2014-09-02 06:14:19

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

Stypendia szkolne

2014-09-01 13:05:22 ― Dyrektor szkoły


UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE!!!

Przypominamy, że istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie
STYPENDIUM SZKOLNEGO w roku szkolnym 2014/2015

Przeczytaj więcej - STYPENDIA SZKOLNE-"Kompleksowe Umiejętności - Gwarantem Przyszłości"

2014-07-04 21:19:47

-Wycieczka do Londynu

2014-07-02 23:35:24

-Wizyta w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim

2014-06-11 20:28:46

 Wycieczka do Londynu

2014-07-07 23:08:17 ― Beata Krzyżanowska

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniach 5 -10 czerwca 2014 r. odbyła się, po raz pierwszy, w historii naszej szkoły wycieczka do Londynu.
Była to doskonała okazja, aby poznać turystyczne atrakcje stolicy Królestwa oraz odmienną kulturę tego kraju. Mogliśmy podążać szlakiem londyńskich zabytków – Opactwem Westminsterskim, Trafalgar Square. Zwiedzać Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds oraz podziwiać zmianę warty przy Buckingham Palace. Zwiedziliśmy także Oxford, przepłynęliśmy Tamizę pod Tower Bridge i zobaczyliśmy monumentalny Eagle Eye. Niesamowite wrażenie wywarło na nas British Museum oraz słynne Oxford Street.
W Londynie nie można się nudzić. To wspaniała historia Anglii, niepowtarzalne atrakcje turystyczne, piękne parki królewskie. To niezapomniane wrażenia.
Organizatorzy: p.Monika Małecka, p.Beata Krzyżanowska i p. Roman Masian.

 

„Odnawialne Źródła Energii”

2014-06-23 21:16:37 ― RedakcjaZ przyjemnością informujemy, że w trzeciej edycji Rejonowego Konkursu pod hasłem „Odnawialne Źródła Energii” organizowanego przez Zespół Szkól Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. nasi uczniowie wykazali się dużą znajomością wiedzy zdobywając zaszczytne miejsca.
Sebastian Kowalczykiewicz z klasy IIIa zajął II miejsce, trzecie ex aequo Aleksander Jagielnik z klasy IIIe natomiast wyróżnienie w tej kategorii konkursu otrzymał Kosma Pawlaczek z również z klasy IIIe.
Laureaci i finaliści konkursu zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wizyta w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim

2014-06-11 20:35:02 ― Danuta Piechowicz

W piątek, 6 czerwca 2014r., klasa 3f była w Urzędzie Wojewódzkim na lekcji obywatelskiej. 25 lekcji na 25 lat wolności - pod takim hasłem wojewoda lubuski, Jerzy Ostrouch, organizuje cykl lekcji obywatelskich pod tytułem „Praktyczna lekcja o administracji publicznej dla uczniów szkół gimnazjalnych”. W tym roku świętujemy 25. rocznicę demokratycznych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 r. To dobra okazja, aby pokazać młodym ludziom, jak funkcjonuje administracja publiczna w wolnym państwie.
Pani Agnieszka Świątek, dyrektor Wydziału Programów Europejskich i Rządowych, a także inni urzędnicy przekazali uczniom klasy 3f informacje o swoich obowiązkach oraz umożliwili im zwiedzanie urzędu. Uczniowie obejrzeli prezentację nt. administracji publicznej w Polsce przedstawioną przez pana Sławomira Banasiaka oraz prezentację nt. bezpiecznych wakacji zademonstrowaną przez mł. bryg. Leszka Fijałkowskiego – zastępcę naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego PSP w Gorzowie Wlkp.
Uczniowie naszego gimnazjum dowiedzieli się, jak wygląda podział administracji w Polsce, jaką rolę pełni administracja rządowa i samorządowa, jak funkcjonuje e-administracja i jak przebiega proces legislacji.
Bardzo ważnym punktem spotkania była wizyta w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego – 112. Ludzie, którzy tam pracują, odbierają setki telefonów w bardzo różnych, trudnych i życiowych sytuacjach. PAMIĘTAJMY NR 112 - TO NUMER ALARMOWY!
Dowiedzieliśmy się także od pracownika Wydziału Mandatów, za co można dostać grzywnę, w jakiej wysokości i jaki czas jest do zapłacenia kary.
Całe trzygodzinne spotkanie podsumowane było niespodzianką – zwiedzeniem tarasu na piętnastym piętrze LUW – była to ogromna atrakcja i uczniowie klasy 3f poczuli się wyróżnieni, gdyż nie każdy pracownik urzędu ma okazję być w tym miejscu – a tej klasie to się udało.
Dziękujemy Pani Annie Kosińskiej-Malinowskiej oraz Pani Magdalenie Bonczek za zaproszenie i przekazanie tylu istotnych informacji oraz słodki poczęstunek.

 

Szkolny konkurs wiedzy o UE

2014-06-11 20:20:46 ― Klaudia Czułada

W czwartek 29. maja w szkole odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Za jego organizację odpowiadali w całości uczniowie klasy 3D - Aleksandra Dębicka i Bartek Białogłowy. Prezentacja z zadaniami, którą przygotowali, liczyła aż 74 slajdy i była niezwykle wymagająca. Oprócz pytań o najważniejsze osobistości europejskich krajów, uczestnicy musieli poradzić sobie także z rozpoznawaniem języków europejskich krajów. I tak oto ten tekst:

Varför
Varför kan inte denna stund pågå evigt mer
Ikväll
Ikväll är evighet en öppen dörr
Nej
Sluta aldrig gör sakerna som du gör
Gå inte
I varje andetag jag tar så jag andas dig

jest w rzeczywistości pierwszą zwrotką piosenki, która zwyciężyła Eurowizję w roku 2012- "Euphoria". Trzeba przyznać, że poziom trudności konkursu zaskoczył nawet nauczycieli. Z zadaniami najlepiej poradził sobie Julian Dobryniewski. Drugie miejsce zajął Jakub Derda, a trzecie - Gaja Ciężkowska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

FINAŁ VI KONKURSU BIBLIJNEGO

2014-06-09 21:54:17 ― s. Iwona Krok

29 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Katolickich w Zielonej Górze odbył się finał diecezjalny VI Konkursu Biblijnego dla gimnazjalistów. Na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" do udziału w Konkursie, odpowiedziało ponad 100 szkół z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Do etapu rejonowego przystąpiło 309 uczniów, spośród których wyłoniono 30 uczestników finału diecezjalnego.
Patronat nad Konkursem objął Biskup Zielonogórsko-Gorzowski oraz Lubuski Kurator Oświaty.
Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice: Przygoda Aleksandra kl. 2a i Nowicka Paulina z kl.3b, które uzyskały tytuł Laureata!!!

Gratulujemy!

 

Kibic na 6

2014-06-09 21:45:35 ― Iwona Szelest-Michniowska

W czwartek, 5 czerwca 2014 uczniowie klasy 1e i 2f Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp. zorganizowali dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 32 w Gorzowie Wlkp. Dzień Dziecka, w ramach akcji Kibic na 6. Impreza odbyła się na terenie Gimnazjum nr 9.
Celem przedsięwzięcia było propagowanie wśród dzieci i młodzieży kulturalnego zachowania się podczas imprez sportowych, zasad Fair Play oraz współdziałania w zespole.
Na początku gimnazjaliści zapoznali maluchy z pojęciem Fair Play oraz wspólnie z przedszkolakami przygotowali okrzyk dopingujący każdą drużynę. Następnie dzieci współzawodniczyły w konkurencjach sportowych, quizie bajkowym i „poszukiwaniu skarbów”. Po zakończeniu konkurencji odbyło się uroczyste wręczenie upominków edukacyjnych ufundowanych przez panią Wiolettę Augustyniak, rodzica uczennicy z klasy 1e, oraz przez organizatorów.

Organizatorzy:
Gimnazjum Nr 9 w Gorzowie Wlkp.
Dyrektor: mgr inż. Katarzyna Gromiec
Z-ca dyrektora: mgr Jolanta Kozielska
Nauczyciele: mgr Magdalena Lalko, mgr inż. Iwona Szelest-Michniowska.

 

„DZIEWIĄTKA” NAJLEPSZA W LUBUSKIM

2014-05-27 19:07:06 ― Maciej Muda

W sobotę 24 maja, w Szkole Podstawowej nr 18, w Zielonej Górze odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Startowało 19 najlepszych trzyosobowych drużyn z terenu całego województwa. Poziom zawodów był wysoki a o zwycięstwie decydowały detale. Pierwszą rzeczą z jaką musieli zmierzyć się uczestnicy był zestaw 25 pytań sprawdzających wiedzę teoretyczną. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Zawodnicy udali się na miasteczko ruchu drogowego, gdzie musieli dojechać do wyznaczonych punktów, oczywiście poruszając się zgodnie z przepisami. Dla większości najtrudniejszym punktem zawodów był tor przeszkód, na którym trzeba było zdobyć jak najmniej punktów karnych. Niektórym udało się zaliczyć tor bezbłędnie. Każda drużyna musiała również udzielić pierwszej pomocy.
Ostatecznie po zaciętej rywalizacji, jakiej dawno nie było, najwięcej punktów zdobyły dwie szkoły Gimnazjum w Bojadłach i Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wielkopolskim w składzie: Maciej Muda, Kacper Zajączkowski, Dariusz Marciniak, przygotowani przez Roberta Szymańskiego. O zwycięstwie zdecydowały lepiej napisane testy przez zawodników z północy województwa.
Już 1 czerwca przez trzy dni, Gimnazjum nr 9 z Gorzowa Wlkp. „dziewiątka” będzie rywalizować o najcenniejszy kruszcież z innymi drużynami z pozostałych województw w Ogólnopolskim Finale Turnieju, który odbędzie się w Czarnej koło Tarnowa!

Gratulujemy i życzymy sukcesu na arenie ogólnopolskiej.

 

Corrida językowa, czyli walka z bykami

2014-05-27 18:56:20 ― Elżbieta Maszkowska

Mamy już zwycięzców I edycji konkursu Corrida językowa, czyli walka z bykami. Konkurs przebiegał w dwóch etapach i miał na celu popularyzowanie poprawnej polszczyzny oraz zakładał sprawdzenie umiejętności polonistycznych wśród młodzieży.
Najpierw, czyli 21 maja 2014 r., z każdej klasy wyłoniono po dwóch reprezentantów, którzy rozwiązywali niełatwy test dotyczący poprawnej polszczyzny. Mieli też samodzielnie ułożyć dyktando naszpikowane trudnymi wyrazami. Tak też pojawiły się gżegżółki, rzeżuchy i czyżyki.
W pierwszym etapie wyłoniono pięć finalistek: Paulinę Nowicką z kl. 3b, Alinę Marciniak z kl. 2f, Julię Maniecką z kl. 2f, Adę Majchrzak z kl. 2a i Aleksandrę Przygodę z kl. 2a.
W drugim etapie zabaw językiem polskim, który odbył się w czwartek, 22 maja 2014 r., uczestniczki rozwiązywały zadania ortograficzne, ćwiczenia frazeologiczne i odgadywały rebusy. I miejsce zajęła Julia Maniecka z kl. 2f, II miejsce zdobyła Ada Majchrzak z kl. 2a, III miejsce przypadło Aleksandrze Przygodzie z kl. 2a.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

„Zabawa naukami ścisłymi”

2014-05-25 23:51:39 ― Beata Szabat

22 maja sześciu uczniów naszej szkoły brało udział w, organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą, wojewódzkim konkursie „Zabawa naukami ścisłymi”. Byli to: Jakub Byczek i Konrad Krzemiński z kl. Ia, Szymon Duniecki z kl. Ic, Patryk Szydlik z kl. IIa, Jonathan Hoogervorst z kl. IIc i Karol Szabat z kl. IIIf. Uczestnicy zmagali się z testem, zawierającym 22 zadania matematyczne. Po części pierwszej okazało się, że uczeń klasy II a, Patryk Szydlik zakwalifikował się do etapu finałowego, uzyskując maksymalną liczbę punktów! Dzięki wszechstronnym umiejętnościom (rozwiązywanie rebusów, poszukiwanie skojarzeń matematycznych, czy też układanie tangramu) świetnie poradził sobie w drugiej części i ostatecznie uzyskał tytuł laureata.
Była to czwarta edycja konkursu, który jest organizowany w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy i odbywa się pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Patrykowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Sukcesy Jędrzeja

2014-05-23 22:33:03 ― Jolanta Kozielska

Jędrzej Karpisz uczeń klasy 2f naszego gimnazjum uczestniczył w dniach 17 - 18 maja 2014r. w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w pływaniu w płetwach. W wyżej wymienionych Mistrzostwach Jędrek zdobył 5 medali w następujących konkurencjach:
- I miejsce 50 m BF (kraul w płetwach)
- I miejsce 100 m BF
- II miejsce 200 m BF
- III miejsce 50 m pw (z monopłetwą pod wodą na bezdechu)
- III miejsce 50 m mpp (z monopłetwą po powierzchni z rurką czołową).

Jędrek startował w kategorii "C" 14-15 lat, jest zawodnikiem Klubu W.MBars Gorzów Wlkp. Trenerem prowadzącym Jędrzeja jest Wiera Kruszyńska-Duda.

Serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs Wiedzy o Parkach Krajobrazowych

2014-05-21 21:26:39 ― Anna Kowalska

W piątek 16 maja po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został Konkurs Wiedzy o Parkach Krajobrazowych w Województwie Lubuskim. Do konkursu przystąpiło 33 uczniów, którzy mieli wykazać się znajomością położenia geograficznego, walorów krajobrazowych, flory i fauny oraz podstawowych danych statystycznych dotyczących lubuskich parków krajobrazowych.
Najlepszy wynik w konkursie uzyskali: Agata Guzikowska z klasy III A oraz Kacper Siewruk z klasy II C. Większość uczniów sprostało zadaniu postawionemu przez organizatorów i dzięki zdobytej liczbie punktów otrzymają oni „szóstki” lub „piątki” z biologii lub geografii. Cząstkową ocenę celującą zdobyli oczywiście Agata i Kacper oraz Natalia Rusewicz z klasy I B. Nagrodę w postaci oceny bardzo dobrej uzyskają: Weronika Leszczyńska, Ewa Nowakowska, Oskar Piórkowski, Asia Zajączkowska, Basia Kosowska, Asia Sobolewska, Weronika Chrostek, Aneta Piasecka, Ala Osowska, Julian Dobryniewski, Daria Zblewska, Ada Roćko, Daria Szwec- Nadworna, Michał Owczarek, Janek Goławski, Natalia Szoppe, Ola Tutko, Konrad Krzemiński, Maciek Muda i Julia Łukasiewicz.
Wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się poświęcić nieco wolnego czasu na zdobywanie informacji o naszych parkach krajobrazowych gratulujemy!

 

Wyróżnienie dla Patryka Kamińskiego

2014-05-20 23:14:44 ― Lucyna Kwietniewska

Archaiczny atrament i tradycyjna kreda Jana Brzechwy napisały wyróżnienie dla Patryka Kamińskiego - ucznia klasy drugiej Gimnazjum nr 9 im. Szarych Szeregów w Gorzowie Wielkopolskim. Finał Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego odbył się 16 maja 2014 roku w Kargowej, w nowoczesnej MEDIATECE.
Jury doceniło kunszt aktorski i recytatorski Patryka, który bakcylem poezji zaraził się już w dzieciństwie, w sprzyjającej atmosferze domu rodzinnego. Impreza miała uroczystą oprawę, a dodatkowo uroku jej dodał talent młodego aktora- recytatora- amatora!
To również uczniowie rozsławiają naszą Małą Ojczyznę - Gorzów Wielkopolski.

 

Corrida językowa, czyli walka z bykami

2014-05-20 22:56:17 ― Elżbieta Maszkowska

W środę, 21 maja 2014 r. o godz. 8.50, odbędzie się I etap konkursu szkolnego Corrida językowa, czyli walka z bykami w gabinetach 103 i 303. Uczniowie będą rozwiązywali test w ciągu 45 minut. Wyłonionych zostanie pięciu finalistów, którzy w czwartek, 22 maja 2014r. o godz. 9.45, zmierzą się w II etapie o tytuł laureata. Zapraszamy wyznaczonych uczniów. Szczegółowe informacje zamieszczone są w regulaminie konkursu.

 

Turniej Motoryzacyjny

2014-05-17 16:09:46 ― Redakcja

Finałowe zmagania Turnieju Motoryzacyjnego odbyły się w dniu 15 maja 2014 r. w warsztatach samochodowych Zespołu Szkół Budowlanych w Gorzowie Wlkp. Nasz Team w składzie: Filip Kosznik, Michał Tomaszewski, Alek Jagielnik, Dawid Sobczyński świetnie się bawili, pokonując kolejne OS-y na wirtualnym torze symulatora. Konkurencja polegała na uzyskaniu najlepszego czasu przejazdu toru z gry komputerowej RACE DRIVER: GRID z zastosowaniem kierownicy LOGITECH G27. Jak sie okazało, nie była to łatwa konkurencja.
Kolejna frajda to jazda sprawnościowa motorowerem, według trasy przejazdu na utwardzonym placu manewrowym. Uczestnicy turnieju pokonywali trasę na motorowerach typu skuter marki ROUTER BASSA. Aby przejechać tor bezbłędnie, zawodnicy musieli mieć do perfekcji opanowaną technikę jazdy motorowerem. Przeszkody, chorągiewki na drzewcach, dwie deski, ustawione bardzo wąsko, a odległość między słupkami tylko półtorej szerokości motoroweru. Sprawdźcie trasę sami.
Tak wyglądała punktacja na torze przeszkód:
 • za każdą rozpoczętą sekundę czasu przejazdu uczestnik otrzymał 1 pkt, w przypadku falstartu - 10 punktów
 • za każdy błąd: podparcie się, upadek uczestnika, przesunięcie, dotknięcie lub przewrócenie pachołka oraz zjechanie z deski (nawet jednym kołem) - 5 punktów
 • ominięcie pachołka lub przeszkody – 10 punktów
 • nieprzejechanie linii mety - nieukończenie konkurencji.
 • Test też do łatwych nie należał. Polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru z wiedzy o motoryzacji.
  No cóż, choć nasi Panowie nie stanęli na podium, świetnie się bawili. Gratulujemy odwagi i życzymy szerokiej drogi. Dziękujemy uczniom za udział w turnieju.

   


  [1] [2] [3] [4] Następna

   

  Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober