2014-11-26 19:23:05

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

I Konkurs Piosenki Romańskiej

2014-11-26 17:56:32 ― Małgorzata Dziejma17 listopada br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wlkp. odbył się I Konkurs Piosenki Romańskiej. Celem konkursu było promowanie kultury krajów tego obszaru językowego oraz zaakcentowanie obecn...[Wiecej]

-Świętujemy Niepodległość.

2014-11-22 21:38:29

-Herford

2014-11-06 21:47:25

-Stypendia marszałka rozdane

2014-10-11 20:00:56

 SZLACHETNA PACZKA

2014-11-25 18:48:04 ― Michalina Smolińska


Już po raz czwarty nasza szkoła bierze udział w akcji "Szlachetna Paczka", która polega na niesieniu pomocy konkretnej rodzinie w okresie przedświątecznym. W tym roku pomagamy siedmioosobowej rodzinie z okolic Gorzowa.

Aby nasza pomoc była efektywna prosimy, żeby:

- UCZNIOWIE KLAS I PRZYNOSILI PRODUKTY SPOŻYWCZE TRWAŁE (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, słodycze)

- UCZNIOWIE KLAS II PRZYNOSILI ŚRODKI CZYSTOŚCI (proszek do prania PERSIL -ze względu na alergię, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, żele pod prysznic)

- UCZNIOWIE KLAS III PRZYNOSILI POMOCE SZKOLNE (zeszyty, bloki, kredki, farbki, plastelina, papier kolorowy, klej, przybory do pisania)


Opis rodziny, której chcemy pomóc:

Pani Aneta (34 l.) razem z mężem Bogdanem (39 l.) wychowują czwórkę swoich dzieci: Sebastiana (9 l.),Adriana (8 l.), Igora (6 l.), Nikolę (2 l.), a także stworzyli rodzinę zastępczą dla chorej na zespół Downa siostry pani Anety - Eweliny (22 l.). Pani Aneta i pan Bogdan wraz z dziećmi, tworzą bardzo kochającą, wesołą i otwartą rodzinę. Największą trudnością, z jaką się muszą na co dzień zmierzać, jest małe mieszkanie (7 osób mieszka w 2 pokojach), bez łazienki. Dodatkowo mieszkanie jest zadłużone. Kolejną trudnością, z jaką muszą się zmagać jest choroba siostry pani Anety. Ewelina cierpi na zespół Downa, a także choruje na łuszczycę. Koszt jej leczenia to ok. 185 zł miesięcznie na maści i balsamy. Na co dzień pani Aneta zajmuje się domem, nie może podjąć stałej pracy ponieważ zajmuje się 2-letnią córeczką i chorą siostrą. Rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia pana Bogdana, renty Eweliny, a także zasiłku rodzinnego. Po odjęciu kosztów utrzymania na jednego członka rodziny zostaje miesięcznie ok. 380 zł. Pan Bogdan pracuje. Pani Aneta zajmuje się domem i dziećmi, ale chce podjąć pracę, jak tylko najmłodsza latorośl podrośnie. Na co dzień robią wszystko, żeby godnie i dobrze żyć. Chcą jak najlepiej wychować dzieci, żeby nie odczuwały, że czegoś im brakuje. Chłopcy chodzą na dodatkowe zajęcia Taekwondo, zdobywają medale, jeżdżą na zawody. Dzieci są największą dumą i chlubą pani Anety i pana Bogdana. Rodzina najbardziej potrzebuje pościeli, środków czystości i butów na zimę dla Eweliny (rozmiar 35). Ale tak naprawdę z każdej rzeczy, jaką dostaną będą się cieszyć.

 

Świętujemy Niepodległość

2014-11-22 21:27:16 ― Zuzanna Puchała, p. Agnieszka Wroniak

10 listopada w naszej szkole odbył się apel upamiętniający Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. 11 listopada cały nasz naród wspomina tę wyjątkową chwilę, gdy znów staliśmy się wolnymi ludźmi. Wigilię tego święta uczniowie Gimnazjum nr 9 spędzili na godzinnej akademii. Z bijącymi sercami wyczekiwaliśmy momentu wejścia do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Nasi koledzy i koleżanki śpiewali wiele poruszających i patriotycznych pieśni. Ze łzami w oczach słuchaliśmy wzruszających historii w wykonaniu Oli, Patrycji, Klaudii, Marty, Julii, Oli i Agnieszki. Harcerze z oddaniem zaśpiewali pieśń “Tak jak ptaki” przy akompaniamencie Daniela. Z zainteresowaniem oglądaliśmy prezentacje pojawiające się podczas melodii. Na koniec nie zabrakło humorystycznej puenty – nasz kolega Maciek wcielił sie w postać śpiewaka operowego -pana Marka Torzewskiego i “wykonał” w sposób iście profesjonalny piosenkę “Do przodu Polsko!”. Z uśmiechem na twarzach wracaliśmy do gabinetów, z dumą spoglądając na kotyliony przypięte do naszych piersi.

 

Wyniki konkursu o krajach anglojęzycznych

2014-11-20 17:35:58 ― Michalina Smolińska


Dnia 4 listopada w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Oto zwycięzcy:

I miejsce - Joanna Zajączkowska kl.3c
II miejsce - Maciej Muda kl.3c
III miejsce - Julian Dobryniewski kl.3c

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

 

Konkurs mitologiczny

2014-11-09 17:06:14 ― Jolanta Stępkowska


Wszystkich fanów mitów greckich i rzymskich zapraszamy do udziału w szkolnym Konkursie Mitologicznym, który odbędzie się 26 listopada 2014 roku o godz. 14.15. Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu.

Zapraszają nauczyciele historii z Gimnazjum nr 9

 

Współpraca z uczniami ze szkoły w Herfordzie

2014-11-06 21:53:40 ― Danuta Piechowicz

W dniach 20-24 października 2014r. gościliśmy w naszej szkole uczniów i opiekunów z naszej szkoły partnerskiej – Otto-Hahn-Realschule z Herfordu. To już piąty rok wspólnej współpracy nad projektami. Tym razem tematem projektu było: „Moja planeta Ziemia – lasy, lądy, morza i oceny…” 30 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami panią Andreą Sundermeier, panem Jokobem Fursstniz, panią Danutą Piechowicz i panem Romanem Masianem spędziła razem pięć dni, opracowując temat projektu, zwiedzając Toruń wraz z Muzeum Piernika i Planetarium oraz nasze miasto, odwiedzając najnowocześniejsze obiekty miasta m.in. Słowiankę i Filharmonię.
Językiem projektu jest język angielski, jednakże bardzo pomocny okazał się także język niemiecki i polski. Poprzez takie wymiany młodzież poznaje kulturę, tradycję i historię naszych sąsiadów oraz rozwija swoje umiejętności językowe, jak i przełamuje bariery językowe podczas wspólnego spędzania czasu wolnego. Podczas wizyty gości z Niemiec w naszej szkole, odwiedził nas Sekretarz Miasta Gorzowa Pan Jacek Jeremicz, który bardzo popiera naszą wieloletnią współpracę, tym bardziej iż, wielokrotonie był w Herfordzie, gdyż jest to nasze miasto partnerskie.
Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów biorących udział w wymianie za gościnność, rodzinną atmosferę i ciepłe przyjęcie młodzieży oraz za wkład finansowy na poczet wymiany.
Dziękuję pani Prezes Słowianki Joannie Kasprzak – Perka za umożliwienie zwiedzania i skorzystania z basenu oraz dziękuję pani Dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Małgorzacie Pera za umożliwienie zwiedzania tak nowoczesnego obiektu oraz Stowarzyszeniu Gmin Polskich Euroregionu „ Pro Europa Viadrina” za dofinansowanie naszego projektu w październiku 2014 r.

 

Bal charytatywny

2014-11-04 19:21:49 ― Rada Rodziców

Rada Rodziców Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.
wraz gronem pedagogicznym

zaprasza rodziców oraz sympatyków szkoły na bal

22.11.2014 r. o godz. 19.00, sala w Janczewie.

Koszt uczestnictwa 80 zł od osoby. Zapisy oraz szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.


 

“Mój bohater Podziemia. Chcę być taki/taka jak On”

2014-10-30 15:59:49 ― Agnieszka Wroniak

W związku z 75. rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego zapraszamy wszystkich uczniów do czynnego udziału w uroczystościach szkolnych, tzn. do wzięcia udziału w konkursie historyczno – literackim “Mój bohater Podziemia. Chcę być taki/taka jak On”. Plakaty informujące znajdują się na każdym piętrze szkoły.


Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu..


Oprócz tego w bibliotece szkolnej została wystawiona specjalna skrzynka, do której można wrzucać pytania dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego. Pytania te będą wykorzystane w czasie konferencji “prasowej”, w której wezmą udział goście z IPN-u ze Szczecina.
Autorzy najciekawszych pytań zostaną zaproszeni na to spotkanie, dlatego kartę z pytaniami należy podpisać imieniem i nazwiskiem. Szczegółowych informacji udzielają: p. J. Golec, p. E. Gnidzienko, p. A. Wroniak.

 

Uwaga Uczniowie!

2014-10-19 19:59:33 ― Izabela Pławska - opiekun Samorządu Uczniowskiego

Rada Samorządu Uczniowskiego ogłasza konkurs na zbiórkę makulatury. Konkurs ma charakter rywalizacji międzyklasowej, ale również można uczestniczyć w nim indywidualnie. W związku z tym wybierzemy klasę i ucznia, którzy zbiorą najwięcej kilogramów makulatury. Wszystkie środki zebrane ze sprzedaży makulatury przekażemy na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Makulaturę należy przynosić do biblioteki szkolnej, gdzie zostanie zważona. Dla najlepszej klasy oraz ucznia zostanie ufundowana nagroda w postaci biletów do kina. Finał konkursu w czerwcu 2015 roku. Zachęcamy do rywalizacji.

 

Stwórzmy wspólnie szkolne pole nadziei!!!

2014-10-19 19:56:36 ― Izabela Pławska - opiekun Samorządu Uczniowskiego


Każda klasa kupuje dowolną ilość cebulek i sadzi je w wyznaczonym miejscu i terminie!!!

Miejsce z cebulkami oznaczacie symbolem klasy!!

Cebulki do nabycia w bibliotece!!!

Cena 1 cebulki to: 1, 50 zł

 

Sekcja muzyczna radiowęzła

2014-10-19 19:41:34 ― Arkadiusz Piórkowski - klasa 2a

Uwaga uczniowie!
Jak pewnie zauważyliście na każdej długiej przerwie przez radiowęzeł puszczana jest muzyka. Zawdzięczamy to Naszym Kolegom: Julianowi Dobryniewskiemu i Kacprowi Zajączkowskiemu. Panowie są uczniami klasy 3c. Dzięki Nim w szkole zrobiło się wesoło i jeszcze głośniej. W swojej pracy nie zapominają również o nauczycielach, przygotowując "nauczycielską playlistę".
Lektorem w szkolnym radiowęźle jest Jan Ciesielski z klasy 2a.

 

Rada Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/15

2014-10-19 19:23:50 ― Izabela Pławska

Uwaga uczniowie!
Dnia 30 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Spośród 9 kandydatów zostało wybranych siedmiu uczniów:

Przewodnicząca – Laura Wszoła - klasa 3b
Zastępca – Miłosz Wolski - klasa 2c

Członkowie:
Dobryniewski Julian – klasa 3c
Piórkowski Arkadiusz – klasa 2a
Saj Aleksandra – klasa 3d
Zajączkowska Joanna – klasa 3c
Ziebarth Pola – klasa 1c

 

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych

2014-10-10 12:04:40 ― Michalina Smolińska

UWAGA!

Zmiana terminu konkursu o krajach anglojęzycznych!
Konkurs odbędzie się dnia 3 LISTOPADA 2014r. Zapisy u pani Michaliny Smolińskiej i pani Magdaleny Lalkodo 24.10.2014 r.
Sprawdź regulamin konkursu.

Dla zwycięzców przewidziano ATRAKCYJNE NAGRODY!!!

 

Konkursy przedmiotowe

2014-09-30 21:58:40 ― Dyrektor szkoły


Już wkrótce rozpoczną się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty. Szczegółowe regulaminy konkursów z poszczególnych przedmiotów są dostępne na stronie www.ko-gorzow.edu.pl. w zakładce rodzice i uczniowie.
Zachęcamy uczniów do uczestnictwa w konkursach!!

 

„Przystań na Dolinkach – sport i rekreacja”

2014-09-26 18:54:26 ―


Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego na rok 2015 r.


Zmień oblicze naszej szkoły i zagłosuj na siłownię pod chmurką oraz zagospodarowanie dziedzińca na terenie Gimnazjum nr 9 w ramach projektu „Przystań na Dolinkach – sport i rekreacja” (pozycja 109).

Ogólnodostępna siłownia zmieni teren wokół naszego gimnazjum w atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zachęci, zarówno młodzież jak i dorosłych, do aktywności fizycznej i dbałości o zdrowie.

Pamiętaj!
- głosowanie trwa do 30 września 2014 r. do godz. 14.00
- głosować może każdy mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego
- można wybrać tylko jedno zadanie spośród 121
- w imieniu osoby małoletniej podpis składa rodzic lub opiekun prawny
- kartę do głosowania możesz pobrać klikając tu. Również są one dostępne w sekretariacie szkoły oraz w budynkach Urzędu Miasta tj. budynku przy ul. Sikorskiego 3-4, w Watralu przy ul. Kombatantów 34 i przy ul. Przemysłowej 53
- wypełnij kartę do głosowania, przynieś do sekretariatu szkoły bądź wrzuć do urny w w/w budynkach
- możesz również zagłosować elektronicznie >>>
Informacja dotycząca głosowania drogą elektroniczną
1. Pobierz elektroniczną kartę do głosowania
2. Wypełnij wymagane pola
3. Po wypełnieniu naciśnij przycisk "Wyślij" i za pomocą programu pocztowego prześlij na adres budzet2015@um.gorzow.pl
4. Jeśli formularz nie będzie działał to zaleca się aktualizację programu Acrobat Reader do najnowszej wersji
5. Skutecznie wysłana karta do głosowania zostanie potwierdzona automatycznie wygenerowanym komunikatem

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober