprosił nasze Gimnazjum, do udziału w projekcie edukacyjnym – wojewódzkim Konkursie Debat Oxfordzkich, poświęconym problemom współczesnego świata, w tym zjawisku migracji i uchodźctwa w Polsce oraz Europie.
Główne założenia projektu to kształtowanie postawy obywatelskiej oraz społecznej wśród młodzieży szkolnej, a także pogłębianie wiedzy na temat kluczowych zagadnień związanych z kryzysem imigracyjnym. W dniu 10 grudnia 2015 r. delegacja naszej szkoły z klasy 3c w składzie: Stanisław Juszkiewicz, Patryk Kociubiński, Dawid Leciejewski i Miłosz Wolski zmierzyła się w eliminacjach ze Społeczną Szkołą Stowarzyszenia Edukacyjnego oraz z Zespołem Szkół w Kłodawie. Był to debiut naszej szkoły w tego typu projekcie. W pierwszym starciu na bardzo wysokim poziomie udało nam się pokonać drużynę ze Szkoły Społecznej 18 : 12, niestety w drugiej debacie ulegliśmy Szkole z Kłodawy 19:11. Mimo niezakwalifikowania się do ścisłego finału, występ naszej reprezentacji został zauważony i doceniony przez Pana Krzysztofa Łobodzińskiego, dyrektora biura RODM Gorzów Wielkopolski. W debacie, uczniowie musieli ściśle przestrzegać jej reguł: kultury słowa, dyscypliny czasowej, opanowania i szacunku dla oponenta. Przygotowując argumentację do dyskusji, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę społeczną, wykraczając poza program szkoły gimnazjalnej i średniej.

 

III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt

2015-12-07 19:31:44 ― Dorota Zguczyńska


Dnia 4 grudnia zakończyła się rywalizacja dziewcząt w piłkę siatkową w ramach GSM. Gimnazjum nr 9 reprezentowały dziewczęta w składzie: Zawadzka Adrianna - 3 a (kapitan drużyny), Kłos Julia 3 c, Pyżyńska Marta 3 d, Lipka Kornelia 3 d, Aleksandrowicz Aleksandra 1 a, Rzadkiewicz Martyna 1 d, Ługowska Amelia 2 b, Burek Monika 1 b, Wencel Aleksandra 3 d, Jurgielewicz Aleksandra 3 c, Żłobińska Klaudia 1 b, Strawa Julia 3 c, Pograniczna Klaudia 3 c. Dziewczęta swoją grupę wygrały i do rozgrywek finałowych wyszły z pierwszego miejsca.
W meczu półfinałowym zapewniającym II miejsce, zabrakło trochę szczęścia. Ostatecznie zajęły miejsce III. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie, a uczennicom klas III za reprezentowanie szkoły w latach minionych. Życzę wszystkim dziewczętom dalszych sukcesów na niwie sportowej. Jednocześnie zapraszam na zajęcia z piłki siatkowej uczennice klas I i II. Zaczynamy zabawę z siatkówką w każdy wtorek po świętach. Ze sportowym pozdrowieniem opiekun drużyny Dorota Zguczyńska.

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober