2016-05-02 21:22:12

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

Laureaci konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

2016-04-23 22:06:46 ― Redakcja

Laureaci VI edycji Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionalnym Programie Operacyjnym - Lubuskie 2020.
W poniedziałek, 18 kwietnia 2016 r. uczennice z naszego gimnazjum, Dominika Niezborała i Klaudia Krzyżanowska z klasy 2e, pod opieką pani Emilii Gnidzienko pojechały do Zielonej Góry odebrać nagrody za zdobycie I miejsca i tytuł laureata ...[Wiecej]

-DSD

2016-04-15 11:26:05

-Szkoła w Krzywym Zwierciadle

2016-04-12 13:05:13

-"Z liczbą π za pan brat”

2016-04-01 19:11:53

 

GimMUN 2016 is coming soon!

2016-04-21 22:26:53 ― Monika Małecka

W dniach 23-25 maja w naszej szkole odbędzie się symulacja obrad ONZ GimMUN 2016. 25 delegacji z zaproszonych gorzowskich szkół będzie debatowało w języku angielskim, w 3 komitetach na wybrane wcześniej tematy:
- Human Rights Committee: Children as cheap and easy employees to control. What measures can the UN take to ban child labor in different countries?
- Economical and Social Committee: Pollution as a global killer. How does air and water pollution affect the environment and living organisms? What measures can the UN take to reduce and solve it?
- Political Committee: Medical cannabis worth allowing or completely needless? What measures can the UN consider- to enable to heal people or to ban the possible cure.

Szczegóły w załącznikach a także na naszym Facebook’u i Instagramie.
Stay tuned!

Zobacz: booklet oraz informacje dotyczące obrad ONZ GimMUN.

 

Uwaga uczniowie szkół podstawowych!

2016-04-18 17:35:14 ― Dyrekcja Gimnazjum nr 9

Grafika - Mateusz Hołub

 

O(D) CZAROWANIE SIENKIEWICZA

2016-04-18 17:28:19 ― Zuzanna Puchała

14 kwietnia br. wszyscy laureaci i finaliści konkursu przedmiotowego z języka polskiego zostali zaproszeni na VIII Sesję Humanistyczną, poświęconą O(D) CZAROWANIU SIENKIEWICZA. Wydarzenie zorganizowane zostało przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie i panią Agnieszkę Regulską. Udaliśmy się tam z panią Lucyną Kwietniewską, która podobnie jak my, była niezwykle ciekawa tego, co licealiści zaprezentują. Przedsięwzięcie składało się z dwóch części: wykładów, gdzie starsi od nas uczniowie mówili m.in. o dzieciach w utworach Sienkiewicza czy sarmackich obyczajach.
W kolejnej części apelu odbyły się warsztaty, podczas których czytaliśmy fragmenty „Szkiców węglem” i wspomnieliśmy o reportażu. Co było celem sesji? Mieliśmy wynieść z niej wiedzę o jednym z najwybitniejszych polskich autorów, zachęcić innych do zagłębienia się w jego twórczość bądź samemu się w niej zakochać. Po zakończeniu wydarzenia opinie na jego temat były odmienne. Każdemu podobało się coś innego: zabawne scenki, wypowiedzi licealistów czy praca z tekstem noweli. Jedno jest pewne –imprezy takie jak ta pozwalają nam rozwijać naszą wiedzę w sposób odmienny od przeglądania podręczników. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, liczymy, że za rok również będziemy mieli zaszczyt wzięcia udziału w kolejnej sesji.

 

Licz się ze słowami, policz się z matematyką

2016-04-18 17:03:57 ― Zuzanna Puchała

7 kwietnia br. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego odbyły się dwa konkursy - jeden z języka polskiego, drugi z matematyki. Wybrani uczniowie reprezentowali nasze gimnazjum w pięcioosobowych składach. Stres przed pisaniem testów był niemały, gdyż w szrankach udział brali przedstawiciele innych szkół, którzy posiadali niezwykle bogatą wiedzę. Po pierwszym etapie nadszedł czas na część ustną, kalambury, łamigłówki, dyktando czy pracę zespołową. Zabawa zakończyła się, a po godzinnej przerwie nadszedł czas na werdykt.
Z bijącymi sercami oczekiwaliśmy na ogłoszenie wyników. Ku naszemu zdziwieniu w obu konkursach zajęliśmy drugie miejsca na podium! Jest to bardzo dobry rezultat, zatem dumnie ustawiliśmy się na podeście. Gratulacje trafiają do: Weroniki Leszczyńskiej z 3d, Zuzanny Puchały z 2c, Alicji Mazurek z 2b, Katarzyny Wieczorek z 3a i Jagody Snuszki z 3a, które zmierzyły się z konkursem poprawnej polszczyzny. Natomiast w części matematycznej udział brali: Marcin Strzesak z 3b, Natalia Rybiałek z 3b, Dominik Szmyt z 2c, Konrad Krzemiński z 3a i Aleksanra Adamczak z 2a. Podwójne gratulacje należą do Konrada Krzemińskiego, który poprzez osiągnięcie jednego z najlepszych wyników, został finalistą i zyskał dodatkowe punkty na świadectwo ukończenia gimnazjum. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i odwagę. Niełatwo jest zmierzyć się z ciężkimi wyzwaniami, lecz wielu uczniów z naszej szkoły robi to bez większego problemu. Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wygrać.

 

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

2016-04-15 11:23:36 ― Marta Terechowicz, Agnieszka Wroniak

W marcu gościliśmy w naszej szkole Panią Andreę Goldmann – doradcę języka niemieckiego z ramienia Centrali Szkolnictwa Zagranicznego/Deutsche Auslandsschularbeit International. Celem wizyty było wspólne odsłonięcie tablicy DSD, która znajduje się przed wejściem do szkoły.
W tym też czasie odbył się egzamin DSD składający się z dwóch części – pisemnej i ustnej. Do egzaminu przystąpiło 12 uczniów. Podczas części ustnej nasi uczniowie mogli popisać się znajomością języka niemieckiego, rozmawiając w tym języku oraz prezentując swoje zainteresowania w formie multimedialnej.
Warto wspomnieć, iż uczeń, który zdobędzie na egzaminie ilość punktów przewidzianą na poziom B1, uzyskuje certyfikat DSD I a gimnazjalista, który uzyska ilość punktów przewidzianą na poziom A2, uzyskuje zaświadczenie o znajomości języka obcego na tym poziomie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie internetowej. Na wyróżnienie zasługuje to, iż jesteśmy jedynym gimnazjum w regionie, które prowadzi zajęcia przygotowujące do egzaminu na certyfikat DSD I.

 

„Super Młody Elektryk"

2016-04-13 20:34:29 ― Redakcja

Jak co roku w kwietniu w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się Rejonowy Konkurs „Super Młody Elektryk" organizowany przez ZSE przy współudziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Gorzowie Wlkp. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą fizyczną, informatyczną, techniczną, elektroniczną oraz matematyczną przy rozwiązywaniu skomplikowanych zadań, które przygotowali organizatorzy. Marcin Strzesak z klasy 3b zajął 4 miejsce tym samym udowodnił, że również ta dziedzinie nie jest mu obca. Marcin jest finalistą z matematyki i fizyki oraz laureatem z historii.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Celem konkursu było promowanie wśród gimnazjalistów wiedzy z zakresu elektrotechniki i elektroniki.
Tuż przed ogłoszeniem wyników uczniowie zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną szkoły, zapleczem technicznym laboratorium elektroniki, elektrotechniki i mechatroniki.

 

Szkoła w Krzywym Zwierciadle

2016-04-12 13:11:15 ― Lucyna Kwietniewska

21 marca 2016 roku uczniowie kl. 2a uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu „Szkołą w Krzywym Zwierciadle”, organizowanym przez Zespół Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wlkp. Zajęliśmy zaszczytne II miejsce. Z apetytem pałaszowaliśmy kiełbaski i ziemniaczki z ogniska „Zaliczyliśmy” jazdę ursusem. Zabawa była przednia.
Udział brali: Borys Faber, Filip Stankiewicz, Jakub Szkiłądź, Wojciech Rusyniak, Bartłomiej Suwary, Paweł Treichel, Kamil Kozaryn, Wojciech Wiśniewski, Aleksandra Pieczkowska, Aleksander Chodorowski, Marta Wołk.

 

Mistrzowie mapy

2016-04-04 18:15:03 ― Anna Kowalska

W czwartek 31 marca po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został Konkurs „Mistrz mapy” . Do konkursu przystąpiło 22 uczniów, którzy mieli wykazać się znajomością położenia różnych obiektów geograficznych na mapie świata.
Zwycięzcą konkursu został Jakub Byczek z klasy III A, który otrzymał 49 punktów na 50 możliwych do uzyskania , a kolejne miejsca „na podium” zajęli również uczniowie klasy III A: Jakub Krystek i Julia Pestka. Duża grupa uczestników konkursu sprostała zadaniu przedstawionemu w regulaminie i dzięki zdobytej liczbie punktów otrzymają oni „szóstki” lub „piątki” z geografii. Cząstkową ocenę celującą dostaną oczywiście wymienieni już uczniowie a także kolejno: Angelika Szygenda z klasy III A, Piotr Cichoń i Jędrzej Makowski z klasy III D oraz Julia Byczek z klasy III A. Ocenę bardzo dobrą z kolei otrzymają: Damian Borkowski i Kacper Tokarczyk z klasy III B, Natalia Szarzyńska z klasy III C, Jakub Szkiłądź z klasy II A, Weronika Leszczyńska z klasy III D, Natalia Rusewicz z klasy III B oraz Igor Śniady z klasy II C.

Wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się poświęcić nieco wolnego czasu na wnikliwe zapoznanie się z mapą świata gratulujemy!

 

Sukcesy w konkursach przedmiotowych

2016-04-04 18:08:33 ― Dominika Wilk, Jan Nowakowski

Za nami już etapy wojewódzkie konkursów przedmiotowych. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, możemy pochwalić się sporym gronem laureatów i finalistów. Wysiłek uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 9 związany z przygotowaniami do kolejnych etapów konkursów opłacił się. Dotarcie do finału i osiągnięcie pozwalającego na uzyskanie tytułu progu punktowego wymagało wielkiej pracy. Nasi uczniowie podołali temu wyzwaniu. Oto lista laureatów i finalistów z Gimnazjum nr 9:Gratulujemy!!!

 

"Z liczbą π za pan brat”

2016-04-01 19:48:23 ― Beata Szabat

22 marca odbyła się siódma edycja konkursu dla klas drugich pod hasłem: „Z liczbą π za pan brat”.
Uczniowie kolejny raz rywalizowali w rozwiązywaniu zadań matematycznych, których treść związana była z liczbą π, wykorzystywali wiadomości i ciekawostki z historii ludolfiny w teście , prezentowali sprawność fizyczną w konkurencji z hula hop oraz możliwości pamięci w recytowaniu kolejnych cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby π.
W pierwszej konkurencji, rozwiązując wszystkie zadania, wygrała drużyna klasy II c w składzie: Zuzanna Puchała, Jakub Sobolewski, Dominik Szmyt.
Najlepszą wiedzą o liczbie π wykazały się uczennice z klasy II d: Oliwia Flis i Weronika Mizera.
W zabawie z hula hop pierwsze miejsce zajęły aż trzy dziewczyny: Julia Czerwińska z kl. II b, Klaudia Snochowska z kl. II e oraz Klaudia Koźlakowska z klasy II c.
Najlepszą pamięć zaprezentowała Pola z klasy II c – podała 70 cyfr z rozwinięcia liczby π.
Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że klasy : II b i II c zgromadziły taką samą ilość punktów. Konieczne było przeprowadzenie dogrywki, która wyłoniła zwycięską klasę.
Pierwsze miejsce w konkursie – „ Z liczbą π za pan brat” w 2016r. zajęła klasa II c .

Gratulujemy!

 

Srebrne medalistki

2016-04-01 18:52:36 ― Maja Grodzka

W marcu zakończyły się rozgrywki w koszykówce dziewcząt w ramach GSM. Koszykarki Gimnazjum nr 9, prowadzone przez panią Małgorzatę Kaczmarek dzielnie walczyły o miejsce na podium. Walka była zacięta. Każda drużyna chciała zwyciężyć. Jednak nasze zawodniczki były dobrej myśli, ponieważ grały w bardzo dobrym składzie. Uległy tylko wyżej notowanym rywalkom Gimnazjum nr 13, zdobywając srebrny medal. Nasze Gimnazjum reprezentowały: Kupczyk Marta 3a, Wilk Dominika 3a, Kubiesa Karina 3b, Regulska Zofia 2d, Pławska Aleksandra 2d, Kożlakowska Klaudia 2c, Czujko Hanna 2c, Kowal Karolina 1b, Rybak Martyna 1b, Suchecka Zuzanna 1c, Szafrańska Oliwia 1c, Błaszczyńska Paulina 1e.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym roku szkolnym.

 

"Wiosna, ach to ty"

2016-03-30 22:22:15 ― Maja Grodzka - tekst, Klaudia Snochowska - zdjęcia

Dzisiaj, 21 marca, w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Wiosny. Od wieków miał on dla ludzkości ogromne znaczenie i uważany był za początek nowego, pełnego nadziei roku.
Tradycja topienia lub palenia marzanny ma swe korzenie w starosłowiańskich obrzędach ofiarnych, bowiem miała ona zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku. Wierzono, że zabicie postaci przedstawiającej boginię śmierci (Marzanny) spowoduje usunięcie efektów przez nią wywołanych (zimy) i nadejście pełnej życia wiosny.
Uczniowie naszej szkoły ze zniecierpliwieniem czekali na ten dzień przygotowując najróżniejsze kukły. Już w południe stanęły one na Polu Nadziei, gdzie ich właściciele oblali je wodą. Właśnie wtedy przez chmury przebiło się słońce, które nadało wiosenną atmosferę. W końcu na twarzach zagościły uśmiechy. Następnie wszyscy udali się do biblioteki, by zagłosować na najpiękniejszą marzannę. Wszystkie kukły zasługiwały na nagrodę, jednak wygrać mogła tylko jedna.
Niepowtarzalna marzanna klasy 1 E w szczególności spodobała się uczniom, przez co zdobyła tytuł najpiękniejszej. Jej twórcami byli Jan i Jakub Gryczko. Zwycięzcy otrzymali po drobnej nagrodzie.
Mamy nadzieję, że radosny Dzień Wiosny obchodzony będzie w naszej szkole przez kolejne lata i jeszcze dłużej.

 

Noc filmowa klasy I d

2016-03-25 21:43:12 ― Paulina Kuczerów

Wiemy, że szkoła nie zawsze kojarzy nam się dobrze. Gabinety w naszych wspomnieniach to w dużej mierze klasówki i przepytywania, a szkolne korytarze to uczniowie idący mozolnym krokiem na lekcję, jednak noc w szkole pokazała to z zupełnie innej strony.
Była to naprawdę miła odmiana leżeć w śpiworach w sali informatycznej i oglądać filmy w gronie kolegów z klasy. Oprócz tego dużo rozmawialiśmy i to nas do siebie zbliżyło. Mieliśmy dużo energii, pewnie dlatego że wszyscy byli podekscytowani nocowaniem w szkole.
Często się śmialiśmy i wymienialiśmy opinie na temat filmów, pojawiających się na projektorze. Mało którym udało się bez drzemki dotrwać do siódmej rano, jednak były osoby, które nie zmrużyły oka przez całą noc.

 

Pamiętajmy!

2016-03-10 23:11:19 ― Agnieszka Wroniak, zdjęcia - Julia Pestka

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Zorganizowali oni uroczystość, na którą zaprosili Panią Magdalenę Wujdę – pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Na spotkaniu obecni również byli przedstawiciele Koła Związku Sybiraków Oddział Gorzów Wlkp. na czele z Panią Marią Dratwińską. Uczniowie przygotowali pytania skierowane do Pani Wujdy dotyczące Żołnierzy Wyklętych i Dnia Im poświęconego, bo jak pisał Prezydent Lech Kaczyński: „[…] Święto to ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”.
Uroczystość uświetniły pieśni w wykonaniu harcerzy oraz krótkie filmy poświęcone Niezłomnym.

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober