2015-11-27 05:30:25

 

 

Jak napisałeś/aś testy gimnazjalne?


bardzo dobrze

dobrze

nie najgorzej

tragicznie...

Kolejny sukces sportowy

2015-11-20 09:47:03 ― Dominika Wilk, klasa 3a

Uczniowie naszego gimnazjum zajęli drugie miejsce w międzyszkolnych zawodach szachowych. Reprezentacja wystąpiła w składzie: Zofia Dopierała, Anita Pastusiak, Julita Pastusiak, Kasia Wieczorek (klasa 3a) oraz Dominik Szmyt (2c) i uległa jedynie Gimnazjum nr 13 trenującemu tę dyscyplinę. Gratulujemy!

-11 listopada

2015-11-18 12:26:52

-Dzień baśni i bajek

2015-11-13 10:00:31

-Archipelag Skarbów

2015-11-13 09:57:10

 11 listopada

2015-11-17 20:35:21 ― Zuzanna Puchała

13 listopada, w Gimnazjum nr 9 odbył się apel upamiętniający dzień odzyskania niepodległości przed Polskę. Każdy obywatel powinien znać datę 11 listopada. Otóż tego dnia, 1918 roku nasz kraj wrócił na mapy świata. Po 123 latach niewoli i trzech rozbiorach uwolniliśmy się spod jarzma nieprzyjaciela.
W wielu szkołach i różnych innych placówkach świętuje się wtedy tę wspaniałą wiadomość. To jedno z najistotniejszych świąt narodowych, zatem u nas również zorganizowano specjalne obchody. Z kotylionami na piersiach czekaliśmy na rozpoczęcie akademii. Po licznych próbach, klasy drugie wraz z trzecimi mogły zaprezentować swoje starania. Całość przygotowana była w formie podróży po dziejach Polski. Zasiedliśmy w ten nietypowy pociąg i wyruszyliśmy w odległą drogę do czasów pierwszego rozbioru, czyli do roku 1772. Trasa przebiegała przed tragiczną dla nas historię i widzieliśmy liczne smutne obrazy. Basia i Agnieszka zaśpiewały kilka najbardziej znanych pieśni z tamtych lat. Wzruszyły tym olbrzymią część obecnych, a harcerze, którzy znali teksty tworzyli chórki. Kilka prezentacji multimedialnych pozwoliło nam ujrzeć rzeczywiste fotografie z istotnych miejsc. Przypomnieliśmy sobie ważne daty i twórców działających „ku pokrzepieniu serc” obywateli z minionych wieków. Ich dzieła zachowały się do dzisiaj, możemy podziwiać piękne obrazy, czytać książki, w których zawarte są wartościowe historie, deklamować wzruszające wiersze. Te dzieła z pewnością należą do najznamienitszych zbiorów kultury polskiej. Ciekawym aspektem apelu stało się również symboliczne przedstawienie cierpienia „szczepu piastowskiego”. Dziewczyna odziana w białą suknię, z naszą flagą na piersi, popychana przez trzy postacie ubrane w czarne stroje, upada. W końcu jednak wstaje i ponownie przechadza się w pełnej okazałości.
Tak również wyglądała historia Polski. Niejednokrotnie upadaliśmy, aby znów się podnieść i kroczyć ku wolności z podniesioną dumnie głową oraz wypiętą piersią. Jesteśmy POLAKAMI, a OJCZYZNA należy do nas.

 

Dzień Postaci z Bajek i Baśni

2015-11-13 20:22:25 ― Dominika Wilk 3a

5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Postaci z Bajek i Baśni. Wielu uczniów wzięło udział w zabawie, przebierając się za różnych bohaterów. Podczas długiej przerwy biblioteka zapełniła się kolorowymi postaciami. Pani Małgorzata Dziejma oraz pani Izabela Pławska zamieniły się kolejno w... Małgosię z baśni "Jaś i Małgosia" oraz w Pippi Pończoszankę. Uczestnicy dowiedzieli się, jaka jest różnica między bajką a baśnią, a potem nastąpiła prezentacja każdej osoby. Konkurs na najlepsze przebranie wygrały: Cruella de Mon, Czerwony Kapturek oraz Kopciuszek. Zwyciężczynie otrzymały nagrody książkowe: "Baśnie" autorstwa Hansa Christiana Andersena, "Baśnie braci Grimm" oraz "Bajki", które napisał Jean de La Fontaine. Uczniowie wrócili na lekcje, a do końca dnia w szkole było niemal jak w bajce.

 

Poszukujemy anioła !

2015-11-10 10:21:53 ― Opiekun SU - Izabela Pławska

UWAGA KONKURS DLA KLAS!

Dyrekcja i Rada Samorządu Uczniowskiego ogłasza konkurs plastyczny na ozdobę bożonarodzeniową. Tematem tegorocznej edycji konkursu dla wszystkich klas jest
ANIOŁ.

Wszystkie klasy są zobowiązane w nieprzekraczalnym terminie do 4.12.2015 roku wykonać dwustronną postać anioła z uchwytem do powieszenia.
Wysokość ozdoby to minimum 50 centymetrów. Technika prac dowolna.
Liczymy na Waszą pomysłowość.

Dla zwycięskiej klasy ufundowana zostanie nagroda.
Zachęcamy do rywalizacji.

 

„Sekret”

2015-11-04 13:44:07 ― Lucyna Kwietniewska

22 października 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum zostali zaproszeni na spektakl „Sekret”, do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. Inscenizacja dotyczyła profilaktyki związanej z uzależnieniami, w ramach ogólnopolskiego projektu PaT (Profilaktyka a Ty). Wzięła w niej udział młodzież z gorzowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Z dumą podkreślamy, iż wśród występujących byli uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 9: Kamil Kozaryn- z klasy IIa, Gabriela Fink- z klasy IIb, Magda Artemczyk- z klasy IID, Klaudia Snochowska- z klasy IIe, Patryk Kamiński-absolwent naszej szkoły.
Grupa młodych ludzi dążących do wyznaczonych przez siebie celów, zostaje zmanipulowana przez wyrachowanego, bezwzględnego dilera narkotykowego(w tej roli- Patryk Kamiński), który zawładnął ich umysłami. Wśród młodych, tracących wiarę i szansę na sukces ludzi, nagle pojawia się dziewczyna- ich rówieśniczka. Uświadamia, że każdy ma serce i wolną wolę. Przekonuje, że to my decydujemy o własnym życiu. Młodzież zaczyna rozumieć, że narkotyki, dopalacze, alkohol to największe ZŁO!
Ten spektakl jest swoistą parabolą, przesłaniem, że najwyższa wartość to ŻYCIE.

A oto refleksje naszych uczniów:
Klaudia
Przygotowania do spektaklu to wielka przygoda. Stworzyliśmy wspaniały występ, ale także wspaniałą drużynę. Znamy się kilka dni, ale połączył nas wspólny cel-PaT. (10 godzin dziennie „morderczo” pracowaliśmy-jak zawodowi aktorzy –w poniedziałek –pierwsza próba, w środę- premiera, w czwartek-występ, przed czterystu gośćmi (z Polski i zagranicy).

Magda
Te kilka dni, które spędziłam w gorzowskim PaT, ze wspaniałymi ludźmi to czas który odmienił moje życie. Zrozumiałam iż, dopalacze, narkotyki, alkohol, papierosy, niszczą nasze życie. Ponadto nawiązałam nowe znajomości. Mam nadzieję, że na zawsze.

Gabrysia
Cieszę się, że mogłam wziąć udział w kastingu do sztuki „Sekret”. W dniu premiery przeżywałam radość i rozterki. Czas pożegnania nadszedł, łzy płynęły mi po policzkach, podwójna radość i nowe znajomości .

Kamil
Miałem obawy przed występem. Później już nie. Przed nami Świdnica (spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka – panem Markiem Michalakiem), następny kierunek – Warszawa.

 

Podziękowanie firmie AGMUS

2015-10-28 10:42:51 ― Dorota Zguczyńska

Dyrekcja Gimnazjum nr.9, dziewczęta ze szkolnej drużyny siatkarskiej oraz opiekunka drużyny - Dorota Zguczyńska serdecznie dziękują Firmie AGMUS za sponsorowanie zakupu nowych strojów siatkarskich. Ze swej strony obiecujemy, że w tak pięknych strojach damy z siebie wszystko i postaramy się wypaść jak najlepiej zajmując miejsce na podium. Ze sportowym pozdrowieniem zawodniczki Gimnazjum nr 9.

 

Swiatowy dzień postaci z bajek i baśni

2015-10-28 10:32:12 ― Opiekun SU - Izabela Pławska

 

Samorząd Uczniowski

2015-10-25 17:07:31 ― Opiekun SU - Izabela Pławska

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego wybraliśmy nową Radę Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Miłosz Wolski z kl. 3c, wiceprzewodniczącą - Natalia Szarzyńska również z kl. 3c.
Pozostali członkowie:
Arkadiusz Piórkowski 3a
Aleksander Murat 3a
Monika Zdunowska 2b
Zuzanna Możejko 3e
Klaudia Snochowska 2e

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w Radzie Samorządu Uczniowskiego.

 

Na kulturalnym szlaku Gorzowa

2015-10-23 10:02:22 ― Zuzanna Puchała

9 października odbyło się upamiętnienie powstania Muzeum im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. W tym celu Lubuski Ośrodek Metodyczny wraz z jubilatami zorganizowali konkurs, który miał przybliżyć młodzieży z gorzowskich gimnazjów historię i współczesność niektórych zabytków naszego, jakże pięknego, miasta. Wraz z Gabrielą Fink i Alicją Mazurek z klasy 2b postanowiłyśmy wziąć w nim udział. Naszymi opiekunkami były: pani Agnieszka Wroniak oraz pani Lucyna Kwietniewska. Przygotowania zaczęły się już w czerwcu, kiedy wylosowałyśmy Pałac Ślubów. Miałyśmy czas do października, aby na sam koniec przedstawić prezentację i oprowadzić po budynku uczniów z innych gimnazjów oraz jury. Nie lada było to wyzwanie, żeby wśród stosu starych ksiąg w archiwum i bibliotece, wyszukać istotne informacje. Następnym krokiem stało się napisanie scenariusza. Wspólnie z dziewczynami wymyśliłam, aby nasza historia umieszczona została chwilę przed ślubem Gabrysi, która wcieliła się w rolę panny młodej. Wszystko przygotowane, goście gotowi, ale gdzie się podział pan młody? Maks Jabłoński z 2c chyba przedłużył sobie wieczór kawalerski i nie przybył na własny ślub! Na szczęście z pomocą przybył Michał Drzewiecki z 2c, jako Carl Bahr, nasz wybitny radca miejski, właściciel fabryki jedwabiu, a przede wszystkim pierwszy posiadacz tej starej willi. Oprowadzał nas, a ja wraz z Alicją, jako druhny wspominałyśmy o historii rezydencji. Podczas naszych poszukiwań spotkałyśmy lekarza - Alexę Młynaryk z 2b, stangreta - Oliwię Witkowską z tej samej klasy, a także harcerki: Wiktorię Taraszczuk oraz Patrycję Bujanowską z 2c. Jednak narzeczonego Gabrysi nigdzie nie było, a zapłakana panna młoda nie wiedziała, co powinna począć. Na szczęście przybyła Monika Zdunowska (ogrodnik) wraz ze zgubą! Maks chciał zobaczyć tylko Ruski Stawek, gdzie podobno zatonął czołg… U bram sali weselnej przywitała nas melodia marszu weselnego, grana przez Jakuba Sobolewskiego z 2c. Ceremonię poprowadziła Alexa, która odegrała również rolę pracownika urzędu cywilnego (miała prawdziwy łańcuch świadczący o tym stanowisku!, do dzisiaj nie znam szczegółów dotyczących jego pochodzenia, słyszałam tylko, że był on pożyczony od urzędników, bo Alexa zapomniała swojego).
Dzień konkursu nadszedł niespodziewanie. Podekscytowani czekaliśmy na naszą kolej, a występowaliśmy drudzy. Pierwsza czoło stawiła grupa z Gimnazjum nr 7, oprowadzając nas po Spichlerzu. Podobało nam się, jednak myślami byłyśmy już w Pałacu Ślubów. Mimo licznych prób bałyśmy się samego występu. Padał deszcz, a nasz spektakl w większości zaplanowany był na dworze. Jednak wszystko poszło jak po maśle! Każdy z nas wczuł się w swoją rolę i zakończyliśmy to z uśmiechem na twarzach. Po wszystkim statyści udali się do domów, a ja wraz z Gabrielą i Alicją uczestniczyłyśmy w dalszych prezentacjach.
Następni w kolejce byli uczniowie Gimnazjum nr 3, którzy przedstawili nam Bibliotekę przy ul. Sienkiewicza w nowym świetle. Następni również stali się olbrzymią konkurencją. Gimnazjum nr 12 oprowadziło nas po Muzeum im. Jana Dekerta, G6 po Teatrze im. Juliusza Osterwy, Pałac Biskupi przybliżyło nam G16, a Aleję Gwiazd - G21. W międzyczasie odbyła się krótka przerwa, a podczas narad weszliśmy za kulisy Filharmonii Gorzowskiej.
Ze zniecierpliwieniem czekaliśmy na ogłoszenie werdyktu. Nasze serca biły w zawrotnym tempie, gdy organizatorzy czytali nazwiska laureatów. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum nr 6 (teatr), a my uplasowaliśmy się na miejscu… DRUGIM (wraz z G3-Biblioteką Wojewódzką)! Byliśmy bardzo zadowoleni z naszego wyniku, jednak pierwsze miejsce zajęła grupa z G12 (Muzeum). Mam nadzieję, że w przyszłości czeka nas więcej równie interesujących konkursów.

 

Bluza z logo szkoły

2015-10-18 20:34:13 ― Opiekun SU - Izabela Pławska

Opiekun Samorządu Uczniowskiego informuje, iż do końca października trwa akcja polegająca na promowaniu zakupu bluz z logo naszego gimnazjum.
W związku z tym uczniowie, którzy chcieliby zakupić bluzę, powinni zgłaszać się do biblioteki szkolnej.
Przypominam:
- bluza bez kaptura kosztuje 89 zł
- bluza z kapturem 109 zł


Zachęcam serdecznie
Izabela Pławska

 

Zbiórka makulatury i nakrętek

2015-10-18 20:29:58 ― Opiekun SU - Izabela Pławska

Informujemy, iż ruszyła zbiórka makulatury i plastikowych nakrętek. Zbiórka ma charakter konkursowy. Uczniowie, którzy przyniosą najwięcej kilogramów makulatury i nakrętek zostaną nagrodzeni na apelu kończącym rok szkolny 2015/2016. Środki ze sprzedaży makulatury przeznaczamy na zakup nowych pozycji książkowych i audiowizualnych do szkolnej biblioteki. Nakrętki przekażemy choremu dziecku, które dzięki naszej zbiórce i środkom uzyskanym z ich sprzedaży będzie mogło "zbliżyć się" do zakupu wózka rehabilitacyjnego.

Zachęcamy serdecznie do rywalizacji i dziękujemy za aktywne uczestnictwo
Izabela Pławska i Małgorzata Dziejma

 

Wycieczka do Warszawy

2015-10-15 21:44:32 ― Izabela Pławska

Uwaga Uczniowie!
Zapraszamy do uczestnictwa w szkolnej edukacyjnej wycieczce do Warszawy, która odbędzie się w następnym roku szkolnym, w dniach od 20 do 23 września 2016 roku.
Koszt około 700 złotych.
Zapisy w bibliotece szkolnej lub w gabinecie 305.
Uczniowie, którzy chcieliby pojechać do Warszawy powinni przy zapisie wpłacić 30 złotych zaliczki. Pozostałą kwotę można rozłożyć na raty do końca czerwca 2016 r.
Zapisy do końca października 2015 roku.

W programie:
- zwiedzanie Sejmu,
- Warszawa nocą - wycieczka autokarowa z uwzględnieniem iluminacji świetlnych na zabytkowych obiektach (Trakt Królewski, Stare Miasto, Place Warszawy, ulice Warszawy, mosty Warszaw, prawy i lewy brzeg Wisły),
- zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego,
- wizyta w Liceum im. S. Batorego,
- Powązki Wojskowe (kwatera Białych Krzyży, Łączka, Aleja Zasłużonych),
- lekcja muzealna o S. Żeromskim z krótkim przedstawieniem teatralnym w Zamku Królewskim,
- zwiedzanie Stadionu Narodowego (trasa ekskluzywna),
- Muzeum Niepodległości lub Muzeum Katyńskie,
- wyjście do Teatru Roma,
- Centrum Nauki Kopernik.

Organizatorzy: Alina Milka i Izabela Pławska

 

Dzień Edukacji Narodowej

2015-10-14 09:45:46 ―

 

Sztafeta 2015

2015-10-14 09:13:47 ― Małgorzata Kaczmarek

Sukcesem zakończył się występ reprezentacji dziewcząt Gimnazjum nr 9 w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w biegach przełajowych. W indywidualnych biegach w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II miejsce, a tydzień później dorzuciliśmy srebro w biegach sztafetowych.
Wyniki indywidualnych biegów przełajowych:
1. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
2. Gimnazjum nr 9
3. Zespół Szkół Sportowych nr 2

Wyniki sztafetowych biegów przełajowych:
1. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
2. Gimnazjum nr 9
3. Zespół Szkół Sportowych nr 2

Srebrne medalistki: Klaudia Żłobińska (1b), Joanna Gajda (2e), Weronika Leszczyńska (3d), Julia Ziętek (2d), Kinga Piasecka (2d), Julia Osowska (1d), Paulina Socha (2a), Hanna Czujko (3c), Julia Guzikowska (1a), Gabriela Zambrano-Ojeda (1b).

Również II miejsce w biegu sztafetowym zajęli chłopcy z naszej szkoły.

Srebrni medaliści: Byczek Jakub (3a), Olejniczak Michał (2c), Marysiok Erwin (3e), Leciejewski Dawid (3a), Kociubiński Patryk (3a), Borus Mikołaj (2a), Chodorowski Aleksander (2a), Rystwej Mikołaj (3d), Cichoń Piotr (3d), Szembek Dominik (3e).

Gratulujemy i dziękujemy za sportową walkę na trasie biegu.

 

To już VI wizyta w Herfordzie!

2015-10-11 22:20:53 ― Danuta Piechowicz

W ubiegłym tygodniu 15 –osobowa grupa uczniów wraz z dwoma opiekunami p. Danutą Piechowicz i p. Romanem Masianem pojechała do Realschule w Herfordzie. To już szósta wizyta w naszej szkole partnerskiej, z którą realizujemy wspólne projekty w języku angielskim. Spędziliśmy tam miłe chwile na zwiedzaniu różnych miast jak: Minden, Bremen i Bielefeld. Wspólne posiłki, praca i zabawa zacieśniły kontakty uczniów z rówieśnikami z Herfordu. Prace nad projektem były bardzo owoce i przyniosły pozytywne rezultaty. Naszym celem było rozwijanie umiejętności językowych, poznawanie kultury i tradycji naszych sąsiadów oraz nawiązanie przyjaźni polsko – niemieckiej. Dziękujemy rodzinom goszczącym naszą młodzież za miłe i ciepłe przyjęcie w domach.
Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów biorących udział w wymianie za zaangażowanie i wsparcie finansowe oraz ogromne podziękowania składamy Jednostce Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Gorzowie Wlkp. za dofinansowanie naszego projektu.

 


[1] [2] [3] [4] Następna

 

Digital-System ˆ 2008 CMS by Hubert Skowronek | Wygląd strony zaprojektował Kryspin Bober