2017-03-29 22:48:23

 

 


Dzień Otwartych Drzwi

2017-03-26 19:55:31 ― Dyrektor szkoły - Katarzyna Gromiec


ZAPRASZAMY RODZICÓW i UCZNIÓW
przyszłorocznych klas I, IV, VII

1 kwietnia 2017 r.
godz. 10.00 - 12.00

Warunki rekrutacji oraz wnioski do pobrania znajdziesz tu >>>>>

-Spotkanie z kulturą francuską

2017-03-24 21:34:19

-Lubię Gimnazjum nr 9...

2017-03-13 22:08:29

-Curie Talks

2017-02-28 21:37:32

 

"Z liczbą π za pan brat"

2017-03-26 19:54:37 ― Maja Grodzka

Liczba π - odwieczna zagadka ludzkości, która stała się przyczyną rywalizacji wielu ludzi i coraz to nowych odkryć naukowców. Przez wiele pokoleń chciano poznać ją do końca, obliczyć ją najdokładniej. π nie przestaje fascynować i wciąż daje do myślenia, dlatego też uczniowie klas drugich zmierzyli się ze sobą w konkursie wiedzy o liczbie π. Wybrana siódemka z każdej klasy miała do wykonania ciekawe zadania. Od quizu i zadań, aż po recytację kolejnych cyfr po przecinku tej tajemniczej liczby. Na szczególne wyróżnienia zasługuje Paulina Grzeszkowiak z klasy 2b, która bezbłędnie wyrecytowała ich.. ponad 170! Ostatecznie wygrała klasa 2a ;)
Jesteście mistrzami liczby π! Serdecznie Wam gratulujemy.

 

Promocja zdrowego stylu życia

2017-03-26 19:33:09 ― Emilia Gnidzieńko

XXV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, znajomością ekologii oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Główny cel olimpiady to wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony i doskonalenia się poprzez rozbudzanie zainteresowania problematyką prozdrowotną, prowadzenie edukacji dotyczącej czynników zagrażających zdrowiu, sposobów jego ochrony oraz inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promocyjnych.
Konkurs, którego głównym organizatorem był Polski Czerwony Krzyż, składał się z trzech etapów: szkolnego (24 listopada 2016 r.), rejonowego (9 grudnia 2016 r.), okręgowego i centralnego, czyli finału (24 marca 2017 r.). Na każdym etapie olimpiady uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Najlepsi uczestnicy eliminacji szkolnych w dalszych etapach dodatkowo musieli zaprezentować swoje umiejętności, przeprowadzając akcje sportowe i prozdrowotne w swoich środowiskach lokalnych.
Pierwszy etap olimpiady odbył się w Gimnazjum nr 9. Spośród grupy osób wyłoniono jednego najlepszego uczestnika. Była to uczennica klasy3a - Wiktoria Zacharewicz, która przystąpiła do etapu rejonowego w Gorzowie Wlkp., gdzie należało rozwiązać test składający się z 30 pytań oraz przeprowadzić jeden projekt społeczny promujący aktywny styl życia. Na tym etapie Wiktoria również zajęła I miejsce. Dzięki temu przeszła do etapu okręgowego (wojewódzkiego).
Etap okręgowy olimpiady, który odbył się w Zielonej Górze, obejmował:
- część pisemną - test składający się z 40 pytań testowych (zarówno jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze Prawda - Fałsz),
- ocenę dokumentacji z przebiegu jednej akcji promującej zdrowie, zwaną również akcją prozdrowotną.

Na tym etapie Wiktoria zajęła III miejsce, za co jej serdecznie gratulujemy.

 

Spotkanie z kulturą francuską

2017-03-24 21:33:43 ― Małgorzata Dziejma

28 lutego br. uczniowie z klasy 1a naszego gimnazjum udali się pod opieką nauczyciela j. francuskiego, p. Małgorzaty Dziejmy, do Ośrodka Kultury Francuskiej w Gorzowie w ramach prowadzonych tam po raz pierwszy tzw. „Dni Otwartych”. Dzięki tej akcji wszyscy zainteresowani nauką języka francuskiego i sympatyzujący z Francją, z jej kulturą i historią mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i propozycjami rozrywek kulturalnych proponowanych przez OKF w bardzo atrakcyjnej formie. Spotkanie było przygotowane i poprowadzone przez p. Jolantę Plust, kierowniczkę Ośrodka oraz Melissę Strauss, Francuzkę, studentkę uczelni w Metz we Francji odbywającą obecnie praktyki w naszym mieście. Jej obecność i zaangażowanie w prowadzeniu zajęć były dużym atutem w motywowaniu naszej młodzieży do nauki j. francuskiego. Ponadto mieli oni możliwość usłyszeć informacje o tym pięknym i ciekawym kraju od rodowitej Francuzki.
Oprócz „treści poważnych” zakończonych quizem, który wygrała Julia Bułacz otrzymując tematyczną nagrodę, zaproponowano uczniom zabawy nawiązujące do obchodów francuskich ostatków Mardi Gras oraz do zabaw zapożyczonych z francuskich przedszkoli, w trakcie których bawili się i śpiewali piosenki w stylu: „Frere Jacques” („Panie Janie”), „Un kilometre a pied” czy też „Petit Papa Noel”.
Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i wszyscy dobrze się bawili. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie okazja do spotkania i zabawy w tak miłym towarzystwie.
A bientot!

 

Wicemistrzynie Gorzowa w piłce ręcznej!!!

2017-03-24 21:23:34 ― Beata Krzyżanowska

W dniu 22.03.2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 21 odbyły się mistrzostwa Gorzowa w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży . Nasze dziewczyny, pod bacznym okiem pani Beaty Krzyżanowskiej, po walecznym boju w trudnych meczach wywalczyły drugie miejsce i srebrny medal.
Oto nasze sreberka: Karolina Kowal, Klaudia Żłobińska, Paulina Błaszczyńska, Kornelia Bury, Sara Proniuk, Natalia Kwaśny, Zofia Regulska, Natalia Baranowska, Katarzyna Korzeniowska, Marta Kupis, Wiktoria Kupis, Weronika Kołodziej, Julia Olaniuk, Martyna Mania, Weronika Paluszewska.

Gratulujemy i życzymy złota w przyszłym roku.

 

Dzień Wiosny

2017-03-20 19:28:34 ― Maja Grodzka

TAK ŚWIAT WITA WIOSNĘ!
Rytuały związane z odrodzeniem przyrody, dobrymi plonami i pozbyciem się złych duchów są znane w niemal każdej kulturze. Dziś jednak z obrzędów pozostała tylko świetna zabawa i radość z nadchodzących ciepłych dni.
Baba Marta, Onis, Böögg czy Marzanna. Co mają ze sobą wspólnego? Otóż wszystkie są symbolami Święta Wiosny, jednak dziś mało osób wie, że łączy je coś mrocznego... Z pozoru niewinna Marzanna to dawna bogini śmierci, zimy i chorób. Topienie jej miało na celu pozbycie się symbolizowanych przez nią cech.
Baba Marta – ta złośliwa, bułgarska starucha nie pozwala odejść zimie, dlatego trzeba ją przekupić biało-czerwonymi gałgankami, które wiesza się na gałęziach drzew. Wypędzanie złych duchów to nie tylko słowiańska tradycja. W hiszpańskiej Walencji miasto przemierzają ogromne rzeźby – falle, które pali się na zakończenie Festiwalu Ognia.
Natomiast w szwajcarskim Zurychu palona jest kukła Böögg, symbolizująca złego bałwana.
Wyjątkowym rytuałem jest święto Holi. W jego trakcie ulice zmieniają się w feerię barw, gdyż Hindusi oblewają się kolorową wodą i obsypują różnobarwnymi proszkami. To także dzień przebaczania, miłości i próśb o dobre zbiory.

 

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

2017-03-12 19:23:56 ― Dyrektor szkoły - Katarzyna Gromiec


Uwaga RODZICE i przyszli UCZNIOWIE!!!
ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI (piłka ręczna)

- DO KLASY I
/wniosek: dla uczniów z obwodu, dla uczniów spoza obwodu/

- DO KLASY IV i VII /szczegóły wkrótce/

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

2017-03-12 19:18:31 ― Wicedyrektor Agnieszka Wroniak

 

Spotkanie z rodzicami

2017-03-08 19:40:36 ― Wicedyrektor Agnieszka Wroniak


Szanowni Państwo, zapraszamy na spotkanie

na godzinę 17.30

Spotkania odbędą się zgodnie z harmonogramem >>>>

Nauczyciele będą do Państwa dyspozycji w godzinach 17.30-19.00

 

Turniej Piłki Ręcznej "Miś 2017"

2017-03-07 19:51:33 ― Beata Krzyżanowska

Zobacz harmonogram:

Turnieju Piłki Ręcznej "MIŚ 2017"

 

Karta rowerowa

2017-03-03 18:25:35 ― Beata Jędrzejowska WORd Gorzów Wlkp.

Szanowni Państwo.
W szkołach gimnazjalnych uczy się obecnie wielu uczniów, którzy kończąc szkołę podstawową nie uzyskali karty rowerowej. Gorzowski WORD wspólnie z MZK oferują możliwość zdobycia przez nich wymaganych uprawnień. Organizujemy 6 godzinne szkolenie teoretyczne, któremu towarzyszyć będą 2 godziny zajęć praktycznych na miasteczku ruchu drogowego. Szkolenie podsumuje dwuczęściowy egzamin, a kartę rowerową wydaje Dyrektor WORD w Gorzowie Wlkp.

 

Rekolekcje szkolne

2017-03-02 21:34:23 ― Wicedyrektor Agnieszka Wroniak

..TO CZAS BY ZATRZYMAĆ SIĘ NA CHWILĘ, WYCISZYĆ I ZAMYŚLIĆ,
TO CZAS BY SPOTKAĆ SIĘ SAM NA SAM ZE SOBĄ.
TO CZAS BY DOSTRZEC DOBRO W SWOIM ŻYCIU......

A MOŻE WŁAŚNIE TEGOROCZNE NAUKI REKOLEKCYJNE BĘDĄ DLA MNIE I DLA CIEBIE ODPOWIEDZIĄ NA NURTUJĄCE PYTANIA, POWROTEM DO ŹRÓDEŁ…?

Zobacz harmonogram:

REKOLEKCJI SZKOLNYCH i EGZAMINÓW PRÓBNYCH

 

Curie Talks

2017-02-28 21:30:31 ― Monika Małecka

W dniu 24 lutego 2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji Curie Talks organizowanej przez 2 Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp. Celem konferencji nie była rywalizacja a ćwiczenie umiejętności autoprezentacji w języku polskim lub angielskim, a także dzielenie się swoją pasją czy umiejętnościami. Maria Szwajlik (klasa 2c) przybliżyła nam swoją pasję jaką jest taniec (hip-hop). Jakub Wolski (klasa 2a) opowiadał o skateboardingu, którym pasjonuje się od najmłodszych lat. Filip Stankiewicz (klasa 3a) przekonywał dlaczego warto podróżować. Uczniowie naszej szkoły swoje prezentacje przygotowali w języku angielskim. Opiekunem młodzieży była Monika Małecka.

 

Projekt : "Świąteczne obdarowywanie"

2017-02-26 11:46:56 ― Beata Olszewska

Zobacz filmik

Co byś zrobił, gdybyś święta miał spędzić w szpitalu?
Takie pytanie zadałyśmy sobie z koleżankami, myśląc o tym magicznym dniu. Wiele dzieci spędza swoje święta bez rodziny, wieczerzy, swoich tradycji. Postanowiłyśmy umilić im ten trudny czas.
Od października zbierałyśmy w szkole pluszaki, gry, książki. Początki były trudne, ale ostatecznie, po częstym motywowaniu innych uczniów, zebrałyśmy ponad 2 kartony maskotek, pudło gier i książeczek oraz sporo słodyczy.
Dnia 20 grudnia 2016 r. szczęśliwe pojechaliśmy do szpitala. Gdy przebrałyśmy się adekwatnie do sytuacji, zostawiłyśmy w świetlicy gry, książki i na koniec do ogromnego worka spakowałyśmy, pluszaki.
Gdy wchodziłyśmy do sal, dzieciom oczy błyszczały z ekscytacji. Wiele z nich przytulało nowe zabawki i nie wypuszczało ich z objęć. Najmłodsi pacjenci chirurgii i pediatrii dziecięcej promieniowali szczęściem po naszej wizycie.
Podsumowując, jestem zadowolona z tego, że uczestniczyłam w tej akcji. Sprawiłyśmy chorym dzieciom radość. Ich smutki, chociaż na chwilę, zostały przytłumione przez szczęście. Gdy widziałam ich miny robiło mi się ciepło na sercu i nie tylko mnie, reakcja moich koleżanek była identyczna. Jaki z tego morał? Czasem wystarczy, po prostu patrzeć dalej niż czubek własnego nosa.
Udział w projekcie wzięły uczennice klasy 2A:
Wiktoria Szczęsna
Dominika Szadna
Julia Guzikowska
Gabriela Morel
Aleksandra Aleksandrowicz
Amelia Ługowska
Beata Olszewska

 

Bal karnawałowy

2017-02-20 18:34:31 ― Mateusz Pacześny

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober